Споделена история от Други

iPad mini?? Добра идея ли е? Ако да или не, защо?
Здравейте! Много бих искала да си взема таблет и се спрях на iPad mini, защото телефонът ми е андроид и искам нещо по-различно (за Windows и дума да не става :д). Но тъй като е много скъп (някъде гледах, че стига до 1 300 лв. ), поразгледах в някои онлайн сайтове, където ги има за около 500-600 лв. Обаче много ме е страх, че може да е някаква реплика, която ще започне да забива след 1 месец. Писах в чата на един от сайтовете, където разглеждах и открих тези iPad-и и ми казаха, че ги взимали от Англия, но дали това е вярно никой не знае. Напълно наясно съм, че всичко е made in china или поне самите части са от там, защото имам познати, които бяха на екскурзия из Европа и ми казаха, че е пълно с араби и африканци, които продават менетета на Аpple. Взимат части от Китай, сглобяват ги някъде в Африка и ги продават в Европа. Та по тази причина се съмнявам какво могат да ми продадат. Ако някой си е купувал такъв таблет или телефон, нека сподели дали е доволен. Също така имам няколко въпроса относно iPad mini:
1. Вярно ли е, че всички приложения и песни (или поне повечето) се заплащат?
2. Могат ли да се прехвърлят файлове на компютър/лаптоп, който не е продукт на Apple?
3. До колко време издържа батерията?
4. Има ли защитно фолио и слушалки в комплекта?
5. По-добре ли е да си взема андроид и защо?
Ще се радвам модераторите да публикуват историята ми и моля без хейт.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   5. Да, почти същото качество на много по-ниска цена. При Apple 1/3 от цената е само за логото.

2.   Аз имам iPad mini и съм много доволна. Да, песните от iTunes се заплащат, но аз си ги тегля от сайтове в инернет безплатно. Като си го купиш, вътре има слушалки в кутията и са добри. А за батерията... зависи колко време го използваш без да спреш, на мен лично ми издържа батерията известни дни. Преди имах андроид таблет и ми се счупи на втория месец и тогава си взех iPad mini и съм хиляда пъти по- доволна от андроида. Ако си купиш, няма да сгрешиш!!!

3.   Наистина има много реплики, но те лесно се различават от оригинала. За цената ако говорим има модели, които надхвърлят 2000лв. 1. Да, повечето приложения и песни се заплащат, за песните особено аз не съм срещала безплатна, все пак така печелят артистите. 2. Да. Примерно ако е песен и не ти се плаща има много пиратски начини за безплатно прехвърляне от компютър на Apple продукта ти и обратното. 3. При постоянно използване може да свърши и за два дни, но при умерено максимум седмица. Ако го използваш дълго време е логично че батерията ще се изхаби и може да стигне и до 1 ден при никаква употреба, за това внимавай. 4. Мисля че има слушалки. 5. Не, таблетите на андроид започват да забиват много бързо заради актуализациите които получават. Но ако се откажеш от iOS, аз ти препоръчвам чист андроид, което значи никакъв Samsung! Samsung имат много реклами които просто скапват всеки един техен продукт. Като потребител на Samsung изобщо не съм доволна и скоро мисля да го сменям. Вземи си HTC, примерно.

4.   Здравей аз имам мини и е мн удобен. Ако имаш хунав компютър или лаптоп това нещо ти е напълно излишно. А сега да ти отговоря на въпросите.
1. Не всички приложения се заплащат музиката си сваляш на компютър сваляш и iTunes на компа и си ги качваш. Даже за приложенията само 2-3 се плащат които не се плащат на андроид
2. Да могат на обикновен лаптоп
3. Зависи. Ази играя доста примерно около 1 ден ако играш много, а ако не може и 2-3 да издържи.
4. ННяма фолио но това фолио може да го намериш за много донра цена. Също и слушалки няма
5. за мен Apple са най-добри имам и Iphone много съм доволна и никога не бих взела андроид защото според мен не са добри.

5.   Здравей! Аз имам ipad mini и съм наистина доволна. Има както платени, така и безплатни приложения. Прехвърлянето на файлове на компютър с друга операционна система става без проблеми. Нуждаеш се обаче от Itunes, програма, чрез която да сваляш и качваш неща на ipad-a. Фолиото и слушалките не влизат, но може да си намериш на достъпна цена в магазин за аксесоари. Цената, която платих беше 250€ ( не е от България) и беше на промоция по това време. Дори и да не е на промоционална цена, при обръщането на валутата 1300лв ми се струват много. Ако все пак нямаш таква възможност си вземи таблет на Samsung. Смятам, че те също не са лоши. Успех с избора!