Споделена история от Други

Съставяне на акт/фиш???
Здравейте, преди два дни през нощта карах на габарити (не бях забелязал защото бяхме три коли, бях в голям град на осветен участък) и се разминах с патрулка, аз все още не знаех, след като спрях хората от другите коли ми казах, че куките са ме изгледали... След това минах покрай една патрулка с 50км при ограничение 40км, погледнах нямаше радар в патрулката! Въпроса ми е, да чакам ли някакви глоби и ако да, какви пари??? !

Коментари

1.   Здравей, явно си взел книжка не много отдавна, та ето и отговор на въпроса ти. Когато видиш ограничение на пътя, трябва да знаеш въпреки това, че са ти казвали, че нямаш право да превишаваш скоростта на знака, законът дава 10км. толеранс и при ограничение 40 няма какво да ти направят, ако си карал/а с 50. Отделно карането на габарити е трябва да го отразят на момента и щом не са те спрели със стоп-палката нямат право да те глобяват по никакъв повод относно това. Бъди спокоен/а, няма от какво да се притесняваш, няма начин да получиш глоба за това под каквато и да било форма. Имаш гаранцията на един адвокат :)

2.   Благодаря,Ви!!

3.   Дори и да са с камера снимат само за превишена скорост, никой не ти гледа фаровете, ако ще ти правят фиш ще те спрат с палка. Друго да знаеш, ограничението на извънградски път е 90. Но дори да караш с 95-6 км в час не могат да ти кажат нищо за 5 километра отгоре, ако караш обаче с 100 могат. Все пак предполагам, че камерите ги гласят към 110 и нагоре, повечето хора нормално карат 90-100.
В града понякога пътрулката се движи бавно, с 20-30 км, ако я изпревариш няма да ти направят нищо, стига да не изпреварваш на пешеходна, случвало ми се е и не тръгнаха да ме гонят, но ги изпреварих с около 60 км в час.