Споделена история от Тинейджърски

Ако докажа, че съм отговорен може би ще ми вземат куче ?!
Здравейте от има няма месец, искам да си взема куче (с мои пари и т. н). Баща ми е съгласен, ако той не се грижи за това куче, ноо за майка ми.. това е все едно да е дошла баба на гости (:D), твърдо против е, даже не иска и да види какво куче съм си харесал. Според нея не съм отговорен, цял ден нищо не съм бил правил, от колко дена /еди кво си(изброи ми 100 работи)/ ми била казала да направя, винаги е била против да имаме куче в къщи. Реших след всичките караници да я попитам, че ако и докажа, че съм отговорен дали ще ми вземат, но пак почна да ми мрънка. Ето ме тук пиша историята и си мисля, ами ако и докажа и ако наистина се съгласи или пък тотално ме закопае в земята както обикновено...
Благодаря, че прочетохте историята ми, очаквам вашите отговори и съвети.

Коментари

2.   И моята майка е така!:D Покажи че си отговорен слушай я и прави каквото ти казва (може и малко подмазване но гледай да не те усети ;) След като тя разбере че си отговорен изчакай малко време и я помоли тогава за куче

3.   Накарай баща си да я обеди. При мен така стана

4.   Кучето не е нещо просто за забавление и оплътнетие на времето нали знаеш? Изисква се много отговорност все пак е живо същество. Трябва да ставаш много рано сутринта да го разходиш, да чистиш след него и т. н, не можеш да пропуснеш ден без да го правиш. Трябва много да настояваш и да им го повтаряш постоянно :д най-накрая може да им писне и да ти позволят. Но първо сигурна ли си, че ще се справиш? Отговори си сама на този въпрос :)

6.   В абсолютно същото положение съм, само че при мен баща ми не иска куче.

8.   Майка ти е права. Кучето не е играчка. Кучето е ЖИВО същество. Не можеш след 1-2 месеца да решиш, че ти е омръзнал и да го зарежеш на двора (ако имате). Кучетата живеят дълго, по около 10 години.
И тъй като майка ти знае, че в този случай тя ще трябва да полага грижите за него отказва да ти вземе куче.
Бил съм на твоята възраст и знам, това просто е временна прищявка. Ще ти мине. Ако пък случайно докато пораснеш и станеш пълнолетен все още искаш куче, то тогава си вземи, защото най-вероятно наистина ще бъдеш добър стопанин. :)

9.   прочети пак внимателно коментар 4 и помисли още веднъж над него. кучето е ангажимент за доста години напред и не е плюшена играчка, която да оставиш в шкафа, когато ти омръзне. независимо колко си уморен, недоспал, препил, дали вали дъжд, сняг или пече слънце, си длъжен да станеш, да го храниш, разходиш, къпеш и др.
освен това не пишеш на колко си години, но може би ще станеш студент, ако си в друг град, как ще го вземеш с теб? ако почнеш работа, кой ще се грижи за него цял ден? дори на почивка не можеш да заминеш, без да намериш на кого да го оставиш.
така че майка ти е права, помисли още веднъж.

10.   Ами и аз ако бях на мястото на майка ти нямаше да искам..то е ясно ,че след месец тя ще го гледа пък с баща ти ще гледате отстрани...това е отговорност а ,ако гледам по мисленето ти нямаш и капка от нея...

11.   Разбирам те много добре... Преди 7 години когато бях в 6ти клас и аз исках много да си взема куче, но и баща ми, и майка ми не ми даваха, номерът мина като за 1 седмица ревах всеки ден :D А на майчето съм слабост, та така.. вчера празнувахме 7мия рожден ден на Макси :D
Всичко става с постоянство, не спирай да и повтаряш, че искаш куче, покажи и към какво си се ориентирал, няма как да не стане. Успех :)