Споделена история от Други

Търся два филма
Здравейте,

Търся два филма, единият от които гледах като малък, а за другият само са ми разправяли разни приятели.

Първият

Първият филм, който гледах като доста малък е с Жан Пол Белмондо. Не помня като какъв играеше във филма, но сцените са следните... господарят му, или какъвто беше там се застрелваше и когато идват полицията го залавят на мястото си помислят, че той е извършил престъплението. Осъждат го за нещо, което не е направил. В затвора се запознава с човек, с който решават да избягат. Случайно намираха нещо като канал, който води до дълбок кладенец и платиха на един от надзирателите да им спусне въже и да ги изкара. Но, когато идва денят за бягство приятелят му умира в канала, а когато той преминава канала и изплува в кладенеца му се спуска въжето. НО... се оказва, че надзирателя го е предал... и се хвърля от въжето, пада и умира... и така свършва филмът. Беше доста интересен :).

Вторият

Във вторият филм става въпрос за хакери... Млад хакер, който разполага с доста техника и компютри в дома си. По време на акция на ФБР, когато му разбиват вратата, той започва с разни големи магнити да търка по компютрите, за да изтрие важна информация. Трябваше да хакне разни космически кораби в космоса, за да разбие някакъв метеорит...

Така са ми разправяли, но така и не успях да го открия.

Ако някои се сеща ще се радвам да ги сподели.

Коментари

1.   първия МАЙ е клетниците.

2.   Със сигурност първият не е Клетниците. А втория мисля, че е Армагедон - почти съм убедена.

Дес

3.   Абе не се ли научихте как да си намирате филмите като знаете актьорите??? Има един сайт, който се нарича IMDB и представи си, че там я има цялата филмография на въпросния актьор. Свърши си работата сам.

5.   Елементарно е след като знаеш името на актьора да видиш филмите в които е участвал.... и ще разбереш името на филма...

6.   Когато актьора участва в над 150 филма и тв предавания и какво ли не нямам цял ден да гледам ;). Нямам време да разглеждам обложките, защото филмите там не са качени, а просто има информация за тях. Понякога по обложката не може да се разбере. След като ви казах колко бегло си спомням сцените според вас дали не съм пробвал вече с търсенето в този сайт.

На всеки ли трябва да се отговаря по този начин? !? !? !? Много идиотско поведение.

Очаквах малко по-човешко държание и мислех, че някои от вас може и да го знаят.

Чаках, чаках 2 дни, виждах как коментарите са одобрение са 2 и си мислех, че когато скоро бъдат одобрени ще си изгледам филмчетата, но не - гледам негативизъм.

НЕ е Армагедон втория ;).

Дайте малко по-човешки.

7.   Филмът с Белмондо май е "Френското злато", но не съм 100% сигурен.

8.   Автора
Да, първият е Клетниците, но за съжаление го няма в българските сайтове за споделяне на торенти, а не знам френски - има го само в Youtube.

9.   Втория филм прилича на сериала "First Wave", но е сериал а не филм.

10.   Глупости, "Клетниците" въобще не се разказва за това, ама грам!!! Само дето Жан Валжан е бивш каторжник, ама той не умира така!! Или сигурно има някакви други клетници, а не тези по романа на Юго??