Споделена история от Други

Страх от човешката агресия
Здравейте!

Казвам се Виктор и искам да споделя моят проблем свързан с човешката агресия. От 1-ви до 7-ми клас бях тормозен,бит и подиграван от съучениците си.Като завърших 7-ми клас се преместих в друго училище с много по-нормална и възпитана среда. Всичко беше супер!
Като станах 9-ти клас се появи друг проблем в живота ми , родителите ми се разведоха. Това много ме нарани понеже аз съм човек,който много държи на семейството. От този момент започнах да чувствам страх от човешката агресия или по-точно ме е страх да не ме убият или пребият. Незнам дали родителите ми са виновни или съучениците ми ,а и не ме интересува това. Просто искам страховете ми да изчезнат.
Искам да споделя малко по-подробно за проблема ми! Страхувам се от агресията на младите хора. Понякога като излизам някъде и виждам на пейката компания от млади хора,заобикалям по други улички понеже се страхувам да не ме пребият. Заради този ми проблем никога съм нямал приятелка а, преди седмица станах осемнадесет годишен. Поканих приятели на ресторант да ги почерпя за рождения си ден и през цялото време се тормозих с мисълта как ще се прибера до вкъщи без да ме пребият.
Моля ви за съвет какво да правя!

Коментари

1.   Знaм колко " бaбешко" ще прозвучи, но идете с мaйкa ти при някоя, която рaзбирa, дa ти леят куршум( тaкa се кaзвa). Освен, че тaм си излизa причинaтa зa стрaхa/ неврозaтa ти и я отнемa. Опитaй! Aз кaто мaлкa съм билa нaпaднaтa от вълк. Имaх си мое, домaшно куче, голямо при товa, но с него не съм имaлa проблеми. Нaвън обaче, почти препикaвaх от стрaх от мaлкa болонкa дори. Чaк в пубертетските години се сетихa дa пробвaт този вaриaнт. След процедурaтa, бaбaтa ми покaзa едно пaрче олово с формaтa нa глaвa нa озъбен вълк.
От тогaвa нямaм стрaх от кучетa. Минa ми кaто нa кученце;)))

2.   Прекалената смелост е по вредна от умерената страхливост. С първото предизвикваш недгоди около себе си, а с второто, ставащ по разсъдлив. Живота не можеш да промениш, но можеш с размисъл да се нагодиш да го живееш. Вече си се ориентирал правилно, отбягвай конфликтните места, не бъди конфликтен, и си подбери подходящи познати. И споко, това което е писано да се случи, ще се случи, няма дмисъл от паника.

3.   Няма да се плашиш момче не си от стъкло, няма да се счупиш. И аз преди пет години бях със същия проблем като твоя, само че при мен тоя тормоз продължи до единадесети клас. Най-накрая взе че ми писна и си казах какво пък толкова имам да губя, нито имам приятелка, нито приятели средно положение няма или ще ме бият, или ще ги бия. И така започнах да им отвръщам на агресията с агресия, знам че това не е решение на проблемите, но просто тия днешните поколения са пълни животни и в повечето случаи само от бой разбират.

4.   Отиди на психолог... мисля, че твоя проблем няма да се оправи лесно.... Разбирам, че си бил тормозен, но трябва да се успокоиш. И аз съм преживял лоши моменти обиди, подигравки, но с времето спрях да обръщам внимание, не се давах да ме бият, защото и аз си имам моята граница на търпение. Без психолог смятам, че ще е трудно за теб. Пожелавам ти късмет и дано се оправиш! $ТАЙМ$

5.   Ми научи се да се биеш! Като им показваш, че те е страх ще те бият.
Ж28

6.   Ми остави се няколко пъти да те пребият, и като видиш, че не е нищо особено - ще се успокоиш! :)

7.   според мен ти си луд!