Споделена история от Други

Бившия ми не ме оставя
Здравейте! Преди около 2 месеца скъсах с моя бивш приятел поради лични причини и лошо отношение към мен. Когато разбра че късаме той подивя.... Почна да звъни посред нощите на телефона ми аз не отговорих, но той продължи да звъни и праща смс-и на мен и родителите ми. След известно време нещата затихнаха почна да ми пише постоянно по интернет.. аз не му отговарях, продължи. Писах му че ако нещата продължават така ще подам сигнал в полицията, и не го взе на сериозно. Блокирах го за да не ме притеснява, нещата отново затихнаха и най-накрая бях радостна че повече няма да ме притесни до вчера сутринта.. Гледам на телефона ми едно пропуснато повикване със същия номер отначало помислих че си фантазирам или бъркам номера, но после се позвъня и на телефона на майка отново същия номер. По късно вечерта гледам смс от този номер, който гласи : Как си? Мислите ли, че ако продължава този психически тормоз трябва да подам жалба в полцията? Не един път съм му давала да се разбере, че не искам да имам нищо общо с този човек..
Моля за помощ
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   И какво като подадеш сигнал в полицията, и какво ще ти кажат от там???
Нищо... нищо сериозно не е направил!
Човека прото още не е свикнал с липсаата ти, изтрай го още малко... ще му мине постепенно.

Ти за всяка малка драма ли звъниш в полицията???

2.   Според мен най-полезно би било да си смениш номера. Писмата просто не е нужно да четеш, ако не ти се сменя ел. поща. Не знам доколко основателна ще се приеме жалбата ти в полицията, ако ти пише само "как си? " или "здравей, какво правиш? ". Още повече, ако звъни от различни номера на познати - не можеш да докажеш, че е винаги той. Виж, ако има някакъв елемент на заплаха в съобщенията му, тогава подавай жалба, без да се замисляш. Може да пробваш и да се "консултираш" и полицията. Отиваш и питаш най-любезно дали има смисъл да ги занимаваш с такъв случай и имат ли право изобщо да предприемат нещо адекватно, или жалбата ти само ще събира прах по шкафовете им. Другото, което можеш да пробваш, е неговите номера - да занимаваш негов близък с проблема. Ако знаеш за някой, към когото има респект и смяташ, че този някой не е запознат със случая - потърси го и му кажи, че бившия ти е болен и трябва да се вземат мерки. Ако този друг поговори с него, той най-малкото ще се засрами, че се е изложил така.

3.   Викай го отвреме-навреме да ти върши по някоя черна работа - да мъкне куфари, багажи, да почисти с прахосмукачка, да изхвърли кофата. Да ти прави по някоя шпакла и задължително да ти дава половината си заплата.
Бързо-бързо ще се откаже от тебе...

4.   Смени си телефонния номер, но преди това го провокирай да ти звънне и му вдигни като го оставиш в хладилника малко сметчица да понасъбере =). Същото и с на майка ти. А баща ти как реагира? Понеже ако бях на мятоо на баща ти, щях да поканя момъка хубаво да си побъбрим за да не те потърси повече. Има и други начини жалба до полицията но найстина да я дадеш. Кажи колко време сте били заедно и възраст все пак.