Споделена история от Други

Как се прави чиния за интернет от Булсатком?
Както виждате заглавието моя въпрос е ясен. Гледах в интернет тема за интернет антена, която лови интернет ама не са ми ясни някой неща.... Какво е бикуад? питам защото не успях да намеря информация.... сигурно ли е, че ще има добър сигнал и доколко км хваща?

Коментари

1.   Ако имаше начин всеки щтеше да си прави антена и да лови интернет.Това са глупости.

2.   Така както си го обяснил, май нищо не ти е ясно. Антените не ловят Интернет, а сигнал от WLAN мрежи, което не е същото. Първо защото дадената мрежа може да е само локална и да няма връзка с Интернет и второ, защото ако собственикът и има поне малко понятие какво прави с нея, сигналът е кодиран. Ти явно искаш да улавяш сигнал на отдалечени от теб WLAN мрежи. Какво мислиш да правиш след това? Що не се пробваш първо с мрежите, които хващаш и без антена? Сега във всеки блок е бъкано с безжични рутери и сигурно хващаш поне 5-6 мрежи само с вградената карта на лаптопа. Ако с тях не можеш да направиш нищо, за какво ти е тогава параболична антена? Антена може да си направиш и от тенекиена консервена кутия и пак ще има същия ефект. В интернет има много материал, чети и експериментирай.

3.   Човека искаше да каже антена с която да може да хване отдалечена свободна wifi мрежа.

4.   Ами аз питах, защото ми се искаше да ловя сигнал от едни малко по-далечни съседи, но явно не е лесно :)
Не живея в блок, а в квартира, която не показва никви мрежи ( на съседите) Благодаря

5.   Има готови,такива с вграден усилвател,чукни една търсачка в Гуглето и ще намериш,успех!

6.   До номер 5
Имаш предвид антена, която лови сигнала?
Другото, което ме интерсува- примерно съм си купил антена, но каква е скоростта? (бавна, добра)

7.   Слушайте сега и четете внимателно-

wifi адапторите се състоят от два основни модула - антена и чипсет.

Антената е тази част, която улавя и изпраща сигнала, който е модулиран от чипсета.
Има няколко два основни вида антени
- омнидирекционални - на теория хващат и изпращат сигнала еднакво във всички посоки. Формата им е пръчковидна, всеки е виждал - на касетофоните, колите и т. н.

-дирекционални - антени, които фокусират, насочват сигнала в една посока.
Не знам дали се наричат така на български.

Чипсет - модулира сигнала. Предавателя един вид.

wifi адаптор се нарича комбинацията от двете чудесии - антена и чипсет.
Те са основно два вида - със сменяема антена и с антена и чипсет вградени е един корпус.

Сега, сами се сещата че двата компонента - антена и чипсет трябва да са добре подбрани. Как става това - купувате си готов адаптор, поне аз така направих след няколко експеримента е антени и смотан чипсет
:)

Обхватът зависи от едно много просто правило - да няма прегради между антените.