Споделена история от Други

Проклетите балове
Май съм откривател на нова фобия - фобия от балове. Не е важно дали са абитуриентски или абсолвентски. На абитуриентския ми се случиха някои неприятни неща и оттогава думата "бал" ми влияе зле. А сега наближава поредния - дори и четвърти курс си има край. Нямам с кого да отида, а вариант сам не ме устройва - вече съм опитвал да излизам групово с колегите си и резултатът е просто плачевен. Те не са ми интересни, аз също не съм им интересен. Излишна загуба на време... Едва ли абсолвентския бал ще промени каквото и да е. По-добре да бъда пред компютъра на въпросната вечер! Достатъчно си съсипах нервите през този живот.

Коментари

1.   Предполагам, че не си мн общителен човек. Но няма лошо, и аз съм така, но гледам да не се личи. :) Отиди на бала. Отпусни се. Да не ти пука дали ще си интересен или другите на теб. Иначе повече ще се забележи, ако не идеш.

2.   Ееее недей така! Вярно, че не всички емоции са положителни, ама в крайна сметка този бал идва като знак за нещо, което си постигнал и имаш право да отпразнуваш подобаващно. Аз на моя абсолвентски бал бях с човек, който ми е много добър приятел, но повечето ми колеги бяха без половинки. Тъй че винаги можеш да си намериш дама.

Ако пък толкова не ти еприятна компанията на колегите ти, не ходи на бала и толкова. Никой не може да те накара да идеш на сила. Но пък като си се замислил какво трябва да направиш за да идеш, значи все пак ти се иска д ане го пропускаш. Поне така ми звучиш на мен.
Гледай по-позитивно.
G.

3.   После и на сватбата ли ще се чувстваш така?

6.   Не си единственият. Скоро ми предстои абитуриентски бал и честно казано когато се сетя за това направо ме е СТРАХ...

7.   Не се депресирай, аз винаги съм игнорирал махленските разбирания за празници. На абитуриентския ми бал отидох с автобус, отказах се и от традиционните изпращания - гости с дни вкъщи, коли с балони и прочее чалгаджийски простотии. Не направих и новобранско изпращане - всички тези палатки, мазни прибори, курбани и селски оркестри не са ми по вкуса. Абсолвентският бал мина като банкет, повеселихме се и се разделихме, но и досега регулярно си правим срещи класът от гимназията и курсът от вуза.

Впоследствие и сватбата ми беше в съвсем тесен кръг - така решихме с жена ми. Не мисля, че съм изгубил нещо, напротив. Сега всички завършват средно, дори и да не посещават училище, висшето май не е по-различно, а баловете отдавна се превърнаха в парад на безвкусицата и меркантилността - преди се даваха луди пари за парцалки от Кореком, сега от цял свят - и това само за една вечер, хилядарките после отиват завинаги в гардероба.

Все пак ще те посъветвам да отидеш на абсолвентския бал, макар и по-скромно и може и да не стоиш до края - един етап от живота ти приключва, занапред ще е по-различно.

8.   Всичко зависи от теб самия, а баловете са хубаво преживяване

9.   C удоволствие ще те придружа

10.   Ако искаш пиши ми на е-меил gasol@abv.bg и ще видим какво може да направим :)

11.   От един: и аз бях и съм в подобно положение. За моя бал казвах на наще да не хабат и стотинка за бал, парите ще трябват за друго нещо(но те не мислиха така) нямах и настроение за бал, защото бях сам. Нямах гадже, дори нямах и познати момичета, които да поканих за дами. Все пак нашите ми намериха дама в деня на бала, но през цялото време неможах да се отпуснах, защото не я познавах. Молих се това изпращане да мине по бързо, само за това си мислих. Въпреки всичко изкарах бала до край. Най-гадното беше че си тръгах без чувства от бала - нямах никакви приятели от училище и като цяло. Колкото до евентуална абсолвентска вечер- не мисля за нея, защото съм 1 ви курс, а и не съм сигурен дали ще завърша- особено ако ми се отвори шанс да замина да работя в чужбина. Просто и в курса се чувствам чужд. Различните компании бързо се оформиха, а аз за пореден път се чувствам чужд и аутсайдер. Не си единствен.

12.   Авторът до номер 9 - дай някакви координати за връзка и ще видим дали можеш да ми помогнеш някак.Радвам се,че скоро тези прословути балове ще са част от миналото ми.

13.   12, провери си мейла ;)

14.   Автора/който също е и номер 12/:Доколкото помня не съм си писал мейла в коментарите към темата.Какво тогава има да проверявам - освен ако номер 13 не е медиум? Впрочем ако някой се интересува,моят имейл е

15.   Авторът:Недейте така! Само давате надежди на хората,а после дим да ви няма! Номера 9 и 10,къде се изгубихте? Ако ще помагате с нещо,сега му е времето,а не след 21-ви април.И тъй като те явно не са достатъчно сериозни,предлагам и на останалите следното - ако искате да ме придружите на абсолвентския ми бал,пишете тук и бъдете по-сериозни.Не ми вършат работа еднократни изявления.Имам си достатъчно проблеми и не мисля да ги увеличавам.