Споделена история от Други

Audi или Mercedes
Здравейте на всички любители на колите и на съответние марки автомобили.

Искам да попитам тъй като съм спестил някой лев и смятам да си взема хубава кола (най - вече) и съм се спрял на съответните коли и търся съвет :)

Audi A8 от 2008г. нагоре. Мотора, които бих предпочел да е е : 4. 0 или 4. 2.

И също така съм се спрял и на Mercedes S 320 или S 500 от 2008г. нагоре- зависи (относно цената)

Парите, които мога да си позволя да дам за кола са максимум : 40, 000 лв. дори мисля, че са много, но нека да ги оставим 40 хиляди.

Какво бихте ми препоръчали вие, господа :)?

Коментари

1.   От личен опит ти препоръчвам audi a8 с 4.2 мотора

2.   Вземи си Мерседес.

4.   Audi е Classy кола. Препоръчвам ти Audi. По Българските пътища често ще ходи от сервиз на сервиз, но с мерцедесът ще е същата работа. Така че вземай Audi. По-добре е.

5.   А като си я купиш, можеш ли да я потдържаш? Поинтересувай се колко струва да притежаваш една такава кола на година - застраховки, ремонти, СЕРВИЗ и смяна на масло и т. н. и тогава пак избирай коя марка. Да си купиш кола далече не се изчерпва с това дали може да nлатиш крайната цена, тъй като това е нищо в сравнение с разходите, които тепърва ти предстоят. 3апомни, колата е ДЪЛГОсрочна инвестиция ;)

6.   Audi

7.   Мерцдес

8.   Здравей, момиче съм и ти препоръчвам ауди а3 или а4, компакни, не харчат много и не са много евтини или пък много скъпи.

BTS- J-Hope <3

9.   mercedes s 500

10.   Взимай аудито.

11.   Много зависи дали са дизелови двигатели. Ако е дизел, не ти препоръчвам. Приятел си взе Сузуки Витара от Германия за 10 000 евро, но заради турбото на дизела даде около 8000 лв. само за турбото. Отделно турбото завлече и скоростна кутия. Лично мнение за Мерцедесите, че всичките им части от Китай, само сглобката е в Германия и то не на всички модели. Лично ти препоръчвам Ауди, много са трудни за поддръжка, но са по-здрави. След като имаш 40к за кола, би трябвало и да имаш за поддръжка.

12.   За тези пари, аз лично бих си взел нова кола по-нисък клас. Ако все пак трябва да избирам между посочените от теб марки, определено бих избрал Мерцедес. Ауди са хубава марка, но в момента, в България Ауди А3 замести прословутия Голф, като марка №1 на селските пръчки. Отделно почти всеки новоизлюпен бизнесмен кара Q7. Естествено, има и нормални хора каращи Ауди и Голф. На мен и двете ми харесват, като автомобили, но подсъзнателно ги свързвам с гореспоменатите субекти. Освен това те съветвам да не купуваш автомобил от България. Щом ще даваш толкова пари, задължително иди до Германия и търси кола с пълна история до момента, в който я купуваш. Казвам ти това, понеже нашите търговци-тарикати обикалят Европа и купуват почти изцяло проблемни автомобили ( удряни, с дефектирали части и т. н. ), замаскират ги колкото да ги продадат и после новият собственик реве с крокодилски сълзи. Неслучайно, ако провериш в немските сайтове за продажба на коли, кола от една и съща марка и модел, в изправено състояние, там струва повече, отколкото в България. Примерно наскоро гледах Subaru Forester 2002 година. В Германия струваше около 5 000 евро, а при нас 5 000-6 000 лева. Успех с покупката, каквото и да избереш, важното е да здраво и на теб да ти харесва.

13.   Тесла Моторс, брат! Или, дай Боже, QUANT e-Sportlimousine!
https://www.youtube.com/watch?v=RqLpqR0SPnQ#t=10

Всичко друго принадлежи на историята и вече е безнадеждно архаично...

14.   Лично ти препоръчвам Ауди А8 W12 Quattro.. Лично го карам и е уникална кола. Мотор 4. 2.. 2009 година. Автоматик

15.   bmw

16.   Ауди по-добре. Най-добрата марка кола.

17.   AUDI!

19.   Извинявам се, ама по цигански марки от ауди и мерцедес не можа ли да избереш? ! .... Липсва само bmv и картината ще е пълна.

20.   Това да си вземеш скъпа кола на 5 г. е най-великата глупост. Човек, нали се сещаш, че на 5 г. тъкмо им е изтекла гаранцията. Съответно трябва да я ремонмтираш от-до с консумативи, с всичко, което никак не е евтино, ама никак, тъй като до момемнта едва ли е ремонтирана и поддържана сериозно, след като е била в гаранция и идеята е била да се оттърве след изтичането и.

Знам, че си паралия, щом даваш 40 бона, ама пак няма да ти е евтино. Да не говорим за прословутите ни горива, които скапват новите двигатели, особено тези новите дизели комън рейл и тем подобни. А това нещо скапе ли се, трябва да дадеш за още половин такава кола. А с нашите дизели с тези смеси и утайки, ти давам 50-100 хил км не повече, които ти ще ги навъртиш за 4-5 г. и после трябва да я даваш за железа тази кола за 500 лв или в най-добрия случай за части за 4-5 бона, ако има кой да ти ги купи и преди това да я разфасова.

Като знам и какви са ни и сервизите, където ще я поддържаш и какви са ни джамбазите, от които ще я вземеш, направо не ти завиждам. По-добре си вземи нова с бай-бек опция, за която знаеш, че си имаш 5 г. гаранция, през които няма да имаш грижата да я поддържаш. После я продаваш на половин цена и си купуваш пак най-новия модел. Като теглиш чертата, ще ти излезе същото като пари, защото за тези 5 г. няма да я поддържаш от джоба си и после ще и вземеш пари, защото имаш бай-бек опция, няма да я даваш за желязо, както употребяваната.

Това си е масова практика на Запад. После като изтече гаранцията, ги продават на такива балъци като теб от Бг (извинявай), които си мислят, че като карат кола за 40 бона, хващат Господ за шлифера и нямат представа каква беля си навличат.

Ако живееш в чужбина, по има смисъл, ама тук забрави - ни горивата са ни горива, ни сервизите ни сервизи, ни джамбазите ни джамбази.

Ако трябва изтегли кредит или си купи по-нисък клас, ама да е нова и с гаранция, че иначе ще береш ядове. И като за капак ще ти кажа, че точно 2009-2012 са правени най-големите боклуци заради пика на кризата. Като нямаш продажби как да правиш и качествени коли, започва да се пести от материали и всичко. Аз лично съм карал кола 2009, която дрънчеше като 30-годишна. Карал съм и Форд 2001, който возеше в пъти по-добре и материалите му бяха 10 пъти по-качествени.

Пък и точно на тези марки само името им е голямо, ама не струват. Аз лично 100 пъти предпочитам за тези пари да си купя чисто ново Мондео, джип на Форд или Опел Инсигния, отколкото циганска кола на 5 г. за толкова много пари, която за следващите 5 г. ще ми глътне поне още толкова за ремонти и на края ще я дам на вторични. Не, мерси.

21.   А, да и пътищата ни са като джамбазите, горивата и сервизите ни.

22.   Препоръчвам BMW. но щом трябва да избирам между тия марки щях да си взема Audi

23.   Ахмаци. Взимай си Infiniti и не му мисли. Ауди или Мерцедес - селската мечта на българина. А, и обезателно или бяло, или черно. Село, селооооо.

24.   До 22, ти си хлапе на 14 год.

Имам Ауди а8 4.2 tdi, имах и s500. От личен опит, удобство, комфорт, лукс, безопастност ти препоръчвам Мерцедес. Всички хлапета карат Ауди и БМВ. Апък за Бмв хич не си и помисляй. Бях купил чисто нова седмица с всякакви ентъртеймънт системи, глупости.. и на 3тия месец почна да гори масло. В коментарите виждаш повече Ауди, защото това са тинейджъри. Мерцедес е качествена и безопасна кола снабдена с много лукс, комфорт и всичко необходимо. Мерцедес е кола за хора с класа :)

25.   Сложи още една нула зад тези пари и си купи SLS AMG.

26.   Втора ръка коли на 4-5-6 години не се купуват, ама НИКОГА. На Запад, като си купят кола я карат без да им пука, имат си застраховки 5 години и, като се скапе нещо те им го оправят. Като им изтече застраховката,в взимат по-новия модел и тн. Някой търговец я стегне малко да изглежда читава, да я продаде на някой будала. След 1-2 години ще се скапе и ще ходиш с автобуса. Взимай чисто нова, за 40 бона ще си намериш добра кола

27.   AUDI на 100% стига да имаш пари за частите ,ако се развалят.

28.   Веднага ще ти кажа за Мерцедесите-крадени коли са. Трябва да си направиш сметка за поддръжка на двигателя, външността и интериора. Частите са безумно скъпи и лесно се развалят.

29.   26-ти, и какво излиза. Човек дава примерно 80 бона за да кара от време на време кола 2-3 години. Или разделено на месеци да дава по един два бона на месец за да си мръдне задника от еди си къде до еди си къде. Аз ли само смятам че не си струва да се притежава кола, особено със съвременното им качество, независимо дали си богат или не?

30.   Ти сериозно ли? 40 бона за кола втора ръка? ! Щом си решил за едната гъзария... ок, твои са си парите пилей ги както знаеш. Аз за 40 бона бих си взел чисто новичко сузуки, ще го карам 5 години без сервизни разходи, че и ще ми останат 5-10 бона за гориво.