Споделена история от Други

Колко пари харчите за празниците?
Здравейте читатели на Spodeli.net. Покрай всичките тези празници и Нова Година реших да напиша тази тема. Колко пари похарчихте за Коледа и колко мислите да давате за Нова Година. Стигнаха ли ви тази година? Успяхте ли да отделите някой лев за подаръци?
Лично аз тази година нямах много пари и не успях да купя никакви подаръци. Коледа си я прекарах скромно със семейството си и приятеля ми. А за Нова година ще се събираме 4ма човека като общия ни бюджет ще е около 100 лв. При вас как е ?

Коментари

1.   330 лева в покупки за мен и за подаръци :Д

2.   Човек харчи толкова колкото може да си позволи в зависимост от доходите и отговорностите си.
Ти авторке за Коледа си похарчила нищо, защото не си купила подаръци, а и си седнала на масата на родителите. Което ще е така докато не станеш отделно семейство и не поемеш отговорностите за масата и подаръците лично.
Нова година изглежда не сте поемали отговорност до сега, защото не знаете реално цените, 100лв ще ви стигнат за 4 човека, но за по една порция по-скромна вечеря и за по 100гр алкохолно питие и евтини безалкохолни. С тези 100лв ще трябва да се лишите от напиване с алкохол, от достатъчно количество "пиратки", от достатъчно храна на масата дори, защото за 12-те часа, които ще прекарате на масата, трябва да предвидите поне три порции и нещо храна на човек за да няма гладни.
По държавни изчисления обявени по телевизиите само коледната вечеря за 4-членно семейство излиза 75лв, ако сложите това че вие сте 4 възрастни и вашите младежи не хапват като деца, като сложите и алкохол и солидно количество безалкохолни, фойерверки и нещо по така да се почувства празника младежки, сами смятайте.

3.   Аз изхарчих 45 лв. за подаръци и още 55 лв. за хранителни продукти.

4.   Аз винаги съм го карала скромно.. повече от 40-50 лв само за Нова година няма как да похарчим в къщи, защото за повече няма и без това... За щастие не съм от лакомите, не ям месо, не пия много и скъпо...
Гледам за децата да има. А те искат малко/е, малки са де :) /-шок. яйце, баничка... прегръдки и целувки, игра от мама и тати.
Тати е на биричка само и малко шише водка.
За подаръци няма пари-а и няма къде да отидем.
Весела Н. Година!

5.   Нямам възможност да отделям големи суми.

6.   За новата година - Около 75 лева на човек, като се има предвид, че един бе вегетарианец, а други не пиеха алкохол. Не сме делили пари, защото бях поканел вкъщи и аз изготвих новогодишното меню, сготвих, подбрах вината и музиката. Разбра имаше и коняк, ром и уиски, като с алкохола не се прекалчваше.

7.   За храна - 150 лв. на човек и отедлно за дискотека 500 лв. за двама човека вече похарчихме ...общо някъде с други неща сме над 1000 лв. само за една вечер за двама човека

8.   За Нова Година 100 лв изхарчихме за храна, а за подаръци няма пари.
Общо взето ядохме, пихте и бая се веселихте, макар че има хора хвърлили по няколко хил. лева ;)