Споделена история от Други

Скорпиони у дома
Здравейте,
От август месец се преместихме в ново жилище - първи етаж от триетажна кооперация. Жилището е след пълен основен ремонт. Има комарници на всички прозорци които се отварят.
Тази вечер изпаднах в ужас след като убих 4см скорпион пред спалнята.
Обръщам се към Вас за да споделите имате ли идея какви препарати да използвам срещу скорпиони или дали има възможност да сме вкарали гадината с обувките.
П.с. съседите ни не отглеждат скорпиони така че няма как да е от тях.
Благодаря предварително

Коментари

1.   Да не живееш в тропиците? Скорпиони в България няма.

2.   Олее, ужас :(. До сега не съм виждала скорпиони вкъщи, да чукам на дърво, но съседката ни е намерила две големи стоножки у тях и едвам ги е убила. Много са корави тези стоножки... Има специална отрова срещу стоножки, плъхове, сигурно има и срещу скорпиони..

3.   Или живееш в Африка, или някой съсед си ги отглежда.

4.   Принципно нямаме в България скорпиони.. Най-вероятно някой зъл скорпион се забавлява нещо, и ги пуска или си отглежда..

5.   До 1 и 4: Има, и още как. Аз вкъщи до сега съм убил поне 50-тина. Това са просто домашни скорпиони, които търсят тъмни и влажни места. Вземете и се разровете малко в интернет за домашните скорпиони в България.

6.   Абе вие съвсем ме шашнахте! Не бях чувала за такова нещо като скорпиони у нас, направо съм ужасена! Аз все си мисля, че са избягали от някой съсед дето ги е отглеждал, но не си признава. Питай в някой специализиран магазин какво ще ти препоръчат и действай! Успех!

7.   Има скорпиони в южна българия, малки светло кафевички са, полупрозрачни с големина около 2 сантиметра. По принцип не са опасни, жилят като комари, ако нямате алергия няма как да се отровите от ухапването им. Скорпионът си е насекомо, убива се с обикновен райд за насекоми, примерно за хлебарки или мравки.

8.   Да ви кажа, че на вилата ми (намира се във вилната зона в Своге) съм намирала дребни скорпиони и то само в моята стая! Стаята е малка с един прозарец, няма дупки, пред вратата съм сложила един килим навит на руло за да не влизот разни твари. Интересно откъде идват? !

9.   Скорпион? ! В България? А, стига бе! Или някои съсед си ги отглежда като домашни животни и скорпионът е изпълзял у вас или си правиш шегичка и чакаш да видиш как ще реагират хората.

10.   Има скорпиони, като деца ги ловяхме в гората и по едно време бяха свършили. А котката ни ги ядеше. Може да пробвате с котка. Те са безобидни и не са отровни.

11.   Мен преди няколко дни нещо ме е ухапало (не е комар) и много се притеснявам :(

12.   Унищожаване на скорпиони се предлага като част от професионалните ДДД услуги по дезинсекция от фирмите.
Като спец се притеснявам повече за №2 от колкото за авторката. Сколопендрите "големи стоножки", които са убити от съседката й са много по опасни за човека от колкото скорпионите на автора. Щом ги има у съседката има ги и у тях. Викайте ДДД фирма и двете!
Ужилването от български скорпион е като ужилване от оса, но сколопендрата живее в канализацията и освен, че ужилването й е много по болезнено и се надува най-малко на 20см радиус от ухапаното, може да ти докара и др болести.

13.   Ей, ама всички много учени станахте. Нямало скорпиони в България. Има и то два или три вида. Аз съм си хващала скорпион на леглото. Образовайте се малко преди да ръсите глупости. Няма смисъл да изпадате в паника и да се филмирате, скорпионите в България не са опасни.

14.   Е айде нямало скорпиони. Има и то не само в южна България. Аз съм виждала в Пещерния дом на Карлуково скорпиони. Нищо им няма, не е по-страшно от ужилване на оса.

15.   Благадаря на всички за мненията и препоръките.
Месна ДДД фирма ми каза че нямат специален препарат срещу скорпиони. Посъветваха ме ако видя отново да ги убивам механично.
Неприятно наистина, но доколкото ме осведомиха не крият никакъв риск за здравето при контакт.
Благодаря на всички още веднъж

16.   Напротив №1 има!
Цялото семейство видяхме скорпион, които си беше дребен, но със сигурност майка му не е мъничка....
Иначе, авторке, хубаво си направила.

17.   Аз съм от Източна България и като бях малка нашите убиха един скорпион, който намериха на двора. (Едва ли някой си го е гледал, защото съседите ни бяха предимно възрастни хора, занимаващи се повече с отглеждане на зайци, кокошки, градинка и т. н. А и градчето е малко.. )
Имам страх (и гнус) от насекоми (и особено стоножки) и коментарът на номер 12 силно ме обезспокои.. Винаги, когато видя стоножка, я убивам. Като се сетя за тия гадове, ме побиват тръпки.

18.   В България няма скорпиони... ако имаше щеше да има повече смъртни случаи отколкото от змии.....

19.   днес намерих скорпионче в кухнята си.бяхме на почивка в Драгоево и предполагам че се е шмугнал в багажа ни

20.   Ама че ме кефи какви невежи има в България. 10 човека са твърдо убедени, че няма скорпиони тук, само защото не са чели достатъчно, а един дори е сигурен, че скорпионите са насекоми. Ще се гръмна!

21.   21, що, в Патагония няма ли невежи? Или в Албания?
Ходи там да се "кефиш" (турска дума).

22.   Стръкове лавандула ще ги прогонят.

23.   Имам вила в Монтанско, и всяко лято виждам мини-скорпиончета из двора и в къщата.
Мънички, полу-прозрачни, светлокафяви.