Споделена история от Образование

Помогнете ми - иска да ме остави на поправка
Ученик на 15 години съм и съм 9 клас. Много съм добър в училище - по история, математика, химия - само 5 и 6 и тук там някоя четворка. Но госпожата ми по БЕЛ е просто отвратителна. Заяжда се с мен от 8 клас (когато бях за първи път без домашно) и оттогава не ходя на училище с желание. Започнах входното ниво със четворка. Допуснал съм тъпи грешки, но са ми отнети много точки. След това правихме контролно. На следващият ден госпожата проверяваше домашните. Нямах домашно, понеже учих за това контролно и тогава тя искаше да види само моето домашно - видя, че нямам и накрая на часа попита един от класа кой номер съм - помислих, че имам забележка, но уви - първа двойка. Върнаха ни контролните. Очаквания 4-5, реалност 2, 49. Представяте ли си? Махнала ми е точки на цяло упражнение, защото не съм сложил някъде си запетая. Направо щях да се срина. Виках си - айде, ще мине, ще изкарам една-две шестици и ще вържа 4 за срока. Правихме класно (съчинение) и се готвех от 1 седмица - писане на теми и т. н. В часа каза коя ще е темата, по която ще пишем. Целия клас се зарадва, но тя се ядоса и ни смени темата. Както и да е, написах си всичко добре. Днес ни ги върна. Вика ни "(името ми), само ти имаш двойка! ". Направо щях да я хвана и да я направя на нищо. На другите, справили се не по-добре от мен им е писала петици! Имам 4, 2, 2, 2! А тя иска да ме остави на поправителен. Но пред класната се държи така, че тя нищо не е направила и аз не съм учил. Но не мога да я кажа на директорката, понеже те са приятелки.
Моля споделете какво да правя.
Благодаря, че прочетохме историята ми.

Коментари

1.   Лошо! Ама от части вината си е и в теб. Като знаеш, че те е нацелила защо си позволяваш да ходиш без домашно, а? И това, че си имал контролно не е оправдание. И не си помисляй да се заяждаш с нея, защото тогава съвсем ще я ядосаш и направо ще я загазиш сериозно. Ами от сега нататък гледай да си изряден, винаги с домашно и научен урок, че дано ти се размине поправката. Че даскалите нарочат ли си някого, става кофти, за това не и давай никакви поводи повече да се заяжда с теб.

2.   в много лошо положение е си, мазни и се
не се заяждай
сподели всичко това на класнатаако тя е добра ще те отърве само внимавай

3.   А наричали учителите просветени хора... За съжаление голяма част от тях са такива, каквато е тази...
Не мога да повярвам що за лични отношения имат някои учители към определени ученици...

4.   Сещам се когато учех, учителката ми беше казала, понеже имах двойки, че ако дъщеря и била красива като мен, а била куха лейка щяла да се самоубие хаха, но аз и показах, че не е така. Не се притеснявай, не е нещо фатално, другия път научи всичко...

5.   Тук директната шпакла е неизбежна!

6.   Ох.. как ти съчувствам. Същия проблем имам и аз с един учител. Но може би не чак толкова задълбочен. Не съм очаквал, че може да се стигне до толкова далеч! Таа аз се справям с такива проблеми като се заяждам в рамките на позволеното ( правилника ), хах. :D Намирам безопасни тунелчета да се заяждам с учителката. НО него препоръчвам. И аз като гледам резултата от това заяждане какъв е.. :/

7.   освен да се опиташ да промениш отношението й, друг начин не виждам. не тръгвай с рогата напред, ще стане по-лошо.
иди в часовете за консултации, сподели, че явно имаш проблеми с БЕЛ (дори да не е така), попитай я на какво да наблегнеш, покажи интерес към материята. при следващото домашно попитай как си се справил, има ли забележки. след още някой час я помоли да те изпита и така обърни нещата в своя полза

8.   Отиди на комисия!
Аз съм момиче, на 14. Миналата година, когато учих физика, г-жата (за първи път преподаваше в нашето училище, от предишното я бяха уволнили) искаше да ми пише 4, макар на олимпиадата за малко да се класирам (2 точки не ми стигнаха), взимах участие в час и на контролни имах 5 и 6, искаше да ми остави 4 (кое е странно, при положение че бях за 5. 50). Аз поисках оценяване от втори учител по физика, който не ме познава, но г-жата не даде и каза, че тя ще ме изпита. И така й направи, написах всичко, което знаех и чаках резултата си. Тя ме извика и каза, че след като е проверила работата ми си променила мнението и сега щяла да ме изпитва за 4 (защото съм имала 3). Аз се ядосах, но се съгласих, взех работата си и я дадох на втория учител по физика (в присъствието на психоложката), която не ме познава. И тя ме оцени за 5. 50.
Затова искай ПОВИШАВАНЕ НА ОЦЕНКАТА ЧРЕЗ КОМИСИЯ!

9.   Ако те остави на поправка ще се явиш пред комисия от трима учителя. Ако наистина си толкова старателен както казваш не би трябвло да ти е проблем :)

10.   Ако това, което чета е вярна, не говори добре за учителя, никак даже...

11.   От автора
Същата госпожа миналата година се е заяждала с момче от съседен клас и го е оставила на поправка ( имал е 2, 4, 2, 2, 3) и вече умирам от страх.

12.   Авторе,
пробвай го с добро. След часа отиди при тази "госпожа" и се оплачи, че не схващаш материала, ако може да ти преподаде няколко самостоятелни урока или да идеш на консултации. Прояви старателност, докажи и че можеш, защото наистина го можеш, мотивирай се и няма как да те остави на поправка.

13.   Няма да ти пише двойка за годината спокойно много хора са минали през това и най-гадния учител има милост дори малка.
Единственото, което трябва да направиш е през втория срок да се стараеш поне да вържеш някоя 4 и да се стараеш най-вече да избягваш 2-ки. Дръж се добре не си отваряй много устата, важно е учителя да разбере, че ти се интересуваш от оценката си и от предмета, а да ли разбираш самия предмет и дали ти се отдава е отделно.

15.   Не се страхувай. Аз предлагам да поговориш с вашите и те малко да си поговорят с тая даскалка. Да и резнат крилцата. Много е досадно като почнат да се правят на интересни. И ако това е вярно за тази "госпожа" по БЕЛ тя няма място в системата на преподавателите.

16.   Изнудвай я с нещо, иначе ще си играе с теб. Жена е, а и много вероятно да е незадоволена. Естествено, наблягай и над книгите. Поздрави (:

17.   Извикай човек от инспектората. Аз и още две момичета в 10 клас имахме подобен проблем по БЕЛ, тъй като учителката умишлено ни намали оценката за срока, въпреки че средно аритметично се получаваше по-висока оценка.. И така, след наш сигнал, дойдоха на проверка от инспектората, поправиха ни оценките, а следващата година учителката беше изгонена! В случая ти можеш да представиш като доказателство контролните работи на които ти е отнемала нечестно повече точки.
Ето това са милите ни другарки, в действителност - комплексирани човечета, нереализирани и потиснати от собствената си ограниченост, потиснати от жалките им заплащания незаслуженото отношение на ученици, (защото те (респективно ние-учениците) наистина си позволяват повече, отколкото е нужно).

18.   Благодаря на всички. Помолих госпожата да правя класното отново в сряда и да не ми пише последната 2ка и тя се съгласи. Стискайте ми палци

19.   От автора:
Имам 5 на поправката !! Сега оценките са ми 4,2,2,5 и дори ще ме изпитват за 4ка :)

20.   браво, авторе! успех! :-))

21.   Имам четворка за срока!! Дори 2 срок ще се боря за 5, госпожата ме заобича и всичко е наред

22.   браво, авторе! само така! учителите не са зверове, а хора, когато видят старание и интерес, няма начин да не го оценят!
успех:-)