Споделена история от Други

Мисля, че ме изнудват
Здавейте. Преди две години работех като барман сервитьор в едно кафе. Кафето беше на два етажа - аз бях на горния, а моя колега на долния. В сравнение едия от другия етаж - горния етаж беше много по оборотен, а този човек който работеше на долния етаж по цял ден си почиваше защото там не сядаше никой.
Като цяло историята е такава бях на смяна с моя колега. изведнъж етажа ми се напълни и по най бързия начин трябваше да сляза до долу - където е склада. Склада се падаше зад бара на моят колега. когато слязох той си беше пуснал музика от телефона от който телефон стърчеше дебел кабел който не беше прибран някаде за да не пречи на пътя от кадето аз си върша задълженията в работата.
когато влязох в склада пердето закачи този кабел и телефона падна на земята и дисплея му се счупи.
Момчето държеше да не му плащам нищо, но аз държах да му го платя. Уговорката беше такава : така и така ще му го плащам
да ми даде телефона и от там нататък аз да се оправям. но той не се съгласи.
(както в магазините - счупената стока я заплащаш и тя остава за тебе)
Месец по късно той си продаде телефона и взе 200 лв.
. след две години получих съобщение - какво било станало с неговите пари които съм му дължала а те били още 200 лв.
Искам да попитам Вас, дължа ли му пари или той наистина ме изнудва.
не трябвашв ли да ми даде телефона и така да му дам парите? защото сега излиза че той си направи пари, и иска и аз да му дам без да получа това което плащам.
Моля Ви дайте ми съвет.

Коментари

1.   Зависи колко е била реалната цена на телефона? Ако е била само двеста - не. Но ако е повече то поне разликата между неговите двеста и реалното. Но като цяло е тъпо - минали са две години, а той сега се сетил чак, явно е закъсал мног зверски или му трябват за нещо като нов телефон и се присетил да те припита.... Реално ЧЕСТНАТА цитуация би била да му заплатиш/закупиш телефона ИЛИ да платиш ремонта, вашата ситуация няма прав, но няма и крив - по-скоро и двамата не сте прави.

3.   Няма да му даваш нищо. Или му кажи да разрешите проблемите си в полицията за най-сигурно. Но не се страхувай да му го кажеш. Ако отстъпиш веднъж назад няма да се спре. Така, че давай по-твърдо и не се страхувай.

Той идиота си е бездействал и не е бачкал, а ти сигурно от бързане си го направил/а тава (все пак каза, че те е чакал цял етаж). Той си е барал миризливия х*й, а ти в стремежа си да работиш си го направил/а това.

Пък и той си го е продал отдавна телефона. За какво по-точно му дължиш пари. Плюс това вие сте постигнали споразумение да му платиш, той е отказал, което означава, че всичко отдавна е свършено и решено.

Кой знае за какво ти ги иска сега наглеца му с наглец. Ако продължава се оплачи в полицията. Но недей го плаши, че ще се оплачеш, а се оплачи директно :).

Поздрави, Узунов

И да пишеш какво е станало после :).

4.   Не дължиш абсолютно никакви пари!!!

Вината си е изцяло в него, защото от телефона "стърчеше дебел кабел който не беше прибран някаде за да не пречи на пътя от кадето аз си върша задълженията в работата. "

А той предупреди ли те? Ти откъде да знаеш, че така ще се случи.

"Момчето държеше да не му плащам нищо, но аз държах да му го платя. " Откъде накъде ти ще плащаш за неговите грешки?

А защо след 2 години те търси? Къде е бил през всичкото това време и защо ти иска пари след като го е продал?

Пак повтарям, абсолютно нищо не дължиш! Изнудва те!

В момента, в който си пиша мнението, другите коментари все още не са публикувани. Най-вероятно и те ще ти кажат същото. Ето защо ти предлагам на твоя колега вместо отговор, да му пратиш линка към тази история, за да я прочете!

5.   Не, не му дължиш нищо! Не си го направила нарочно, а пък и да сте се разбрали да му го платиш, би трябвало да ти даде телефона и тогава да се оправяте, а той го е продал. Така, че нищо не му дължиш на този чвек, а са минали 2 години.

6.   Нищо не дължиш нито пак като му счупиш телефона и го платиш той остава за теб.

7.   След 2 години е смешно да ти иска пари. Явно човекът е изпаднал доста в нужда и се чуди откъде да вземе. Абсолютно изнудване. Много хора на твое място ще се направят, че даже не се сещат за какво става въпрос. Принципно е прав да иска да му платиш това, което си счупил, но такива неща трябва да бъдат уреждани на момента, а ти би трябвало да получиш счупената вещ при условие, че я плащаш.

8.   Оф, не те изнудвa, директно си те " рaботи ". Е, опитвa де. Нищо не му дължиш! Дa ти го е дaл нa моментa, кaкто си му предложил.
Ей божее, селски тaрикaти:)