Споделена история от Други

Дали ще успея да се спася?
Не намирам вече никакъв смисъл да продължавам да жевея, омръзна ми от караниците и виковете вкъщи. За мене няма място в този живот, това не е израз на слабост, просто нямям желание да живея повече. Така понякога се раздаваш прекалено много и нищо не получаваш накрая и за какво тогава да продължавам да се залъгвам че живота е прекрасен, е да ама в повечето случай не е така. Не чувствам дали съм жива или мъртва, няма значение вече все ми е тая.

Коментари

1.   ооох недей така, и при мен е същата работа но, кой проблем до сега не се е оправил та това ли ще ни отчйва от живота. Знам мн е гадничко но не се предавай така...Всъщност има смисъл да живееш щом си създадена заначи има...Всеки си има проблеми, но не всеки психически е готов да се бори за тях... ти сама трябва се зареждаш с волята за борба само напред :)

2.   Здравей, и аз съм изпадала в подобни настроения, но това е само временна депресия, породена предполагам от някякви неудачи в дадени моменти от живота. Не мисли така негативно, живота е шарена черга, веднъж е черно веднъж бяло. В това е магията на живота да съумееш да го направиш по-различен всеки ден. Я излез навън и виж колко сакати хора има, но и те се борят за място под слънцето, не се отказвай толкова лесно. Живей от любопитство да видиш какво ще стане утре, в други ден, след година. И след време ще се смееш на това, което си мислила сега.

3.   Единствената ти грешка е че се опитваш да си полезна на другите. Не го прави, не се раздавай. МОЖЕ БИ ОЧАКВАШ ТВЪРДЕ МНОГО ОТ ДРУГИТЕ. Научи се да уважаваш себе си, да се грижиш за себе си. А до това дали има смисъл да се живее бъди сигурна че винаги има. Изживей живота си докогато ти е отредил БОГ. ВЯРВАЙ В ДОБРОТАТА./ и в себе си/

4.   Не съм съгласен с номер 3 че не трябва да се раздаваш за другите. Това е единствения начин да бъдем щастливи. Нашето щастие е свързано с щастието на другите. Ако мислим за себе си всички проблеми стават гигантски!!!

5.   Познавах човек, който мислеше като теб. Казвам "мислеше", защото изпълни това, за което приказваше. Няма го вече - реши и сложи край на живота си.

Знаеш ли, замисли се какво ще стане, ако и ти изчезнеш - сигурно има поне един човек на тоя свят, който те обича и държи на теб. Не му причинявай това страдание! Непоносимо е! Разбери - за себе си намираш спасение, но за този един човек сега започва адът! Говоря изцяло от личен опит - загубата тежи ужасно. Хиляди въпроси измъчват съзнанието ми, а мина толкова много време от тогава.
Призовавам те и те моля не избързвай с това толкова крайно решение. Всичко друго се поправя или се променя - трябва да е така........Имай надежда!!!

6.   Най-лесния начин е този. Нали знаеш колко крехък е човешкия живот. Никой не е казал че е лесен или винаги щастлив, но каквото и да става такъв е живота и вместо да се предаваме, трябва да се борим със зъби и нокти за него. Преди 8 год направих опит за самоубийство...всеки божи ден благодаря че съм жива! Живота ми не е красив и не е лесен,ч есто губя смисъла в него, но никога не смея дори да си помисля да се откажа от този безценен дар. За всяко зло което ми се случва аз правя добро, защото хората отчаяно имат нужда от обич и топлина, така и аз се чувствам добре. Немога да ти опиша чувството какво е когато живота те напуска, но повярвай ми на никой не го пожелавам...Незнам какво друго да ти кажа-вярвай в Бог и в доброто, не се предавай и промени света си всеки има право да бъде щастлив.