Споделена история от Други

Лоши Сънища
Здравейте! Така, нека първо да кажа, че такива теми видях и имаше доста, но все пак реших да споделя и аз. Нямам смисъл да задълбочавам и да изписвам романи и т. н. От както се помня от малък сънувам почти всяка вечер каквито и да било сънища, но от близо 2 години бих казал редовно сънувам само кошмари и лоши сънища. Главно са свързани с смърт или други лоши неща, което хич не е приятно за психиката. Във всички случай сюжетът е еднакъв и завършва с нещо лошо, понякога включва и мой близки. Занимавам се с доста неща и дори не мога да си обясня понякога как съзнанието ми може да измисля подобни глупости. Лошото е, че започнах да свиквам с тези сънища и не ми правят впечатление както вероятно си проличава и от писането ми. Реших да споделя тук и туко виж някой човек е имал подобен проблем и е намерил начин да е пребори с него без капани за сънища, яйца под леглото и т. н Момче на 19г. съм ако има значение. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Щом тези сънища продължават вече почти 2 години, по-добре отиди при психолог, или поне се консултирай с личния си лекар. Подобни кошмари толкова често се отразяват негативно върху тонуса на човек.

2.   Това с яйцата и капаните го забрави, защото са си пълни измишльотини. Колкото до това, че сънуваш лоши неща, ами и на мен ми се случва и съм забелязала, че обикновено сънят ми е свързан с някакъв проблем, които ме тормози в реалния живот. Примерно един ден баща ми каза, че не се чувства много добре и че нещо го боли сърцето и съответно аз цяла нощ след това сънувах разни кошмари, как баща ми получава инфаркт, състоянието му е много тежко, линейката закъснява... слава Богу всички тия ужасии си бяха просто плод на моята развинтена фантазия. Та явно и при теб се получава нещо такова, през деня ти се случва нещо и после цяла нощ умът ти разиграва някакви ужасни сценарии. Понякога пък сънувам кошмари, когато ми предстои нещо, примерно изпит. Учила съм, подготвена съм добре, обаче винаги преди изпита, страховете ми се проявяват във вид на кошмар и си представям, че ме късат, че ставам за смях пред целия курс и такива неща. През деня сме заети с какво ли не и просто не позволяваме на негативните ни мисли да ни завладеят, но нощем когато съзнанието ни е освободено се промъкват всичките ни страхове и за това сънуваме кошмари. Доста е неприятно, ама какво да правиш. Явно това е начинът съзнанието ни да се отърве от всичките ни страхове, защото няма нищо по-хубаво от това сутрин да отвориш очи и да разбереш, че всичките ужасии са били просто сън. Е, разбира се, още по-хубаво е да се събудиш след хубав сън, ама не винаги става.

3.   чети християнска литература, има много хубави книги за помощ от ангелите, които са далече от библейския начин на писане и все пак действат по същия начин.
Мило момче, сънищата са много важна част, те са втори живот, който водим. Има начин да се пребориш с тези сънища, и само ти и твоята интуиция знаеш как. Успех!!! ако има още нещо пиши, ще се опитам да ти помогна, защото самата аз работя със сънища. ако искаш мога да ти пратя и имейл или скайп за кореспонденция...