Споделена история от Други

Любимо ядене - да споделим!
Ето една обикновена тема отново за споделяне. Но този път не е за споделяне на мании или сексуални фантазии, а за нещо съвсем нормално- любимо ядене!

Коментари

51-62 от 62

54.   От номер 40
Имам много любими храни.

- чушки пълнени с ориз на фурна
- мляко с ориз
- печени пилешки бутчета
- пилешка кавърма
- печена скумрия, пъстърва или сьомга в тава на фурна. Предпочитам морските риби, като най-вкусен е чернокоп (малкото на лефера). Има ли чернокоп, е цял празник.
- печени задушени картофи (приготвени в тава на фурна или в гювеч)
- пържени картофки
- пържени тиквички с много чесън и копър (така наречените "подлучени пържени тиквички"). Без кисело мляко, но може и с кисело мляко. Харесвам ги всякак.
- мусака
- таратор

- сочна печена свинска вратна пържола
- сочна печена свинска тънка наденичка на фурна
- кюфтенца на скара с пържени картофи и лютеница
- печени чушки с доматен сос
- зрял боб яхния (задължително с подправки от няколко листенца джоджен и магданоз)
- леща яхния
- картофена супа
- супа топчета
- шкембе чорба (с добавка на чесън и малко червено лютиво пиперче)

- пържени печени чушки със сирене
- домати със сирене
- миш-маш
- ожур-божур
- баница с яйца и сирене - домашна
- зелена баница с лапад - домашна
- тиквеник
- цели парчета печена или варена тиква със захар
- печена тиква нарязана на дребни парченца с прясно мляко
- диня, пъпеш, ягоди, череши, праскови, кайсии, грозде "Хамбургски мискет".
- ябълки, круши
- палачинки
- сладък ябълков пай
- щрудел
- крем карамел

55.   1. Добре направеният дюнер. Но не знам защо обикновено тази храна върви в комплект с лоша хигиена, без значение къде се продава.
2. Някои видове риби-скумрия, шаран, сафрид, цаца, облез, сьомга, и особено попчетата.
3. Таратор
4. Спагети Болонезе
5. Печен бекон, а също ущипаци и плескавици на барбекю.
6. Салата зеле с моркови
7. Кайсии, смокини и кивита
8. Слънчогледова халва с какао.

56.   Обичам много храни. Много обичам ястия с ориз - сармички, пълнени чушки, свинско или пилешко с ориз, домати с ориз и т. н. Също обичам много всякакви видове сирена, кашкавал, кисело мляко, пържени или печени картофи. Обожавам да си похапвам и сладко, разбира се. По-особено при мен е положението с яйцата. Обичам да ги ям варени или на омлет, но не ги понасям в застройки на супи и заливки за запеканки и мусаки и крем карамел. Затова приготвям супите и запеканките без да използвам яйца.

57.   Миди, черен шоколад, пържени картофки, закуски, хамбургери!

59.   Царевични питки с лютеница, печена тиква, моркови, зехтин, бадеми, магданоз, лапад, зеле, грах, овесена каша.
Доста странни неща харесвам.

60.   Моето любимо ястие се приготвя така;
Запържва се месото(пилешко, свинско или каквото в харесва) нарязано на тънки ивици, добавя се мако люива чушка нрязана на ситнo, но без семките, една скилидка чесън нарзна на тънко. Добавят се спанак, зелен лук нарязан на 2 -3 см. парченца, броколи и цветно зеле нарязани на тънко. Разбърква се на бързо и веднага се добавя предварително сварено фиде или спагети. По желание се добавя 1 супена лъжица едро смляна лютеница. Готви се много бързо на по-висока тмпертура и зеленчуците трябва да са леко хрупкави. Може да добaвите магданоз или някоя друга подправка по вкус.

62.   Млечна баница с юфка.

63.   Аз съм готвач от доста време и ще кажа няколко уникални рецепти, които обожавам

1. Съомга леко пържена в зехтин и после с изтискан лимонов сок
2. много прости спагети.. в малко зехтин запържвам леко 3-4 скилидки чесън, прибавям и вече сварените спагети и леко ги запържвам, прибавям Песто, разбърквам хубаво и сервирам.
3. Уникални тиквички.. режа ги на кръгчета, овалвам ги в брашно, пускам един тиган пълен с олио.. В малко канче сипвам вода. Взимам тиквичките една по една, супер бързо ги потапям във водата и ги изваждам и на момента ги хвърлям в олиото.. така стават уникално хрупкави.. накрая ям с кисело мляко чесън и копър. - рецептата пръска!
4. Панирани пилешки бон филета в корн флекс...
правя два вида
Едните ги слагам в прясно мляко за цяла нощ в хладилника, другите ги слагам в лимонов сок, лимонена кора и малко сол(или пикантина), на друхия ден ги вадя, овалвам ги хубаво в хубаво натрошен корнгфлекс и пържа в тиган пълен със олио, добре загрято. Много вкусна рецепта, но и не много полезна..
и нещо просто..
обичам домашни домати, с домашно сирене заляти със зехтин

Обичам и плодови салати много, Пъпеш и банани нарязвам и слагам отгоре начукани орехи объркани в мед

65.   Обожавам вафли, торти, бонбони, сладолед. Фреш от грейпфрут ❤ и всякакво месо.

68.   Кисело мляко с течен шоколад.

69.   Пълнени чушки със сирене, пълнени домати със сирене, зеленчук с обилно количество катък, кашкавал, пържени картофи, домашно приготвена лютеница, пилешки шницел, картофени и свински кюфтенца, бургери/дюнери със лютиви/чеснови сосове, палачинки с шоколад/сметана; чипсове със супер лютива чушка; шоколадови бонбони със супер натрапчив алкохол, млечен шоколад, плодова торта, сметанова торта, банан, крем сладолед, крем-карамел, баклава, кокосови трюфели.

70.   Сочна баница, обожавам леща, таратор, руска салата.
Наскоро открих колко вкусно се готви с къри-ориз с пилешко, зеленчуци и къри

51-62 от 62