Споделена история от Други

Какво правите във фейсбук
Интересно ми е какво толкова правите във фейса, че си губите времето по цял ден там. Постоянно виждам колегите си във всеки удобен момент в мрежата. То е писане на съобщения, то е лайквания, то е споделяне на поредната тъпотия или "мъдра мисъл", то са снимки пред знайни и незнайни приятели... Толкова банално и програмирано ми се вижда това, че.... Чак не си обяснявам как възрастни хора прекарват толкова много време в този клюкарник. Неизживян пубертет ли е това или не знам. А вие какво правите най-често в този мрежа? Интересно ми е да науча!

Коментари

1.   Всяка сутрин влизам, защото съм се абонирала за много списания, информационни блогове и тем подобни и на един път виждам всички интересни за мен новини.

2.   Аз най-често я подминавам без да се регистрирам. :)

Но ще ми е интересно да чуя дали някой тук може да отговори с максимум 20 реда и без правописни или грешки при набиране какво му е интересното на Фейсбук, което го няма в другите сайтове в Мрежата или в РЖ. И не започвайте с "Нямам време да го проверявам след написването!" Щом нямаш време, въобще не пиши! Никой няма да те издири и да ти дърпа ухото. :)

3.   Еми в повечето случаи тинейджърите особено си качват снимки със "Селфита" и събират лакове за повече гъзария и разни такива.

4.   Умният човек - нищо!
А идиотите се лайкват, докато всъщност се хейтват...

5.   Здравей! Аз съм съгласна с теб въпреки, че съм на 13 и доста често хората ме питат неща като: Защо не си направиш фейсбук? ... и прочее.
Аз ги питам какво толкова има във фейсбук, че да си правя регистрация и те, ами ВСИЧКО... аз не мога без фейсбук това е моят живот - това винаги ми е било смешно! Защо, въобще си го причиняват? Защо си налагат сами да вярват в нещо подобно? Това, не мога да си го обясня и аз.
Александра

6.   Фейсбук е социална мрежа. Има адски много екстри - комуникация с приятели, споделяне на моменти, групови чатове, полезни групи, в които се събират хора с общи интереси и споделят интересни по темата неща. В такива групи често се организират срещи и така имаш възможност и да се запознаеш с нови хора, с които имате общи интереси. Също така интересни страници за забавление, страници с информация за обекти, отбори, личности, фирми, студиа, университети, екскурзии, заведения и т. н. (каквото се сетиш).
Цаката е да харесваш неща, които те интересуват и да се включваш в разни групи и така се научават много нови и интересни неща.

7.   аз пък предимно играя. :)

8.   Аз пък там си работя. Има групи за продажби и така си докарвам някой лев. Също така общувам с много хора, с които по една или друга причина не мога да виждам често. Това са ми основните дейности там. Полезен е много според мен

9.   Авторката,
6 съгласна съм с това, че фейсбук е огромна мрежа, но не съм съгласна, че е социална, както всички я наричат, това е една чисто виртуална мрежа. Аз не отричам, че тази виртуална мрежа не може да бъде полезна по някакъв начин, но не мога да разбера как е възможно милиарди хора по света да са зависими от нея, постоянно да си избиват комплексите качвайки някакви безумни снимки, и споделяйки "моменти".... Може и повечето да не се съгласите с мен, но "личните моменти" са си мои, и не смятам, че именно фейсбук, тъй като общувам едва с 10% от хорото там, които ми се пишат приятели, трябва да гледат животът ми. Най-малкото има доста недоброжелатели сред тях, които много често завиждат, а ти лайкват снимката да речем. Има и друго нещо, в повечето случаи хората споделят хубавите си моменти, а лошите ги оставят извън това пространство. И какво ще излезе демонстрираме един "прекрасен живот", а тъмните му страни никой да не ги вижда... не е ли така? А ако скъсаш с приятел или приятелка, много по-трудно е да се разделите именно заради фейсбук.

10.   Aз игрaя игри. Сaдя грaдинa и си чaтя.

11.   Преди го използвах, за да си качвам снимки. Като виртуален албум.
После, понеже всички имат, го ползвам за средство за комуникация - безплатен разговор по месинджъра. както едно време се ползваше скайп.
Имаме и страница на групата - уча задочно и там следя за изпити, споделяме лекции.
На мен ми е не само полезен, но и забавен.
Постоянно ми е включен на телефона.

Той се превръща в кллюкарник за младите момичета и момчета, иначе всеки си определя интересите и го ползва, за каквото му е необходим.

А и няма по-лесен начин за губене на време. Примерно докато чакам автобуса, преглеждам първата страница, прочета някой виц, някой цитат, изгледам някое забавно клипче.

Чрез него се свързах и с хора, на които бях изгубила контактите и подновихме връзката си - съученици от началното училище, колеги от страи работи.

Членувам в различни групи за поезия и литература и там се публикуват нови автори.

Наистина, фейсбук има много възможности

Плам

13.   Най-важното нещо в живота е информацията, а фейсбук е един безкраен източник. В сайта се смесват полезното и забавното. Плюс това ти дава възможност за бърза и лесна комуникация с различни хора. Разбира се, че има и негативни страни, но като цяло да не ползваш тази мрежа за мен е минус.

14.   Бих отговорила като номер 2 и 4.

15.   Опитвам се да си пиша с една мацка ама постоянно ме отрязва.

16.   Аз нямам личен фейсбук, но понякога ползвам на приятелка, за да си пиша с някои хора. Фейсбук е интересен ако харесаш правилните страници- някои интересни за теб. Аз например много обичам да гледам от онези забавни картинки, харесва ми и че има много информация на едно място- какво става в страната, в Европа и целия свят общо взето.
Питала съм и много хора защо фейсбук толкова им харесва- една част отговарят, че там могат да си пишат с приятелите си, постоянно са били в мрежата и така било по- лесно, други имат такъв само, за да снимат и показват колко са "красиви"(за жалост само на снимки), да получават лайкове и всякакви коментари колко красиви са(говоря зо момичета), общо взето това бяха отговорите.
Всеки е различен, но това да си обсебен и да проверяваш на всеки 10 минути дали има нещо нова не е работа. Има толкова много по- добри и ПОЛЕЗНИ сайтове за обществото от този, но..

17.   Убиваме мозъчни клетки

18.   Фейсбук се ползва в опит да внушиш на другите колко е прекрасен живота ти, за да може после да ходиш да ревев при терапевти как нямаш истински приятели, на които да си споделиш проблемите (дори сред всичките няколкостотин). Всичко е фалш, всичко. Аз почти не го ползвам, защото държа на контанкта лице в лице, а не изкуствено чрез лайкване, чатове, емотикони и позьорщина. Ако знаеш колко хора познавам, на които профилите им показват живот от приказките, а в същото време реалността е съвееем различна. Има двойки, които постоянно качват картинки заедно и други лигавщини, а всъщност едва се понасят и са пред раздяла. Ама това не може да се покаже "пред хората". Общо взето фейсбук е един сайт, който яко изкривява реалността, който позволява фалша и фасадата да бъдат сложени на първо място.

19.   Фейсбука е болест. Вече не е никаква социална мрежа! Запомнете го!

Поздрави, Узунов

20.   Авторката
18 мисля като теб. Фейсбук не само изкривява реалността, но и създава предпоставки за озлобяване на някои индивиди, колкото и лошо да говори за човека който притежава тези качества. Убедена съм, че ако да речем съм се омъжила и кача снимки от сватбата си, всички "приятели" ще ми харесват снимките, но малцина ще се радват истински и вероятно ще клюкарствуват извън мрежата.... поне аз така си миля.

21.   Търся любов :)

22.   Дори вече не влизам там

Ж 15г

23.   Апокалиптична прогноза за бъдещето: Три дни няма Фейсбук.
Паника по улиците. Хората тичат със свои снимки и се питат едни-други "Харесва ли ти?".