Споделена история от Други

25 години
Здравейте!
Дайте ми съвет за празнуване на 25 годишен рожден ден? Празнувала съм 18 години, по настояване на баща ми, беше страхотно но все пак родителите ми платиха. Не съм фен на това да съм център на внимание и заради това мисля да го празнувам заедно с приятеля си, който има РД предният ден. Става въпрос за летен месец, около 40-50 човека, като ще са от различни възрасти, но ще преобладават младите. Досега съм мислила варианти - заведение, апартамент, поляна. Заведение обаче за неограничено време и с шанс за тип частно парти /много пари/, апартамента ни е малък, за да побере толкова хора, а и някои са от провинцията та трябва и спане, третия вариант е на място предназначено за вила, но засега е само поляна. Приятеля ми направи страхотен 25 РД там, но мен ме притеснява че моите приятели не биха дошли някъде си и да няма места за всички да спят, а тези дето ще спят да спят на палатка.
Ако някой може да ме посъветва с друга идея или да доразвие последната с варианти, ще съм адски благодарна!

Коментари

1.   Може да опиташ например парти на открито, да вземете заведение с градина, да подредите столчета, да го направиш по-неангажиращо, защото не си дете, но да има и място за танцуване. Ако наистина се налага да приспите там е добре да вземете хижа или вила под наем. Намерете си и някой ДИджей, който да подбира музиката вместо вас. Ако с приятеля ти решите да празнувате и неговият рд така, може да поговориш с него, сигурно и той ще иска да покани свои гости. Ако имате средства, това ви е най-малкият проблем за мястото.

2.   Ооо, товa зa полянaтa със спaне нa пaлaтки е стрaхотнa идея! ;))
Дори ще си я " открaднa" зa моя рожден ден, който също предстои и се чудех къде и кaк.
Предстaвям си бaрбекюто, музикa, приятели, смях... не знaм зa теб, но нa мен ми дaде стрaхотнa идея! Блaгодaря!
Стрaхотно изкaрвaне ти пожелaвaм!

3.   В заведение по-скоро ако беше през зимните месеци. Щом е лятно време по-добре на открито! Поляна, парк някъде щом имате. Направете си един излет, палатки неща. Пък който те уважава ще дойде. Според мен ще си прекарате супер! :)

4.   40-50 човека без пари - мисията невъзможна!

5.   От автора :
Номер 1, идеята ти е хубава и аз така първо се чудих, но не мога да си позволя наем на заведение, пък дори и само градината да е, все пак след 12-1 ще искат още повече пари, а по-добре да ги дам за нещо по разнообразно.
Номер 2, това което си представяш е и моята цел, желая ти незабравимо изкарване :)
Номер 3, В интерес на истината вчера се поразрових за вилички или хижи, поне с приблизително задоволяващ ме брой места за спане, търся да имат и условия за парти навън. И да ви кажа намират се места за около по 10лв за спане, което не е много но естествено според зависи броя хора, които биха дошли. Предполагам, че ако е около София и се хване по около 10лв пътя, хората ще дойдат. За тези от страната на приятеля ми нямам никакви притеснения. Но около 700-800лв. горе долу ще заминат.
Номер 4, не съм казала без пари, но не мога да спестя и да си позволя да изхарча 3 заплати :)

6.   И на мен ми даде идея. Наистина идеята на открито е най-добра защото са много голям брой хора, излиза евтино и е оригинално! Ако живееш до морето, или до река, може и там да си направите барбекю. До вода е още по-готино. Ако града, в който живееш не е до река/море, може да потърсиш някое селце наблизо с хубава природа, където да идете. А относно запасите, можеш да подготвиш стекове бира, меса за печене и допълнително гостите ти да донесат кой каквото обича за скара и алкохол.

7.   Палатков лагер в Южния парк.

8.   Имаш късмет, че ще е през лятото, така че можеш да си направиш супер парти на открито, с огън, бира, музика (ако някой от приятелите ти свири на китара ще е супер), танци... казваш, че имаш поляна, ами използвай я! Направи си нещо в стил Джулай морнинг, ама не на плажа, а на поляната и на рождения си ден, а не на нощта срещу 1-ви юли. Колкото до това къде ще спят хората, ами с такъв купон не вярвам някой въобще да спи въпросната нощ, а иначе можете да опънете няколко палатки, ей така ако на някой все пак му се приспи. Пък и тази поляна (бъдеща вила) все пак е в близост до населено място нали? Все наблизо трябва да има място за спане, я хижа, я баба, която дава стаи за гости... така, че и със спането ще го уредиш някак. Пък и лято ще е в крайна сметка, дето се казвам и под открито небе да спиш, пак си е голям купон. Ще го измислиш някак.
Успех! И важното е да си изкарате готино.

9.   От автора:
Определено възнамерявам да насвиткам много алкохол и месо, пластмасови чинии и чаши, имам на разположение няколко ди джея съответно и техника професионална си, иначе съм от София и там където отиваме е селото на приятеля ми така че прави сте може и да излязат няколко легла палатките, пък току виж все някой домъкнал и друга палатка или както номер 8 каза под открито небе, може да се намерят и спални чували. Има и 1 кола за 2-3ма човека като паднат седалките.
Ах как се развълнувах, щом казах "където отиваме", може и да съм го решила вече... :) :) :)

10.   Хaхa, стрaхотно ееее! И aз се рaзвълнувaх и вече почти нaмерих " моятa полянa". От рaно сутринтa рaзпрострaнявaм сред познaти- " търси се полянa зa купон";) Един приятел ми изпрaти снимки нa местенце до езерце. Някой си е прaвил огън, имa кaмъни подредени в кръг;))) И въпросният приятел ще си вземе видеокaмерaтa, зa дa зaснеме всички " компромaти" зa бъдещето.
Чaкaм с нетърпение моментa, чaaaк aвгуст;)
Aвторке, невероятен подaрък ми нaпрaви!
Оох, ще е стрaхотно!

Н2

11.   Ееее, хората какви проблеми имат, как да си изкарат рождения ден.