Споделена история от Семейство

Име нa дете
Здрaвейте! Нa лято ще си имaме бебе.Още не знaем полa. Мъжa ми естествено искa дa го кръстим нa мaйкa му, но aз съм против зaщото моите родители също се нaдявaт, че може дa е нa тях.Плюс товa aз съм еднa, a той имa сестрa,която нейното дете го е кръстилa нa бaщa си следовaтелно вече имa нa неговите родители едно и не съм сaглaснa. Зaтовa дa нямa ощетени и сърдити си мисля дa го кръстя нa мъжa ми Кирил. Спрялa съм се нa Корнелия (aко е момиче) и Кристиян (aко е момче) , но все още не е решено. Вие кaкво мислите по този въпрос? Длъжни ли сме 9 месецa дa носим собственото си дете, после дa търпим болки докaто родим след товa дa не спим по цели нощи и нaкрaя трябвaло дa бъде нa свекървaтa или свекърa.

Коментари

2.   Да се кръщават децата на баба и дядовци е простовато, ограничено и селско. Това дете започва да носи съдбата на човека или поне подобна. Моят съвет е да не кръщаваш детето си с българско име, защото ако някой ден реши да замине в чужбина, няма да му разбират името. За Кристиян е добре, те също имат името Крис, така че е подходящо. Момичето също виждам, че няма да има българско име, но името Корнелия не ми харесва изобщо. Първо, че ще я базикат и ще я наричат КУрнелия и даже някой може да го пишат така ако не я чуят добре и ще е супер смешно и второ.. и какво накратно Корни ли ще й викате? Все едно Корни за ядене. По-добре избери по-западно име, разгледай френски имета примерно или американски. Нещо ново и хубаво, което няма да го бъркат как се пише и което не може да си римува с нещо обидно. Името на човек може да му определи живота, внимавай.

3.   Тоест искаш да е с буквата на мъжа ти К? Кристиян, Кристина, Калина, Калин, Калоян, Карина, Катерина, Кирил също е хубаво, на мен лично Корнелия не ми харесва.

Иначе съм съгласен, че бабите и дядовците нямат право да се месят и вие с мъжа ти трябва да си го решите, това си е между вас.

4.   Здравей, Кристиан е горе долу добре, но Корнелия звучи като порноактриса с готически стил. Крисия по - добре ми звучи, ако щеш.

5.   Ако искате и Хасан го кръстете, детето е ваше, решението също.

6.   Когато си имам дете,ако е момиче ще го кръстя '' Оливия. '' или '' Изабела. ''а ако е момче '' Лео. '' или '' Остин. ''. Предлагам ти тези имена,лично аз ги харесвам много.

7.   Напълно си права. Според мен не трябва да се кръщава на родители и подобни и изборът е на родителите. Детето ви трябва да носи име, което вие харесвате, а не другите. Също така много се съобразявай с мъжките имена, защото когато синът ви има дете ще вземе неговото име. Успех

8.   Аз мога да ви предложа следните имена - за момиче - Кристалина,Карина,Кателия и Кателина - за момче - Крис и Калоян.

9.   Прокоп

10.   Кирилина.

11.   Винаги съм се чудил защо тр да е на някого. Не може ли просто да си е на самото него? Всеки си е отделна личност. Глупаво е. Хем така няма да има и сърдити, като не е на никого.

12.   Корнелия е най-глупавото име, което може да носи едно момиче в България!

13.   И двете имена които си избрала са хубави.

14.   Аз за момче бих предложил Хосе-Даниел, Жан-Луис, Максимилиян, Лукас, Адриан, Хавиер.

15.   А защо не Сребрина? Звучи ми като Снежната кралица! Някак си - вдъхва респект. Като Електра - звучи убийствено. Много яко имена!

16.   12, да! Като Минетка или нещо от сорта...

17.   Кой ви втълпява или вие сами се навивате на простотиите, чие име ще носи детето или кой го е заслужил. Не звучи ли най-глупаво да слагате име на детето си според заслуги /във ваша полза/ на роднините му. То така или иначе ще носи фамилията на свекърите ти, затова не избирай просто първо име, а име което да звучи добре с отреденото му презиме и фамилия. Защо не промените и това правило, фамилията на свекърите ви, ако не ви харесва!?!
Глупаво звучи да кръстиш детето си Електра Петрова, нали, или пък Кристиян Кирилов Нинков.
Затова мъжките деца на момчетата във фамилиите се кръщават на свекърите, не за да носят тяхното име или съдба, а за да звучи благозвучно цялото им име, като Георги Георгиев, Александър Александров или нещо благозвучно с фамилията т.н. За момиче имаш по голям избор, но пак трябва да се съобразиш с фамилията, грозно звучи Корнелия Касабова.

18.   Стига с тази Карина! Знаете ли, изобщо, какво означава? Корабно корито!

19.   Каролина не ти ли харесва повече от Корнелия, ако е момиченце? Вие така или иначе ще си решите какво име да му дадете когато му дойде времето. Ще го обсъдите и е възможно дори да се спрете на нещо, което досега дори не ти е минавало през ума - обикновено така става. Желая ви щастие!

21.   Винаги съм харесвала името Кристина за момиче , щом държиш да има буква на баща му . Иначе Мария е най-красивото име , което може да носи една жена . Едни от най-запомнящите се песни възпяват "Мария "-та

22.   Корнелия ми звучи циганско, а и като КУРнелия.. Кристиян е по- нормално. За момиче Карина или Крисия е много по-добре :)

23.   Детето ще носи името на баща си като второ и тяхната фамилия, така че имаш пълното право да си го кръстиш както искаш. Аз те съветвам да избереш българско име, освен ако не сте от ромски произход, там веме имате голям избор може и остин и армани:)

25.   #2, пишеш пълни глупости! Какво значи няма да му разбират името? В България турците си кръщават децата с турски имена, арменците - с арменски- като се има и предвид, че тези общности живеят тук от поколения назад, но си държат на имената, на езика и т. н.? А за емигрантите да не говорим... Ако го кръстят Хосе-Даниел например /както предлага #14/ и отиде в чужбина един ден- постоянно ще го питат "Ти испанец ли си? Как така си българин, а името ти е испанско? "

И на мен Корнелия не ми харесва. За момиче - Калина, Кристина, Красимира, Катя, Катерина. За момче Кристиян не е лошо, но Кирил по-ми харесва, може и Калин, Красимир, Калоян...

26.   Името Киан на мен много ми харесва!! "

27.   На лято... Ами в такъв случай подходящи имена са Кръстинка, Колю и Кичка.

28.   Кръсти го Темерко или Темерутчо и други подобни, имаше едни дето ги кръщаваха от сапунките си. Гаранция че ще развалиш живота на детето. Можеш да го кръстиш и дори - Гаранция за момиче и Алкохолик за момче

29.   Катрин е по-хубаво от Корнелия

30.   Правилно сте решили да не кръщавате на никого. Добре е също името да е разбираемо и в България, и в чужбина (християнския свят). Неразбираемите, сложните и трудните за изписване имена създават проблеми на човека. Аз цял живот си патя от такова име.
Успех и щастие на бебето, както и да се казва!

31.   Абе хорааа, какво толкова се допитвате до други как да кръщавате собствените си деца??? Няма баби, няма дядовци, прадядовци и не знам си още какви... Ако на вас ви харесва даденото име (стига да не е някакво селско, или имена от сорта на Елка, Стафида, Салфетка, Курчо и тем подобни изтрещели) какво ви интересува какво мислят другите?

32.   Изберете му едно хубаво християнско име на детето, нека да си има светец-покровител, имен ден. Има много хубави Бг имена.

34.   Камелия за момиче, а за момче Кристиян