Споделена история от Други

A8 или Q7
Здравейте! Лятото ще си взимам нова кола и се спрях на Audi.
Между Audi A8 & Q7 между 2008 & 2010 нещо.
Обръщам се към вас за съвет кое ще е по - удачното решение?
Автомобила няма да се кара по нашите български пътища *

Коментари

1.   Здравей. Да ти кажа и двете не са за изпускане, но според мен бих избрал А8.
М14

2.   Здравей,
от къде ще си я взимаш, за да си вземем и ние. И по колко коли на човек дават максимум?

3.   Кво значение има дали ще се кара в България или няма? И двете са еднакво трошливи(поне според мен), а и ако мислиш, че като вземеш Q7 и ще си много вървежен там където обикновенни коли не минават, се лъжеш.
Щом си стигнал до там, че да избираш между тези двете, всичко опира до въпрос на вкус.
Гледай само да е с по-мощен двигател, че нещо не върви кола 2 тона с quattro автоматични скорости и много други екстри да я земеш с 3. 0 дизел. Още по-малко пък джип(с доста по-лоша аеродинамика е от колата, джипа).
Най-добре пиши в някой Ауди форум, там може да ти дадат по-компетентно мнение.
Дано съм помогнал, успех.

Clipper

4.   Аудито, само че аз карам S8

5.   Вземи си една E класа, не се излагай. Аз карам такава и не се оплаквам.

6.   Мани ги тия глупости, вземи си един трабант. Това е класика!

7.   Здравей! Аз на твое място бих си взел аудито. В мометна карам най- новия модел, но преди съм карал a8 от 2002, а още преди години и първата a8 от 1994. И трите коли са изкючително надеждни- никога нито едно от 3те аудита не ме е оставяло сам на пътя. Винаги зимно време е палила без какъвто и да е проблем. Самата кола емного просторна одпред, както и отзад. Има много функции, които не само олесняват шофирането, но и паркирането. Първата ми а8 беше на почти 400 000км преди да я продам и нямаше никакви технически проблеми. Също а8 е много по изгодна и за джоба защото има по ниска цена от джипа. А8 също има и 4х4 така че няма да се притесняваш от лед или висок сняг през зимата.
От личен опит бих те посъветвал да си вземеш Audi A8.

8.   Infiniti QX70. Ще ти излезе втора ръка около 90000 лв. Аз мойто го взех 170000 ново.

9.   Q7

10.   А8 разбира се. Джипа е една огромна глупост. Представи си следното А8 с трилитров дизел и Q7 с 3 литров дизел. А8 ще ускорява доста по-бързо, ще харчи по-малко, ще има по-голяма максимална скорост и по-добра возия. Всъщност ти виждаш ли поне една причина в полза на Джипа?

11.   За жалост сега на мода са теб германските коли, толкова са гадни, тежки и неудобни...

12.   Аз имах А8 преди много време - 2005г. Беше произведено 2000г. Бензиново 3. 7 V8 230к. с. типтроник Куатро. Карах го две години и останах със смесени чувства. Гори много, върви малко. Все излизаха(светеха) разни грешки по таблото. Гореха бобини на двигателя. 3 смених. Имах проблеми и с автоматика. Хубаво, че няма да караш колата по булгарските пътища понеже предницата е много слаба. Аз бях изненадан да разбера, че същия комплект окачване се слага и на А4 което е доста по-малко и леко. Уж солиден автомобил изглежда външно ама ходовата част беше много слаба а цената на оригинален носач тогава беше 240лв в Юнитрейд X а носачите са 8! Доколкото знам и новите пак са с много носачи. Ако питаш мен вземи си BMW 5er последната версия. Един клас е по-надолу ама е страхотен автомобил. Ауди колкото и да го кипрят все си остава свързано с Фолксваген. Не върви да плащаш повече за уж престижна кола пък сглобена с части от народния автомобил.