Споделена история от Други

Тренировки по бокс
Здравейте!
Искам да Ви питам нещо, защото наистина е важно за мен.
Какво е нужно, за да си боксъор?
Тренирал съм към 1 година и тренъора казваше, че съм доста добър, но поради лични причини напуснах...
Някакви такси и т. н има ли?
Как да направя здраво тяло (мускули)?
Ще Ви помоля администратори да пуснете темата, извинявам се, че има правописни грешки, но имам проблем с клавиатурата :)
Момче 15г

Коментари

1.   С доста тренировки. Момиче съм, но баща ми притежава боксова зала. Ходила съм там и са ми разказвали, че трябва доста воля (все пак не на всеки му харесва да се бие). Братовчед ми е на 18 и ходи 5 пъти в седмицата по 2часа в боксовата зала. Ако искаш да направиш мускули спазвай диета(не включва да гладуваш, а примерно в понеделник да ядеш в 8 яйца, в 13 ориз и пилешка пържола, в 20 пиле с зеленчуци и в 23 извара). Късмет може също да се поровиш в гугъл(=

2.   Аз съм на 28 и също искам да тренирам бокс :)

3.   Става с тренировки...много тренировки. Тренирал съм бокс известно време. Ходих между 4 и 7 пъти седмично, разликата с хора ходещи по-малко беше осезаема. Познавах момче което искаше да се занимава професионално, ходеше всеки ден и след това в тях продължаваше с техники и движения пред огледала. Когато са го питали винаги е казва, че това му харесва и не го натоварва. Така като някои предпочитат да гледат филм, той предпочиташе да тренира. Желание. Трябва отдаденост и запомни, че пътя към върха е доста самотен. Успех! :)

4.   Да си истински боксьор трябва да започнеш като Мохамед Али на 12, и да забравиш за всичко друго, самия ти живот да е бокса, никви цигари, алкохол, само строг режим, мнооого бягане и досадни тренировки, круша, чувал, скачане на въже, спаринг и нищо друго, ако не си уверен че си способен на това, отказвай се отсега, не ни трябва още един Сульо Пулев-Глиста хаха

5.   №4 Благодаря ти за коментара, но не съм съгласен, че Кобрата е слаб, защото има прекалено много съмнения относно Кличко-
Не иска да даде проба за допинг, видяха се също няколко снимки, които наистина показват нарушение, но .... това си е личното ми мнение :)

6.   Не си съгласен че Пульо е слаб?? Един и същ мач ли сме гледали?? Къде видя гард при него, игра с крака? При такива отворени ръце и никаква защита всеки щеше да му махне главата, гледай реално! Нарушение бяха ударите на Пульо зад тила на Кличко, но за това никой не говори! Националист съм, обаче това което показа Пулев на ринга беше не само слабо, а отчайващо слабо, а държанието му след загубата съвсем ми го смъкна в очите. Затова ти казвам, или тренираш яко и ставаш профи, или се прайш на кварталната мутра и си оставаш махленски селски бияч като Пулев, тва е!

7.   Съгласен съм, че не се представи, както трябва, заради някой големи грешки, но какво да се прави...
Точно това ми трябваше като съвет, благодаря

8.   Я не обиждайте Кобрата!

9.   Оф, стига с Кобрата вече. Човекът загубил 1 мач от 21 и вече бил слабак. Нима Кличко, Мохамед Али и Майк Тайсън не са губили мачове и не са играли слабо понякога. То за българина няма угодия. Като побеждаваше 20 мача, вкл. и такива Устинов, беше най-добрия, а сега загубил един път и то срещу най-добрия и вече по-черен от него няма.

Ами вие нима никога в живота си, не сте се проваляли в нищо и винаги сте се представяли перфектно?

Няма угодия и това е. Същото беше с Меси. Колко сезона вкара сума ти и голове, нито се контузваше, нито нищо. А един път преди няколко месеца се контузи малко и после първите няколко мача не играеше добре, защото му трябваше време да влезе във форма и вече всички го оплюваха. С Григор същата работа. Единпът да падне и го обиждат на селянин и какъв ли не. А това че преди това е бил Джокович и е в топ 10, се забравя на момента.

Айде вие станете в областта си не топ 10, а топ 10 000 поне и тогава говорете.

10.   Номер 9, Кличко не е губил мач!
Иначе Кобрата не ми харесва не заради това, че бил паднал, а че не падна достойно и не поздрави ЗАСЛУЖЕНО Кличко.
По-лесно е иначе да биеш, трудно е да загубиш, а Кобрата не загуби достойно.
Но всеки прави грешки, да е жив и здрав

11.   10, я пак? Кличко не е губил мач? Влез в уикипедията или където и да е и ще видиш, че е губил не е 1, а 3 мача. Не говори на изуст, преди да си проверил. А мохамед Али и Майк Тайсън дори и повече.

12.   Много се извинявам, ама вече с тва " достойно или недостойно държание" от страна на Кубрат направо прекалявате. Защо не си спомните държанието на онова химично съединение Кличко. То не бяха номера, шикалкавене, откази за допинг тест, унижение към Кубрат и екипа му. Е това държание на шампион ли е? На мъж ли е? На калвото си постелиш на това ще легнеш. Никой не отрича, че е добър, дори по- добър, но на мъж с неговото положение не ходят к***** номера.

13.   Кличко е губил 3 мача

14.   E, сори - действително съм сбъркала със загубите на Кличко, но пък се чудя вие дали изобщо сте гледаи мача?
Няма химии на този свят, които да оправдаят такова превъзходство. Аз съм горда, че изобщо Пулев се би с него и, че издържа толкова време - защо трябва изобщо да се оправдава по някакъв начин, че е загубил.
Моето мнение е, че от маркетинговия му екип са го посъветвали да се държи така, за да възбуди втори мач, защото дори да е загубил - големи пари се въртят да не говорим за рекламата, която си прави и за другите възможности.
Не виждам обаче как ще спечели срещу Кличко в следващите 10 г., но какво от това?
Възхищавам се на стоизма и упоритостта му, добър спортист и професионалист и дано младото поколение се интересува от спорт и намери в него свои пример. Кличко обаче е повече от спортист - и той, и особено брат му са много умни хора, изразяват се по съвсем друг начин и са съвсем друг тип борци. Винаги ще съм за Пулев, защото е българин, но Кличко беше просто по-добрият във всяко едно отношение както и да го въртим. Трябва да си сляп, за да не го видиш това, а с химии се правят мускули може би, но не може да се оправдае техниката, интелигентната борба като цяло - мускули и физика Пулев също има. Кличко се би интелигентно - това е разликата - между ушите в случая.