Споделена история от Други

Кооперация на мястото на къща?
Здравейте!
Интересува ме как да намеря свястна фирма, на която да предоставя мястото на къщата и да построят кооперация?
Защото знам, че има големи измамници и несериозни фирми. Едни познати 15 години трябваше да съм на квартира.
А други познати ми казаха, че са им дали тяхната фирма два апартамента - съответно 120 и 65 квадрата, гараж и офис пространство.
Интересувам се конкретно за град Ямбол.
Мерси предварително!

Коментари

1.   Ако има фирма, която смята, че би било рентабилно да строи точно на това място, ще те потърси сама. Ти как си представяш, ти да имаш фирма и да чакаш някой да дойде да ти каже "Абе аз имам къща, дай да ти я дам, пък построй една кооперация за 1 млн, нищо, че в момента ги нямаш и пазара на имоти е в застой"? Не става ей така. За да се започне такъв проект, трябва поне част от апартаментите да се продадат предварително преди строежа, иначе никой няма да тръгне да рискува с 1-2 млн и да чака в този застой от умрял писмо да продава. А през това време той трябва да си връща и кредитите. Защо мислиш, че половината молове в момента стоят празни? Особено пък за Ямбол забрави.

Освен да намериш още няколко души да съберат пари, а ти вместо пари да си дадеш къщата и мястото и после сами да си наемете една строителна фирма да ви изпълни само самото строителство, а вие да си движите всичко останало като разрешителни за строеж, свързване към ВиК, ЕРП, отделно фирма за ел. инсталации, ВиК инсталации, дограми, врати, планове, проекти и изобщо всичко, което адска галимация и ви гарантирам, че накрая ще се скарате. Освен това в едим момент някой моце да каже, че няма пари и да спре работата. Изобщо трябва сериозна организация, отделно ти трябва да си на квартира през цялото време и т. н.

А да изпълни целия проект, едва ли някоя фирма ще се навие, само защото ти си и казал. То ако интерес и изгода от цялата работа и от твоето местоположение, те сами ще те потърсят.

Ти даваш примери с познати, ама сега не е като преди 6-7 години. Никой няма да тръгне да строи с главата в торбата.

2.   Не съм от Ямбол, но мисля че тези неща вече не се търсят. В смисъл, че пазарът на имоти е пренаситен и никой не иска да строи още. Примерно аз съм от Шумен и тук е пълно с нови кооперации, които си стоят празни. Ако все пак стигнеш до това, задължително си наеми адвокат, който да ти оправи документите и гледай да е читав такъв. Всеизвестно е, че строителните фирми са големи мошеници.

3.   Ех, надявах се, че ще са по-позитивни прогнозите... Понеже къщата е и с голям двор, на хубаво място, си мислех, че има смисъл. Тя е стара и е по селски тертип. Ако трябва да се оправя и да се направи като хората, ще струва състояние. Даже по-лесно сигурно ще е да се събори и да се построи наново. Ама като цяло грижата за къща е много повече като време, от колкото за апартамент. А поради състоянието и мисля, че няма да може да се продаде за цена, за която да се купи хубав апартамент еквивалентен като квадратура (без двора ест). Затова се надявах на това с кооперациите.

4.   Е, виж сега, ти си длъжен да пробваш, не се отказвай без да си се уверил лично. Аз просто изказах предположение. Може пък и да продадеш мястото на добра цена и с парите да си купиш нещо на друго място. Пробвай, от опит глава не боли. Успех!
Номер 2