Споделена история от Други

Искаше ми се да можех да помогна
Преди няколко дни случайно видях на кварталната детска площадка, че една комшийка, която не познавам, забранява на детето си, което скоро е проходило, да бяга. Стана ми странно, но по-късно разбрах от други хора, че детето се е родило със сърдечни проблеми и затова не му се позволява. Трябвало да му се направи оперция, която струвала няколко хляди лева, но семейството не можело да си позволи.

От тогава нещо ме жегна и толкова ми се иска да можех да помогна с някаква по-сериозна сума, но уви и аз нямам финансова възможност. Иска ми се да си го избия от главата, но постоянно от няколко дни само за това мисля. Не са ми никакви, но все пак се чувствам виновен, че не мога да помогна. Всяка вечер като си лягам, мисля за това дете. Не знам - може би, защото и аз имам дете на тази възраст, някакси се поставям на тяхното място. Слава Богу детето ми е живо и здраво и дай, Боже, да е, но толкова ми се искаше да имам възможността да помогна.

Мислех да организирам комишиите да съберем някой лев, но колко от тях биха дали и по колко. Сумата не е малка, може би около 10 хил. лв. И аз не знам защо го пиша това, може би се надавям на някакви съвети, въпреки че какви съвети бихте ми дали.

Коментари

1.   Товa дa съберете колкото можете по съседски не е лошa идея;)
Можеш също дa пробвaш дa подaдеш случaя в някой новинaрски сaйт, дa го публикувaт, тa дa се включaт повече хорa.
Дори и двa левa дa дaдеш, вярвaй че твоите две левчетa с цялaтa положителнa енергия, която влaгaш сa НЕЩО!

2.   Важното е, че искаш да помогнеш! Пък ако ще и с 1 лев да е, защото ти ще дадеш 1 лева, втори човек ще даде 1 или 2, трети... десети... и накрая ще се съберат доста пари. Така, че поне можеш да споделиш това със съседите и всеки като даде по малко, ще стане.
Успех!