Споделена история от Други

Промени във сайта
Имам въпрос към админите на сайта ще направите ли някакви промени във този сайт т.е тези долу или изобщо? Видях тази тема и бих искал да я отворя сега, за да разбера какво мислят всички реално Искате ли регистрация в Сподели?
Дайте Вашето мнение за това, ако се въведе регистрация:

=======
1. потребителко име
2. парола
3. имейл (ако се забрави паролата)
4. псевдоним
=======

Всеки потребител след 10 одобрени коментара ще има право да публикува коментари директно, без да трябва първо да бъдат одобрявани от модератор.

Към всичко това ще се добави система за оценяване на всеки коментар по 2 критерия:
- полезност (уместност)
- грамотност
Ще може да се гласува с ДА и НЕ.
Според мен това могат да бъдат отлични подобрения, но не забравям, че все пак собственика на сайта иска да има повече хора, който да влизат в сайта. Та директно искате ли администраторите на сподели.нет да добавят тези опции или ако не какви са вашите причини затова? Разбирам много добре, че някой са против, но защо? Все пак не е задължително да се пишат вашите реални имена или лични данни нали? Ще помоля администраторите да публикуват темата, защото имам огромното желание да проверя какво мислите вие и дали може да има светъл път, който ще се вкара в сподели.нет. Ще съм ви много благодарен ако публикувате тази тема! Благодаря!

Коментари

1.   Лично аз не искам регистрации иначе целият сайт губи смисъла си. Ако исках да се регистрирам и да не бъда анонимен, из мрежата има бол такива сайтове. За полезността и грамотността на коментарите виждам, че и сега модераторите наблюдават. Но е адски бъркащо в здравето това да чааакаш, чааакаш, чааакаш, докато не ти публикуват коментара или темата, да се чудиш дали ще го одобрят и кога.

2.   Скъпи авторе, такава тема вече има и не знам защо спамиш, а модераторите защо изобщо са я одобрили?

3.   Не съм админ, но веднага мога да ти отговоря, че уникалността и предимството на сайта е точно в анонимността. Ако има регистрация не мисля, че ще се различава с нещо от десетките форуми в интернет.

4.   Много ентусиасти има тука, все едно им се плаща за това. Не подкрепят. Идеята е да е анонимно, па ако щеш да не свързваш един коментар с даден никнейм...

5.   Идеята за оценяването на коментарите по грамотност е под всякаква критика. Искам да оценя темата ти с - 100! Не че можеш да дадеш наклон на модераторите и не вярвам да сбъднат мечтата ти. Go get a job!

6.   Искаме! :Д

7.   Аз НЕ искам. Сайтът си е супер. Мразя промените.

8.   И аз съм на мнение, че ако има регистрация на хората ще може лесно и бързо да се помогне на някого. Също ще може и да се осъществява връзка между различни хора с еднакви интереси. Ще е добре и за самотни хора без приятели. Чел съм много такива теми.

9.   Аз одобрявам тези промени.
И нещо друго предлагам в сайта:
Да се преустанови публикуването на истории, писани от екипа на сайта. Това е очевидно - тези истории имат един и същи стил на писане и имат привкус на евтин роман. Съжалявам за коментара си, но това е глупаво, дано да го публикувате. За сметка на това не се публикуват други, истински истории, защото по преценка на редакторите са банални, безинтересни или по други мотиви.

10.   според мен трябва да се направят повече категории за филми за техника за самота, иначе така си е добре сайта, всеки може да сподели мнението си бързо и лесно, но не всеки идиот може да бъде одобрен, това е хубаво. Преди си мислих че всички сайтове от този тип са глупави с измислени секс истории, но този сайт се открои като по интелигентен с доста на брой смислени и истински истории.

11.   Да, сигурно предлагаш и да си правим нов имейл за регистрацията, за да не свържат стария с нас, след като се измъкна по темата за реалността на публикуваните лични данни при регистриране? Или да сменим данните в имейла си и да махнем контактите си от там преди да го използваме тук за по-сигурно? Чудя се какво от "анонимен сайт" не е ясно на шепа хора тук? Темите са на ниво, модераторите правят и невъзможното да се пазят от лични данни и дори са леко параноични на моменти (лека критика от моя страна). Каква ще е разликата при въвеждането на предложението ти? Голяма, но не и положителна. Още една парола за хакване или забравяне, още едно сборище на "оригиналничещи" и доста прости българи (сега същите са модерирани и не допускани поради лош правопис и безсмислени теми на първо четене, но при регистрациите ще е по-трудно това да стане и ще заприличаме на покойния съименник на сайта ни от следващото ми изречение), един анонимен сайт по-малко. Сподели. инфо вече го няма, а там наистина имаше нужда от оценяване на коментарите и то с оценки от -1 до - безкрайност. За мен желанията за регистрации тук са от хора, които са силно загорели за секс поради което търсят начин и от тук да задоволяват нагона си. Съжалявам, ако има обидени, но така го виждам аз! Явно в другите сайтове свършиха кандидатките, та опряхте и до този. Ако е до запознанствата и аргумента колко стойностни хора имало тук, достатъчно е да се пусне мини чат на началната страница и да се запознавате/пренасочвате към друг сайт с всеки, който ви звучи като почти светец. И за това нещо не са нужни регистрации. Сега също е възможно да се "подпишеш" с някакъв прякор и така да не си напълно анонимен при желание. Та ако е за чесане по едни интимни области - сменете сайта, моля! Може да не се намираме в църква, но именно сегашната обстановка е причина за присъствието на голяма част от хората тук. Промяната й ще намали тези хора за сметка на онези, които погребаха Сподели. инфо и Ядове. ком (ако не бъркам пълното име на страницата) Вижте една Изповед. ком на какво е заприличала и си правете сметката. А там дори няма регистрации - само понижена модерация на пишещите, която и тук ще имаме при поява на регистрации. Нека не правим този сайт копие на сайтовете за запознанства и Фейсбук - пълни основно с загорели за секс същества, които не мислят за друго освен за това и простаци без граници за самочувствието си. :)

12.   според мен хубава идея :))

13.   това е доста добро решение дано модераторите си вземат забележка, според мен този сайт е прекрасен с за да бъде всеки на всеки максимално полезен, нека между хората да има контакт за да черпят инфо

14.   Трябва да се направят промени в сайта, много бавно се одобряват коментарите, направете нещо по въпроса.

15.   Ако искате а се оттървете от 99% от посетителите в сайта, направете го.

16.   Нали идеята е да споделяш анонимно? За какво са ти тия потребителски имена, пароли, е-майли? Ако го въведат това, ще спра да влизам! Че като си дам майла всичко живо да научи, коя съм и какви лични проблеми имам. Как ли пък не!!!

17.   А ЕГН, трите имена, пълен адрес, лист със сексуалните ни предпочитания и парче сланина, не искате ли? !

18.   За!!!

19.   Не, кaтегорично! Другите сa кaзaли зaщо!

20.   Аз пък съм съгласен с автора. Какво пречи да има два варианта-с регистрация и без регистрация? Всеки да избира както иска.
Например моя милост има цели 5 имейла-как и по кой начин ще не намерят, открият, познаят? Естествено, няма да пиша най-използвания си мейл. Мисля, че всички сме така-с по няколко за сигурност, че даже и не с реалните си имена и адреси в тях. И за какво е тази паника? ! Много по-опасни са например, Скайп и особено Фейсбук.
Отделно всеки път сменям години и имена-как ще ме познаят? ! Тук май някой ИТ специалист е хубаво да подскаже нещичко... за страхливите. Аз за себе си съм се застраховал.
Има тежки теми... за починали хора-как да се свържеш с тях, да помогнеш, да изразиш съчувствие? Тук мисля, че трябва модераторите да се намесват индивидуално и спрямо ситуацията и темата. Напълно съгласен съм с номер 8.
Темите и коментарите се бавят по няколко дни. Както обичам да казвам.. събота и неделя и до обяд почти всеки работен ден сподели. нет спи дълбок сън.. :))
Да не говорим, че корекция в правописа/и грамотността/няма и си бодем очите докато схванем за какво иде реч. Плюс съкращения като "нз", 4 вместо Ч, 6 вместо Ш и тн. Ясно ви е за що иде реч.
Сайтът куца отвсякъде, плюс заселилите се във ВСЯКА тема тинейджъри със споменатите по-горе съкращения, които като почнеш да четеш... ти се отщява. Както има подтема Тийнеджърски-защо не направите и подтема За хората над 35-или нещо такова? Или ние не сме хора? !
Идеята на номер 10 също никак не е лоша.
Въобще, още доста неща могат да се направят в сайта. За да станеш модератор, не е ли по-лесно да се организират лични срещи за месец-два и да се прецени става ли даденият човек за модератор или не? Да се подписваме, време да мине за преценка, да чакаме от умрял писмо-има ли смисъл? !
Измислете начин да пооправите сайта. От вас зависи-от нас малко...

21.   ... аз още се чудя защо преди време не ми публикуваха историята, звучеше странно, но поне беше истина... за разлика от повечето "смислени" неща като темата "Пръднах! "...

22.   Този форумен сайт има фенове в една малка група от хора - виж броя на почитателите му във ФБ. Целевата му аудитория са предимно около 20 годишните/ плюс, минус 5/ които са социално много динамични и в процес на оформяне.
Така че да се правят промени в отбор, който играе добре е нож с две остриета.
Най-крещящият проблем, който засяга 80% от писалите и в тази тема е процеса на одобряването - реално между 16 и 49 часа/в края на седмицата.
По тази важна точка има нужда от по-оптимално решение!

23.   Като цяло харесвам сайта, но за мен има някои неща, които са адски дразнещи.

1 - понякога одобрението на коментарите се бави с дни. Сами разбирате, че е адски дразнещо, да напишеш коментар и да го видиш след 4 дни, когато вече си забравил за какво става въпрос и вече не си на тази вълна. Просто губиш интерес.

Модераторите се оправдават с това колко са малко и колко са заети с други ангажименти. Затова предложих да лично да помагам, както и има много желаещи да помогнат. Те викат да сме си пишели никове. Аз писах, писах няколко месеца, а накрая ни стон, ни вопъл. Значи излиза, че хем са заети и не могат да смогнат, хем не искат нови хора. Защо? Ако имаше повече модератори, нямаше да чакаме по 4-5 дни за един коментар, а в същото време щеше да се запази цензурата.

2 - понякога ми идва в повече цензурата. Иначе съм "за" да има такава, но нека не се прекалява. Пиша си най-обикновен коментар или история, спазвам си всички изисквания - грамотност, полезност, без нападки и т. н. Но незнайно защо не се одобряват. Само че същия ден виждам някой коментар, който с абсолютно нищо не помага, който очевидно търси провокация, за да си избива комплексите, обижда дори, а понякога дори няма нищо общо с темата и въпреки всичко е одобрен. Това го е писал очевиден комплексар, а така се чувствам като по-долен от тези комлексари ганьовци. Обидно е. Това са двойни стандарти.

3 - смятам също, че в определени ситуации трябва да се разкрива самоличността на авторите. Например имаше една, която давала мелатонин на децата, за които и плащат да гледа, без знанието на родителите. Това е адски гнусно от морална гледна точка и наказуемо от правна. Тук трябваше да им реакция от тяхна страна и да подадат сигнал до съответните органи. По тази логика някой може да си признае, че е убиец, тогава пак ли ще го прикриваме?

Иначе конкретно по предложенията... Тъпо е да има регистрация в сайта, защото неговата идея е друга и това би обезличило и обезсмислило сайта. Колкото до оценяването на коментарите, нека авторите, които търсят съвети си преценят дали конкретен съвет им е полезен и уместен. Ние като странични наблюдатели, трудно можем да знаем кой е най-полезния съвет за автора в конкретната ситуация. Тук идеята е всеки да предлага варианти, а пък вече авторът сам за себе си да си прецени.

24.   Ценното на сайта е анонимността! Който иска толкова, може да се идентифицира като след мнението остави знаци или ник/което и правят някои/. Не работи линка "Какво ти харесва и какво не в Spodeli.net? ". Някои модератори изпадат в сериозен сексизъм - откровено не допускат постинги, които може да не са груби, хейтърски и т. н., но не са в потвърждение на мненията на един от половете. За да съдиш, трябва да си обективен, толерантен, интелигентен, ерудиран, а не елементарно и субективно да вземаш страна и да триеш мнения. Нали колкото повече мнения има, е по - вероятно да се достигне до истината по темата.

25.   Сайта не е точно анонимен, както си мислите. Всеки коментар може да се проследи от къде е писан и на чие име се води интернет абоната. Това че ще сте си написали мейла някъде, не ви прави по-малко анонимни и без това не сте. Пък и той няма да се публикува, ше го знаят само модераторите. Самите те са казвали, че във всеки един момент може да се проследи всеки пост. Даже мога да посоча темата, в която се споменава това.

Модератор - Подобно проследяване не ни е възможно

26.   Това е сайт за АНОНИМНО споделяне, за Бога! Не за грамотност и привилегироване. Единствената промяна, която искам е да се публикуват важните теми, които хората пишат и влагат време и усилия, очаквайки малко помощ и подкрепа, а не еднотипни и глупави, каквито се срещат на всяка крачка в този сайт!

27.   Бих добавил, че можете да добавите нещо от друг подобен сайт: потребителско оценяване на някоя от изпратените потребителски истории. Публикува се една такава на специална страница и се дава възможност на хората да видят как се върши тази работа. Би било приятно, освежаващо и не изисква пълна промяна на сайта както в тази тема. :)

29.   По-важно е един сайт да има оригинален дизайн, а тука навигацията и бутоните са много... out of date :)

Сигурен съм, че ако промените сайта посетителите ще бъдат много по-доволни.