Споделена история от Други

Подстригване у дома
Здравейте , момиче съм на 16 години от малък град. Реших да започна да се подстригвам сама (само връхчетата) , тъй като фризьорите тук не ми допадат въобще. Като кажа какво искам и колко да ми вземат винаги е поне с 5 сантиметра повече. Въпросът ми е следният : Задължително ли е нужно да си взема специална ножица или става и с домашна ножица ? Каква е разликата ако има такава ?

Благодаря предварително на модераторите ако пуснат историята ми и благодаря за съответните отговори.

Коментари

1.   Зaдължително със специaлнa ножицa и не бивa дa я ползвaш зa нищо друго, освен зa постригвaне. Aко се нaрaни режещaтa чaст, зaпочвa дa скубе, дъвче, нaкъсвa косaтa, следвa цъвтеж нa крaищaтa, сухотa, чупливост.
В you tube имa много клипчетa домaшно постригвaне нa косaтa.
Зa филирaне крaищaтa, виж техникaтa " пикирaне ", но не я филирaй с филaжнa ножицa сaмa.

2.   По принцип е хубаво да имаш професионална ножица, но и с домашната става. Обаче гледай да е остра, че с тъпа ножица доста лошо ще си накъсаш косата и ще почне да цъфти повече. Освен това не те съветвам да се подстригваш сама, че е трудно да го направиш еднакво и после да не се налага да ходиш при недолюбваната фризьорка да оправя резултата. За това най-добре помоли някой да ти помогне с подстригването. Освен това най-лесно става с влажна коса. Така, че измиваш си косата, подсушаваш я леко (да не капе) и сядаш на някое светло място, а някой те подстригва. И е хубаво да го правиш веднъж на няколко седмици, така и косата расте по-здрава, пък и да има цъфтежи са малко и наистина минаваш с няколко мм.

3.   Разбирам за оформяне и прически да не ти допадат, но за врухчета.. Казваш да ти ги оберат и толкоз :) Става и с домашна ножица, стига да реже хуваво.