Споделена история от Други

Да си променя ли отношението към хората?
Това не е история, а по-точно въпрос. (и аз не знам какво е)
По-принцип се държа много добре с хората, които познавам, но не всеки го заслужава. Имам много близки приятели, на които им казвам всичко, което мисля в очите им и не се притеснявам.
Но към другите хора гледам да се държа мило и да не си хабя нервите за тях, защото според мен няма смисъл, а и си мисля че като си замълча за някои неща, показвам характер.
От скоро си мисля, че това изобщо не е в моя полза (или така изглежда в моите очи) и като си мълча другите си мислят, че тяхното мнение е по-важно, а аз не изразявам такова. Мисля си също да започна да "тегля майна" на всеки, който го заслужава и да изразя негативното си мнение за него.

Та въпросът ми е:
Да си остана ли такъв какъвто съм (в очите на другите, може би слабохарактерен) или да започна да казвам всичко негативно, което си мисля за хората и да не им позволявам да се еб*ват с мен.

*Може да не звучи много сериозно, но моля само за сериозни коментари.

Коментари

1.   И да искаш, трудно ще се промениш точно в това. И все пак не забравяй, че мнение се подкрепя винаги с факти и аргументи. Чети и се информирай и ще имаш за какво да говориш.
И още - не се спори с хора за религия и не се спори с хора, които вярват в разни теории на конспирацията. Психолози това са го установили - тези хора не са подвласни на логични аргументи и не можеш да спориш с тях.
Иначе аз лично не харесвам хора, които си стоят, никога нищо не казват и се чудиш какво мислят. Истината се ражда в спора. Сам си си виновен, ако търпиш и слушаш без да изкажеш свое мнение, за да избегнеш конфликти. Това говори за известна доза мекушавост, безхарактерност.
Другата крайност - да теглиш на хората майни е също толкова неприемлива. Не става с емоции, а с познание и начетеност.

2.   Не слушай номер1. В България кого ще обориш със знания и начетеност. Пълно с комплексирани хора като теб. Ти случайно замисляш ли се защо другите ти говорят? Допускаш ли идеята, че нещо не е така както си мислиш?

Тегли майните на всичките и бъди поредният рогач. Нали това питаш?

3.   Разбери, че на хората не им пука за теб и биха те предали във всеки един удобен за тях момент. Гледай си семейството, а с останалите - студена любезност и нищо повече. Не влагай особено много, това е грешка.

4.   И аз не казвах нищо негатично и си предпочитах да си мълча, но и аз като теб разбрах, че това работи против мен. В крайна сметка реших да им казвам, но тка че хем да си кажа мнението, хем да не обиждам никого. Така им го казвам, че да се замислят, но и да не се стига до конфликт. Пробвай така, но не отивай в крайност, за да се превърнеш в поредния комплексар, такива си имаме в изобилие по нашите ширини. Да си казваш мнението и да се заяждаш с две различни неща.

6.   Дръж се с хората така, както искаш те да се държат с теб, защото каквото посеем това и жънем:) помисли върху това, поздрави :)