Споделена история от Други

Моята тъжна история
Здравейте мили хора аз съм едно тъжно младо момиче. Моите родители са се развели когато сам била на няколко месеца. Баща ми го помня малко когато съм го виждала винаги е бил пиян и е псувал и биел майка ми. Аз съм живяла само с маика ми в една малка къща. Майка работеше постоянно за да може да ме храни и праща на училище.

Когато бях на 15 години маика ми почина от инсулт в болницата. Нямаше кой да я приготви за погребението, аз я обличах, а една съседка приготви яденето, за да я изпратим както трябва. Bъпреки всички трудности аз заварших средното си образование с отличен. Но съдбата е решила, че трябва да ми се случват още лоши неща;

Когато навърших 18 год. един ден дойде до мен запорно съобщение от съдия изпълнител, че ми слагат запор на малката къща, която ми остана наследство от майка ми. И ако не върна някава огромна сума пари щели чрез публична продан да продадат къщата и да си вземат парите.

Мили хора знаете ли какво е нито аз, нито майка ми някога да сме вземали пари назаем, а в един момент да имам да плащам толкова много пари. А всичко идва отам, че баща ми които никога нищо не ми е дал, дори месечната издръжка не си е плащал изтеглил 15 000 лв. не знам си за какво 10 дни след като ги изтеглил умира и не е внасял нито стотинка.

Неговия брат го накарал да му препише имотите си за шише ракия и нито има какво да му вземат от банката, нито нищо. Аз като негов наследник трябва да изплащам чужди пари, за които въобще не съм знаела, че има такав кредит.

Мили хора това е моята тъжна съдба. Нямам откаде да върна толкова много пари чакам всеки момент да доиде съдия изпълнител и да каже пускат къщата за продан. Аз кадели ще отида по някакви квартири, а в тая криза дори постоянна работа не мога да си намеря

Коментари

1.   Това, което ти трябва е добър адвокат и то сега веднага. Не чакай нито ден повече. Консултациите са безплатни, отиди в някоя кантора и разкажи това така както ни го разказа тук. Напълно съм убеден, че всичко ще се развие положително. Ако трябва потърси пари назаем да платиш хонорара на адвоката. Но, в никакъв случай не оставяй нещата на произвола на съдбата. В живота постоянно се случват гадости, но това не е защото съдбата ни мрази. Моята баба казваше така "Господ дава на всеки толкова товар, колкото може да носи". Стегни се и горе главата. ;) Пиши как се развиват нещата.
Ралф

3.   Много тъжна история наистина съчувствам ти за това което ще ти сторят , да ти вземат всичко и накрая да останеш сама чак се разчувствах. Пиши на е-мейл gasol@abv.bg ако искаш да говорим !!

4.   Мило момиче, положението не е отчайващо, но потърси квалифицирана юридическа помощ. Казваш, че баща ти е починал, а ти си негов единствен наследник. Направи отказ от наследството му - така ще се лишиш и от пасивите и от активите на неговото "наследство". Отказът се прави в районния съд, в който той е починал. Този отказ ще се впише и ще го представиш в банката и навсякъде, където ти е необходим, защото той може да има и други дългове. Не губи време. можеш да ми пишеш:silvi14@abv.bg
Кураж и не се предавай! Браво за отличния успех!

5.   Това е ужасно :( :( :( Искрено ти съчувствам :( Дано се намерят добри хора, които да могат да те посъветват нещо.

6.   Мило момиче, послушай Ралф и Номер 4 - аз бих те посъветвала същото. Говори с адвокат.Първата консултация наистина е безплатна, а за по-нататък...азс, например, бих могла да ти помогна с 200лв. Пиши обезателно как се развиват нещата при теб! Бон кураж, миличка!

Мегън

7.   Намери си одвокат

8.   Мегън е наистина много мила, пиши тук ако са ти нужни пари и колко. Освен на нея можеш да разчиташ и на мен. Ще помогна с каквото мога.
Ралф

9.   С риск да повторя нещата казани по горе ще те посъветвам: ПОТЪРСИ АДВОКАТ! Не знам каква заповед са ти показали но съм сигурен че при тези обстоятелства няма да издържи в съда!

Трябва да провериш документално на чие име е била къщата, ако все пак баща ти е имал дял, това по никакъв начин не те обвързва с финансовите му задължения, още почече че се е отказал от теб още при раждането ти!

Общо взето има доста "тънки" моменти от които един добър адвокат лесно ще те измъкне!

10.   Бори се срещу съдбата! Животът е една непрестанна борба, в която никога не трябва да се отказваш. Само това мога да ти кажа - направи всичко по силите си, за да оцелееш! Мисли, действай, бори се срещу закони, срщу държавата ако трябва, с каквото можеш, с каквито средства имаш. Накрая равносметката винаги идва.

11.   Много ви благодаря за хубавите думи.Аз ходих при адвокат платих и направих отказ от наследство но съдия изпълнител каза че е било след като е минало делото и са ме осъдили да връщам тези пари. А аз нито на дело сам била нито призовка имам. Страхувам се,че има нещо нередно.

12.   Първо - щом това ти е единствен имот, където живееш , не могат да ти го вземат - закон !
Второ - щом е теглил кредит, вероятно има сключена застраховка живот , която трябва да го покрие . Така че споко ;)

13.   Миличка, говорих с адвокат ( покрай мой проблем, попитах и за твоя). Номер 12 е абсолютно прав - кредит, на стойност над 3000 лв е със застраховка "живот". Мисля, че някой се опитва да те подведе...потърси квалифицирана помощ...

Мегън

14.   Мда, преди малко си писах в скайп с един приятел, който е юрист в банка и той ми каза същото, което Мегън ти написа по-горе. Опитва се някой да те изиграе. Застраховката живот затова е застраховка!
Ралф

15.   Аз ли съм твърде недоверчива, или Вие сте прекалено найвни? Евала Ралф, Мегън... но недейте да се хвърляте с главата надолу :) Да, и на мен ми трябват 1000 лева за нов телефон, да поукрася ли житейската си история с цел да намеря някой и дуг спонсор :)
Мойте уважения към автора, дано е злоупотребяваш с добрината на хората

16.   №15 иэкам да кажа само че от никого несам искала пари. в днешно време на всеки му трябват пари, всеки семейство си има эа което трябва да се грижи. Това което исках бе хора които са по-эапоэнати да ми дадат информация.Тего направиха и аэ много им благодаря.

17.   Яак сега виждам развитието на историята.
Номер 15, момичето наистина не е искал фонансова помощ от никого. Наивна определено не съм. Исках, а и искам, просто да помогна. Както навярно си забелязала, не се хвърлям с главата надолу - поинтересувала съм се и съм сметнала за необходимо помощта ми на първо време да се състои в предупреждение към това момиче, защото някой може наистина да си прави лоша шега с нея. Освен това, знаеш ли? Аз няма нито да забогатея, нито да обеднея с 200-300 лв. Виж, с нов телефон на стойност 1000лв бих се затруднила :)

Мегън

18.   Oт номер 15 :
Извинявайте госпожа Мегън, че съм Ви обидила . Аз също се почувствах длъжна да изкажа недоверието си . 200, 300 лева от Вас ... още толкова от друг ... трети ... и ще надвиша първоначалните 1000 :Д ...

Имам безброй истории в който повярвах и естествено изпатих заради доверчивостта си. :) Загубих доверие в хората за значително по-малки суми ... Имате глави на раменете си .. мислет с тях ... Хайде със здраве и успех на всички

19.   Ако това сте разбрала от коментара ми - съжалявам :)

Мегън

20.   МНОГО ТЪЖНО... но не се отчайвай, един ден всичко ше бъде наред, помни че майка ти те гледа отгоре и те пази, нека Бог бъде с теб.

21.   Ето от това печели държавата. Аз така смятам. Има нещо нередно-ясно е. Ама въобще не познавам законите, кое е редно и кое-не (ако има хора да ме поправят поправете ме, аз не съм в ред със законите), но добрият адвокат помага винаги.Съчувствам ти за тъжната история Искрено......;(
Nоооd

22.   Много съжалявам, много е лошо нито майка нямаш нито баща много съжалявам дано да спасиш къщата дано някой ти помогне потърси адвокат и той може да ти помогне. Много съжалявам за това което се е случило. Но ти ще се справиш. Желая ти мн успех отсега нататък!

23.   Не си първия такъв случай и бих искала да те насърча. Едни приятели бяха в същата ситуация, но с доста по-голяма сума за връщане. Намериха наистина добри адвокати и проблемът се реши. Намери адвокат, който освен, че си разбира от работата, да вземе случая присърце и е напълно възможно всичко да се оправи.
Друг вариант е, след като така или иначе нямаш никакво материално наследство от баща си и нищо няма да загубиш, да се откажеш от наследство. Тогава няма да имат законово право да искат тази сума от теб.