Споделена история от Други

Искам да помогна на децата без родителски грижи
Здравейте, аз съм момиче на 13 и бих искала да зарадвам деца лишени от родителска грижа, било то със дрехи и играчки, било то със лакомства или просто със приятелство..! Когато се прибирам със родителите ми и влезнем в някой супермаркет те всеки път ме питат искаш ли нещо и наскоро се замислих има ли кой да попита тези деца? Знам, че повечето момичета и момчета на моята възраст биха ми казали, че съм задръстена, защото всеки път след училище давам лев на една жена, която е поне на 70 години и обикаля по контейнерите, събирайки шишета или закуски захвърлени от малките ученици, напротив аз като всеки тинейджър обичам да излизам с приятели, да ходя по магазини и така.. Моля, ако някой знае такива домове за сираци или пък за възрастни хора, (защото те нямат нужда от играчки или лакомства, но те също имат право да се почувстват добре) във Стара Загора и околността, да ми пише в коментарите, БЛАГОДАРЯ ВИ! :)

Коментари

2.   Ти си едно прекрасно дете с голямо сърце, от което не трябва да се срамуваш, а да се гордееш. Остани винаги така благородна и добронамерена, и да не ти пука кой какво казва за теб. Успех с кампанията :)

3.   Виж в интернет може да има повече инфрмация, а и според мен ако отидеш в някой дом няма да те върнат, напротив-ще те приемат с радост.
Може би почти всяко едно дете там не знае какво е да имаш родители, които да ти позволяват всичко, едва ли дори знаят нещата, които правим ние.

4.   Децата в домовете нямат нужда нито от лакомства, нито от дрехи, нито от храна, нито ще го оценят. По-добре помогни на възрастни или на деца, които са си в семействата и имат нужда от дрехи храна.

5.   Подкрепям №4. Наистина децата в тези домове нямат нужда нито от храна, нито от дрехи. Всичко им се предоставя от държавата и то в големи количества. Работих в такъв дом цели 20 години, стига се до там, че продават част от нещата, които са получили. Помогни на бедни хора в нужда... има толкова много бедни.

6.   Лично мен ме върнаха от дом за деца лишени от родителски грижи. И аз като теб исках да помогна събрах цял бус с ползвани, но запазени дрехи и играчки. Отивайки обаче в дома, ме пратиха да говоря с директорката, тя направо ми съобщи, че няма да позволи в дома да се дават на поверените й деца, ползвани дрехи и играчки, каза "ако носиш нещо чисто ново с опаковката или пари кеш, остави ги, другото си го прибирай". Дори и новите неща избират искат да са от известни марки "чико" и т. н.
Най-добре помогни на многодетни и бедни семейства, питай в църква, аз оставих събраните от мен вещи, в малка селска църква, там се намери кой да ги раздаде и кой да ги вземе и ползва.

7.   Благодаря за коментарите и относно номер 4 и 5 вие сте МНОГО прави и подкрепям мнението ви, но тези деца нямат нужда от храна и дрехи и аз винаги съм го мислила същото, но те са деца и искат да видят и други хора, и точно това искам аз, да отида дори и за 1 ден и да, , поиграя'' със тези деца, какво като изгубя един ден навън по кафета и такива? *авторка

8.   И аз се интересувам от темата. Не мога да дам мнение, но ако някой има идея как да стане това, да се отиде в дом, да ти разрешат да поиграеш с децата ще се радвам и за мен това все още е загадка.

9.   Авторке, много бързо повярва на н. 4. и 5. Знаеш ли кои са те и с каква цел са написали това?