Споделена история от Други

Страх
Здравейте. На 16 години съм и мисля, че имам проблем. Страх ме е от всичко и постоянно си въобразявам разни неща. Вечер, когато си лягам не мога да спя на отворена врата. Ако вратата е отворена се чувствам всякак каня "нещо" в стаята и изпитвам страх, че това нещо стои там и ме наблюдава. Вечер дори и при най-малкия шум аз се плаша и започвам да си въобразявам, че има някой в апартамента. Въпреки, че знам, че майка ми е в съседната стая това не ме успокоява. Ако се наложи да пренощувам сама в нас задължително външната врата се заключва от двете ключалки и освен това заключвам и вратата на стаята ми, но отново изпитвам заплаха. Чувствам се наблюдавана. Ако ми се случи вечер да се прибирам по тъмно и сама изпитвам мания за преследване и постоянно се обръщам да гледам зад мен. Вероятно всичко това си е плот на въображението ми, но мислите ли, че трябва да поговоря с някого? Ако кажа на майка ми тя ще ми каже, че това са глупости и няма да обърне внимание.

Коментари

1.   отиди на психолог

2.   Обясни й, че това наистина те тревожи. Ако не - поговори с някой друг.

3.   И аз съм на 16 и имам същия проблем, това се нарича параноя и бях говорила с психолог, мислех че нещо не ми е наред и психясвам. Той ми каза, че всичко това е причинено от телевизия и интернета. От телевизията, защото вечно дават за разни крадци, за изнасилвачи и тем подобни и това ти го гледаш без да се усетиш, че ти влияе и после имаш тази параноя, а от интернет защото хем има същите неща хем разни игри дето както си играеш ти изкача лице, което е в кръв и крещи и ти изкарва ангелите. Опитай се да не гледаш новини и да внимаваш какви неща следиш в интернет. Това е предимно в нашата държава, в чужбина хората излизат и не заключват и нищо не става, не ни крадат, колите оставят отключени и ключовете на таблото. Това е, защото при тях тези криминални неща се дават след определен час, в който се предполага, че малолетните спят, а тука си закусваш и ти говорят за брутално убийство.

4.   От авторката:Говорих с майка ми и тя каза, че било нормално, защото още съм била малка. Надявам се само да не се задълбочи за напред. А и това не е от скоро.

5.   Майка ти е доста безотговорна, защото тук не става въпрос за страх в рамките на нормалното. Моето мнение е да потърсиш консултация първо с психолог, а ако той прецени да те насочи и към психиатър. Трябвало е да се възползваш от психолога на училището като за начало и е безплатно, ако става за нещо изобщо.

6.   Малка колко да си малка..
По-добре се обърни към психолог или към човек, който ще ти обърни повече внимание.

7.   Аз имах постоянни страхове. Когато бях една година по-малък от теб. Отидох на психиятър и ми предписаха лекарства сега съм на 20 мога да ти кажа, че животът ми е много по добре, страдах от тревожна депресия. Не се мъчи опитвал съм всякакви дуги неща за да се оправя.