Споделена история от Тинейджърски

Това обида ли е според вас
Момиче на 16 години съм и когато бях на 10 се влюбих в едно момче по интернет, но той никога не ми обърна внимание, защото беше на 18 и аз не бях никаква за него, с времето го оставих намира, детски работи бяха и сега той е на 24 и аз порастнах и започнахме да си пишем и той каза, че е имал малко проблеми и затова така е станало. Реших да му дам шанс, все пак го харесвам 6 години и така днес за втори път си писахме и двата дни се скарахме. Първия ден му споделих неща за мен който никой не ги знае и му излях сърце и душа и той каза, че ме разбира, но някак си не беше така, за мен изглежда всякаш не му пукаше и се скарахме доста и той каза, че съм му развалила настроението. Днес уж в началото нещата бяха окей, искахме да забравим станалото и после стана дума за чалгата. Като беше на 18 той беше емо, сега е с къса коса, нормален човек и онзи ден една приятелка видя снимките му и ми каза, че прелича на чалга певец и днес той нещо спомена една фолк певица и аз му разказах какво е казала моята приятелка и че и аз мисля, че има нещо вярно. Казах го, защото исках да си върне стария стил, повече ме кефеше преди. Той като се разсърди и пак се скарахме, каза че било обида, държала съм се детски, как можело момиче което харесва да му казва, че прелича на чалгар, а аз само ме пошегувах и сега сме скарани, била съм отблъскваща по този начин. Обясних му, че моята компания се наричаме-педераси, боклуци, помии и тем подобни и че не исках да го обидя, все пак това е стил музика и не виждам нещо обидно. Каза, че ми е обяснил 10 пъти, че греша и пак не съм го разбирала. Накрая се отказва и нямало да се занимава с мен. Само аз ли не разбирам или какво? И да спомена, че момчето не е излизало от няколко години от апартамента си, има си личен проблем и аз му казах, че май не знае какъв е света отвън, но той каза, че не носел отговорност за детинското ми поведение, обиден ми е много. Изразете мнение по темата. Каза, че това че за другите било номрално не значело, че за него е и да бъда човек и да си премислям думите. Аз от къде да знам, че такава елементарна дума ще го обиди? Кой е прав и кой не?

Коментари

1.   Това са пълни, ама пълни глупости!!!

2.   На 24 да се държи така...
Предлагам ти да не се занимаваш с него и да го оставяш да си прави каквото иска. Явно си права и наистина няма представа какъв е света отвън.
Той е детето в този случай, поне според мен.

3.   Ако той не харесва да го наричаш така, ако не е чалгар, не харесва чалга то тогава е обида. Ами извинявай, но мило момиче след като си свикнала в твоята компания да се псувате не значи че на другите хора им е приятно, въпреки че в този случай ти не си го наричала с някой по-обидна дума. И все пак... май ти не знаеш какъв е светът отвън. Защото има и чувствителни хора, които да кажем влязат във вашата компания. Наречете ги така и какво става? Те ще го приемат навътре и се почват караници, сълзи и т. н... има и такива хора. Внимавай :)

4.   Чакай сега!
Той е на 24, а ти на 16. Добре, за любовта граници няма.
Ти си казала нещата, които явно са били лични и той е казал, че те разбира. Емииии, в това няма нищо лошо. Как така не му е пукало нали ти е казал, че те разбира?
Но хайде да сметнем, че не ти е обърнал достатъчно внимание.
Вторият случай направо ме гръмна.
Ти сама каза, че си е нормален човек (не, че да си емо не е нормално, без да се режеш, естествено).
Като знаеш, че ще го засегнеж защо си го казала?
Не може хората да се променят само защото ти го искаш.
Казала го била, защото преди по я кефил. OMG!!!
И сега какво трябва да си пусне косата, и да стане пак емо ли?
От друга страна пък той не го е схванал като шега и сега ти е сърдит. Има хора, които се засягат от такива неща.
Обаче това за компанията е пълна тъпотия.
Чудно ми е как си казвате Здрасти!?
Или как си викате?
Помийо, ела тук!
Не ща, педерас!
Сега към съвета ми.
Не си мисли, че всички хора са като тези в компанията ти.
Ако толкова го харесваш му се извини и приеми факта, че някой хора се засягат от такива дребни неща.

5.   Държите се детински и двамата. Айде, ти ОК, ама той на 24 да се държи като хлапе и да се занимава с хлапета...

6.   Така, как се псувате в твоята "компания", не е нормално. Колкото и да не ти се вярва, има чувствителни хора, мъже, не сте само вие жените с емоции. А и зависи как си му го казала, че е чалгар, също така, ако го харесваш наистина, няма да му казваш, че преди е бил по як с емо прическа. Моета заключение е, че ти наистина си с детски акъл, или трябва да пораснеш, или да си намериш дете като теб за гадже.

7.   Ти в ред ли си ?? Ако той ти каже, че приличаш на чалгаджийка няма ли да се обидиш ? Пък и не си ти тази, която ще му дава акъл да бъде емо или чалгаджия.. Всеки сам избира стила си, ти утре и тираджия може да му поискаш да стане..

8.   Обида е, да, ти си още малка и не го разбираш(да бе малка.. аз съм на 14), но ората искат да ги харесваш заради характера.. не защото си го обичала преди заради стила а сега, когато не е същия да го наричаш чалгар или нещо подобно... не ти ли е вече ясно, че с любимия човек винаги хората се държат различно... от. колкото с приятрлите?

9.   Защо се занимаваш с момче без чувство за хумор, което е склонно за една закачка да се обяснява до безкрай. Нормалните хора, които си пишат от два дена, са кратки и сладки дето се казва. Няма нищо по-отегчаващо, зловещо и мъчително от мъж, който за една думичка, казана на майтап, е склонен да преосмисля отношенията си с теб драматично, при това, когато те са на цели два дена. Особено ако е а 24. Да не говорим за асоциалността. Губиш си времето с този. Има нещо, което не му е читаво. Не искам да съм груба - само казвам това, което мисля.

10.   След всички тези коментари се реших и се извиних на момчето,все още може би не разбирам защо се е обидил,но осъзнах,че е по-чувствителен и се е засегнал.

От авторката

11.   Мълчанието е най добрия приятел на човека.