Споделена история от Други

Избор на лаптоп
Здравейте :-) предстои ми закупуване на лаптоп, но проблемът ми е, че до сега съм карал само с настолни компютри и не разбирам много от лаптопи... Цената е до 1000 лева, понеже съм тийнейджър ще се тормози и с игри(като Wow, drakensang, need for speed (most wanter), gta sa и подобни не много тежки игри), за това моля за помощ в избора... ще помоля редакторите да одобрят темата ми..

Коментари

1.   Търси Fujitsu. Моделът Lifebook AH532. CPU Intel i7, 8 GB RAM и GForce M620 с 2GB. Доста сериозна машинка и няма да ти къса на тежки игри.

2.   http://laptop.bg/laptops-asus-K550-asus_k550lb_xo183d

Този не е лош. За игри освен силен процесор ти трябва и силна видео карта. Успех ;)

3.   Гледай някой с добра памет , скорост и толкова . Има подробности който могат да ти покажат какъв е компа добър , лош , бавен , бърз и т.н . Аз имам Compaq Presario CQ61 с него съм си доста добре нямам проблеми със скорост или някви други . Препоръчвам ти на HP много са добри , но зависи какъв ще си купиш . Ако искаш погледни >>> http://www.laptop.bg/archive/laptops-hp

4.   asus

5.   Любов и изневяра....

6.   И защо това е в "Любов и изневяра"? Ще се любиш ли с лаптопа или ще му изневеряваш?

7.   А какъв лаптоп би бил добър НЕ за игри, а за нормална работа с него? Аз доколкото знам hp са хубави. Вие какво мислите?

8.   Мерси за отговорите и съжалявам, но не избрах тема (просто не видях)и съм го пуснал тук..

9.   Аз имам Lenovo G580, i3 - 2, 30 GHz, nvidia geforce 635M с 2GB свободна памет. Взех си го миналата година по това време. Подходящ е за игри, Borderlands 2 ми вървеше г/д с 50 fps, все пак е тежка игра... GTA също си върви гладко, не съм гледала колко fps има, но не създава проблеми. Обработвала съм и клипчета с него, Photoshop... беше за 930лв. Но все пак това е модел на година и нещо, така че се стреми към нещо по-силно :)
Номер 2 е предложил добра машина като цяло. И да, за игрите е много важна видео картата. Може лаптопа да е с процесор i5, ама ако видеото е вградено нищо не става :) Една приятелка имаше HP, самия модел не го помня, обаче лаптопа беше на 2 месеца, когато му изгоря монитора, така че аз лично им нямам много доверие. И по-добре да дадеш малко повечко пари за нещо добро, отколкото после да ти създава грижи, да се занимаваш непрекъснато с поправки, сервизи, да забива и т. н... Излишни нерви са. Успех :)

10.   Вземи един Acer с видеокарта поне GT740m (nvidia) без значение дали процесорът ще е Core i3 или Core i5 серия. Защо Acer? Защото са по-евтини от другите марки със същия хардуер.

Успех!

11.   Номер 1 и 2, вие нормални ли сте? Или просто сте от тези хора, които нищо не разбират, ама си врат големия нос навсякъде. Ако ще играеш тези игри, които си изброил можеш да похарчиш 500 лв вместо 1000. Това са игри от 2006 година някъде, не се изисква супер мощен лаптоп. Няма да ти препоръчам конкретен, понеже играя на настолно ПЦ и го предпочитам много повече, но щом така си решил... Просто си вземи лаптоп с около 2 ГБ РАМ, някоя слабичка видео карта и нормален процесор, ако ще играеш такива игри. Успех!

13.   ASUSX501A, много са добри, няма да сбъркаш, имам такъв и съм много доволен.