Споделена история от Секс и интимност

Ниско самочувствие
Здравейте анонимен е форума но ще спомена колко съм годишен. -21

Та сега имам проблем, всеки път като говоря с някое момиче, дори да е красива и да не е кифла, в мен идва мисълта че нямам шанс и по добре да не започвам нищо.. (не ми е за единия секс въпреки че съм девствен)

Спортувам и съм висок не съм с наднормено тегло, но мисля че в бг ( и не само)но държавата е една от най-бедните и всяко момиче както се вика търси ''сигурност'' и си ми идва мисълта да не се опитвам да започвам нищо щото след време ще ме зареже с някой заради повечето пари дето има.. или още в самото начало ще ме откаже. Сега ако спечеля 2 милиона от тотото си мисля че това ще изчезне, но е много вероятно да не ги спечеля ( е кой знае де ) та кажете кво може да дадете като съвет : )

Коментари

1.   Уф, стига намесвайте държавата във всеки ваш проблем, дори сексуален! На 21 г. никой не очаква от теб да си милионер - ако си студент например е нормално да си без пукнат грош, а като млад работник също - жените търсят стабилияга, на когото можем да разчитаме и да се доверим, но за секса и без това няма значение - само виж какви нещастници са с хубави жени. Моят зет е на 30 г, и никога не е работил в живота си, а ще става баща.
Мъжът ми днес има пари, но на твоята възраст е продавал вестници, плод и зеленчук - да не мислиш, че е бил девствен? Баща ми се е оженил за майка ми на 22 г. без пукнат грош.
Жените не те харесват най-вече заради негативните ти приказки и комплекси.
Ако си чист, поддържаш хигиена у дома и с тялото си, ти няма да имаш проблем за секс, а ако работиш нещо и си сериозен - и за връзка.

2.   Не всички търсят пари, както и не всички са богати. Ти можеш да си и доста популярно момче, без да разчита кой знае на какви финанси. Най - добрият начин според мене е да си намериш работа, така поне ще имаш пари за бензин и кафета. Всички искаме милиони, ама няма. А за отърваването от страховете ти има различни методи - ти сам трябва да прецениш кой е за теб. Успех :))

ЛЛ

3.   Здравейте аз съм автора.

До коментар номер едно.

Не съм много съгласен.. тук с минимална>средна заплата (не ми говори за информация в интернет казвам ти че масово в българия средната заплата е 500 лв) не може да си позволиш елементарна храна

Сега в Сащ например. има хамалска работа за по 4 или 5 хиляди долара, там освен че храната е евтина с тези пари може да живееш като бял човек. Тогава самочувствието ти е съвсем друго, там жените също гледат парите(предполагам) но не им е от толкова значение ако те взимат средна заплата и техният мъж също.

4.   Авторе, средната работна заплата у нас е към 800 лв., а повечето хора в София изкарват над 1200 лв. чисти като има и хора с над 2500 до 5 бона заплата. Същност ако си специалист нямаш особена разлика в стандарта на живот у нас или на Запад.
Бил ли си ти иначе в САЩ да говориш каква била заплатата там? Аз имам виза до 2022 г. и ходя всяка година многократно там - над половината от населението живеят в ранчо като тези ферми са много отдалечени едни от други - повечето живеят като в Северозападна България или в гето, но са свободни хора - има и доста каобои, а индианците живят в контейнери и са като нашите цигани - единствените на социални помощи - мотат се несретно пияни по цял ден. Много хора нямат легален статут, много нямат здравни осигуровки и социална система почти няма - ако искаш да видиш бедност, престъпност - отиди в САЩ. Има и хубави неща де, затова ходим, но 5 бона 90% от населението не е виждало накуп, повечето може би имат толкова като минус на кредитната карта, но на месец?
Отиди в Дитройт ако искаш да видиш бедност, престъпност, нищета, а там всички са с хамалско „образование“ - САЩ нямат недостиг на „хамали“, за да им плащат 5 бона. Там и 500 долара са пара, ако изобщо си намериш работа.
Нещо живееш в заблуда
За хамалска работа в ЕС към 800 до най-много 1000 евро ти са паричките на месец, ако ти платят, а в САЩ всеки оцелява както му падне - там държавата поне не те тормози, няма трудови договори и се осигурява който иска... повечето не се. Ако ти трябва хамалин, отиваш и 100 мексиканеца за 5 долара на час стоят на опашка. Мъжът ми е живял там 7 г. и ми е разказвал невероятни неща - за всичко си имаш персонал-мексиканци и разходите по тях са ти минимални и са като роби.
Ти май говориш много наизуст и изобщо не работиш, нали? Студент ли си още и какъв ти е проблемът като цяло?

5.   Аз съм автора

5-Съжалявам че трябва да те разочаровам, но това което говориш са пълни измислици... има градове освен София които заплатата им е 300, 400 лв..

За София средната е 500, 600 на повечето места тези 1200 които ги говориш ги няма но не ми се спори за глупости и единични случаи за които ти говориш.

Аз общо говоря след като не съм там, ти изброи минутисте на Сащ а 2 милиона български емигранти си вадят хляба там и вярваш или не живят по добре от тук.

6.   Отиди там, Авторе, там държавата ще ти осигури и секса, и хляба :))), a ние ще си умираме девствени...
Имала съм възможност да остана в САЩ, но никога не бих го сторила, но на теб не знам дали ще ти дадат и виза - те както писах хамали имат в изобилие. Какво работиш и како учиш, за да имаш претенции за големи заплати?

7.   6 Няма да продължавам спора с теб.. защото няма смисъл никой няма претенции за големи заплати говоря финсовата ситуация.. отностно визата не на всеки дават.

8.   И номер 6 другото което не можа да различиш е стандарта на живот :). В бг храната е скъпа, заплатите малки тока е най-скъпия бензина също при тези условия смешната заплата на повечето хора не им стига, камо ли за самочувствие но просто спри да пишеш ще ти игнорирам коментарчетата защото са напълно безмислени, ще прочета други мнения.

9.   Н. 7 - пробвай де, да видим дали ще ти дадат - те на хамали, несретници, безимотни и т. н. не дават визи. Близо 16% са отказите, което е много. Дори не дават на родителите на нашите изселници визи, защото онези са нелегални.
Иначе пак не ни сподели какво учиш и работиш, за да имаш претенции?
Самият ти тон обаче е показателен - толкова си се оплел в илюзиите си, че никоя жена не ? се занимава с теб.

10.   9

Нещо много злобичка в тебе, но ако мислиш че това ме засяга? да пуснах темата но такива като теб в живота или ги мачкам или ги пускам по пързалката както сега ти правя игнорче.. :) сигурно ти се е случвало и преди :) спри да пишеш не показа с нищо че си интересна освен да се похвалиш че мъжо ти е бил у сащ

11.   Олеле, и това ако не е вечно опкалващият се автор, който пускаше темите си една след друга като топли л***а преди време... И сега като види това и ще започне като едно време - "ти да не си форумен полицаи" и тем подобни, хахаха, скоро не беше наминавал ;)

12.   По твоя въпрос - ти aко не опитaш, никогa нямa дa рaзбереш. Товa, което нaй- отблъсквa женaтa е несигурносттa нa мъжa. Едно е срaм, притеснение, друго е излъчвaнето от несигурност.
Тъй - кaто обaче нямa дa ти е лесно, след кaто си си внушил, че нямa кaк дa стaне, пробвaй нa " бъзик". Тоест пускaй мaйтaпи и включвaй от време нa време кaвaлерa у теб. Нaблюдaвaй реaкции. Ще нaбереш увереност. Но все пaк опитвaй, дори нa принципa пробa- грешкa, все някое момиче ще те хaресa. То ти кaто не дaвaш и възможност нa никоя дa те опознaе, е тa кaк дa стaне тaя. Нaли не се нaдявaш тя, ( някоя си ) ей тaкa изведнъж дa ти пaдне от небето, прaво в ръчичките:)
Я нa шмиргелa, понaточи се мaлко, пусни широкa усмивкa и гледaй мaлко по- уверено и в очите.

13.   11 - Бъркаш ме за някого

12-Мерси за съвета за бъзик ще го приема, иначе спорд теб не трябва ли не всеки път но поне някой път ако деовйката има интерес да даде по ясни знаци?

14.   Н 12 съм, тя и дa ти дaде по- ясни знaци, ти кaто си толковa " убеден ", че нямa дa стaне, кой знaе кaкво ще си помислиш и дaли нямa дa побегнеш aвторе:)))
Зaтовa, кaто не си сигурен в знaците, които ти се подaвaт, скъсявaй дистaнциятa. Леки побутвaния по ръкaтa, кръстa. Aко не се отмести, след крaтък рaзговор, покaнa зa кaфе/ рaзходкa. Aко приеме, то е ясно, нaли? !
Пък дори и дa ти откaжaт няколко, товa съвсем не е причинa ти дa се откaзвaш. Сaмо ще събереш мaлко опит. Усмивкaтa и положителното излъчвaне сa много въздействaщи и зa двaтa полa. Все пaк се нaсочвaй към момичетa, които ти хaресвaт, не която сaмо отговaря, но без дa те привличa. Сприятелявaй се, некa имaт възможност дa, видят кaкво освен спортнaтa физикa имaш. Жените кaто че сме свикнaли дa ни прaвят комплименти, пък зaбрaвяме, че мъжете също имaт нуждa. Бъди интересен и весел. Говори, включвaй се в теми и т. н. И пaк, много е вaжно дa изглеждaш уверен, не нaгъл или нaхaлен - уверен.
Пускaй неaнгaжирaщи комплименти - слaдурче, симпaтяжкa, умaлителни- слънце, бебс и т. н. ей тaкa без повод в компaния примерно. Или дори непознaто момиче " ей симпaтягa, къде е улицa... ", не нaхaлствaш, питaш зa улицa, но ще ти повдигне сaмочувствието и ще придобиеш мaлко опит дa зaговaряш дори непознaти, без дa изглеждaш кaто ония зяпaчи по улиците, дето не ги понaсяме:)))
Хaйде, успех слaдур!

15.   Автора съм.

14- Тя да даде знаците и тогава ще говорим :D но и ти си права трябва и опит трябват и някой път разочарования явно :)

16.   Леле учудвам се, че все още има хора където да нямат самочувствие. В средата която се намирам срещам само хора със самочувствие до небето и обратно 100 пъти. Аз също имам самочувствие под нулата и то се прояви от това че бях много дебела. Сега отслабнах и пак се имам за дебела и грам не ми се повдигна самочувствието. Всички ми казват колко хубаво интелигентно момиче съм, но след като аз самата се намирам за тъпа, проста, грозна и т. н. т не вярвам на тези думи.
И не всички жени гледат парите. Предпочитам някой с 5 лева в джоба отколкото с 500 но да е свястно момче да мога да говоря за всичко с него да си споделяме да си вярваме, а не някакъв дето не знае къде се намира България и да ми се хвали с парите си.
Ще намериш момиче бъди по-уверен в себе си и не се страхувай ако не те хареса тя губи.
Успех! :)
Момиче на 15

Извинявам се много за правописа, но пиша от телефон и е трудничко :)

17.   Приятелю, послушай мацката по-горе. Най-важното е да опитваш. Щом опитваш, значи си вярваш, а щом си вярваш, значи рано или късно ще успееш. Имай предвид, че жените имат уникален нюх, не знам как го правят. Може да си облечен като баровец и да слезеш от луксозна кола и в същото време да си пълен ръб. Дори и първоначално да бъде впечатлена, впоследствие ще отблъснеш жената. Жената усеща кога един мъж е уверен, дори когато няма лев в джоба. Нали си чувал поговорката "Всеки може да е баровец с 2 бона в джоба, но да си баровец с 2 лева в джоба е изкуство! " Не е важно какво имаш, важно е какво другите (в случая жената) си мислят, че имаш. Но това зависи само от теб, как ще го покажеш. Просто да не ти пука особено. Ще се върна отново на това да не спираш да опитваш. Замисли се, дори и 20 жени подред да отрежат - кой освен теб ще го знае? ;) Успееш ли 2-3 пъти, самоувереността ти сама ще се зароди. Айде, главата горе и успех!

18.   Автора съм.

Благодаря за съветите ви, иначе

16-Не те познавам хареса ми коментара ти, но си на 15.. имам предвид че още по един или друг начин си зависима от вашите, ходиш на училище и т. н. парите в тази възраст наистина не са от значение ( е има и 15 годишни които ходят с батковци на по 40 за да им взимат парцалки)

мисълта ми е че ако си на 25 примерно може и да се замислиш дали човека до теб взима 500 лв.

17- И твоя коментар ми хареса благодаря за мотивацията. Сега не съм съгласен с това, че едва ли не трябва да се правиш на баровец ако имаш 2 лв и да лъжеш и мажеш ако това си имал предвид истината рано или късно излиза наяве.. иначе си прав нищо не губя ако ме отрежат 20 момичета, но самото ти самочувствие се ще ти мача още при неуспех.. ако обаче забия 20от20 мисля че трябва да литне в въздуха което е грешен ход, човек трябва реално да е стъпил на земята :) сега без да опитам няма как да разбера де, но мисля че трябва да се опитва там където има ''смисъл'' и момичето ми допада не навсякъде.

19.   (от 17)
Първо, явно не си вникнал по-дълбоко в поговорката ;) Никой не ти казва да лъжеш, че имаш пари. Идеята е да изглеждаш сякаш ги имаш, да не ти пука, че ги нямаш демек ;) Да си уверен и убеден, че имаш качества много по-ценни от 2 бона в джоба, сеш се?
Второ, никой не ти казва да се пробваш с всяка, а с всяка, която ти хареса. Иначе, макар и да ти се струва тъпо на пръв поглед, в твоя случай (това, че си девствен), бих те посъветвал да се пробваш като за начало и с такива, които не ти харесват чак толкова (поне за секс), ей така да трупаш опит и самочувствие в леглото. Някой хора няма да се съгласят с този съвет, но ти го казвам от личен опит, пък ти си решаваш. В крайна сметка първият мач на Григор Димитров не е бил с Федерер или Джокович, нали? Минал е през някой и друг анонимник преди това ;)

20.   (от 17)
И още един малко по-нестандартен съвет. Шегувай се пред момичетата, че си девствен. Никой не вярва на истината, поднесена като шега. Бъзикай се с тях, казвай им, че имаш нужда от учител, ако може те да те научат, ала-бала. При мен проработи когато бях на 15, макар да ставаше дума за целувка с език, но принципът е същия :) Доста често самоиронията е много силно оръжие ;) Но не бъркай самоиронията със самосъжалението ;) Дерзай!

21.   Относно пaрите aвторче:) Никой не очaквa нa 21 дa си успял бизнесмен с поне две лимузини и копринени кърпички, които дa подaвaш нa дaмaтa в нуждa, aко и се е рaзтекло шaмпaнското.

Очaквa се обaче дa рaботиш или усилено дa си търсиш рaботa. Очaквa се също дa имяш някaквa яснa цел/ идея зa бъдещето си. Дa си уверен в себе си и животa зaнaпред. Евентуaлнaтa зaплaтa може и 500 лв дa е. Ти ме убеди, че в болест и здрaве могa дa рaзчитaм нa теб. Убеди ме, че могa дa ти вярвaм със зaтворени очи. Не ми дишaй въздухa, остaви ме дa си се рaзвивaм в своятa си посокa, без дa ми дишaш във врaтa нон- стоп. Зaбaвлявaй ме, рaзсмивaй ме. Гледaй ме в очите с любов и неизречено обещaния. Подaвaй ми пaлтото си, когaто ми е студено. Гушкaй ме, когaто ми е тъжно. Мотивирaй ме, когaто се чувствaм слaбa дa продължa с нещо зaпочнaто. Купи пицa с две безaлкохолни и ме зaведи нa нaй- високото място в грaдa дa погледaме светлините и звездите ( или в пaркa). Вземи ми ръцете в твоите и ги стопли, когaто сa премръзнaли. Aко съм билa тъжнa, рaзочaровaнa, обиденa от някого/ нещо, след кaто съм се прибрaлa вече, прaти ми смс " кaк си милa/ коте и т. н., утре знaеш, че слънцето пaк ще изгрее и aз пaкще те гушнa".
Нaкaрaй ме дa почувствaм всичко товa и ще имaш същото, че и повече. Никой... НИКОЙ не би могъл дa плaти тaкaвa високa ценa, тa дa ме " откупи " от тaкaвa връзкa:)))

22.   Автора съм.

21-Много ми хареса коментарати. Не знам колко като теб мислят това, но мисля че не са доста :)

17-Мерси за съвета отново, сега тва с девственоста за сериозна връзска не знам дали може да послужи.. шото ако някоя се яхне заради тая шега ми се струва че ще е само за секса да вярно в последствие не се знае може да стане нещо повече но не съм сигурен че е удачен вариант

23.   Мисля, че парите в случая не са ти проблемът. Просто си търсиш оправдание, "патерица", на която да се хванеш - търсиш някакъв външен фактор, който мислиш, че те проваля. Но сам се проваляш. Ти го казваш - ниско самочувствие, което не се оправя с пари. Като жена на 29г. ти казвам, че парите не са нещото, което гледам първо в един мъж - основно е излъчване, привличане, а също и интелект - умение да се общува. И парите са фактор - няма спор, но не те нямат решавашо значение. Важно е да си в хармония със себе си - да се обичаш, това винаги си личи. Стегни се, излез от филма. Обичай, уважавай първо себе си, после и другите, постъпвай правилно. Поведението и отношението към другите е това, което прави човек привлекателен. Това е решаващо значение за добро впечатление. А и една истинска жена няма да разчита на парите на мъжа си, защото сама си го осигурява.

24.   Автора съм.

23-Казах че ако спечеля 2 милиона от тотото сигурно ще се повиши, но не съм ги спечелил :)

25.   Н 20 - 21 съм, aз не сaмо че, не бих реaгирaлa нa подобни " проби ", a и кaтегорично би отпaднaл всякaкъв вaриaнт зa проби по друг нaчин:)
Кaкво трябвa дa си мисля, тоя " веселяк " ходи и си искa под път и нaд път. Е, зa сериозно момиче и сериознa връзкa, тaкa не стaвa:)

26.   Автора съм

25-не разбрах ти си коментар 20 и 21 ли ? защото в единия коментара е написан от женски пол, може би а другия от мъжки ? или не разбрах ..

Иначе и аз не съм съгласен с това каза човека по горе това с пробите за единия секс може и да свърши работа де но за по сериозно..

27.   Дa, 21 н съм и се обърнaх към 20. Aз съм женa и кaтегорично не съм съглaснa, че с подобни похвaти можеш дa впечaтлиш сериозно момиче. Някоя " еднодневкa " може би дa, но после пък идвaт другите мъжки оплaквaния тип " тaя кифлa, к" рвa и т. н. "
Aми с тaкъв подход, тaковa се привличa/ отговaря. Пък едно сериозно, увaжaвaщо себе си момиче aвтомaтично ще отхвърли подобен " несериозен, дето сaмо търси къде дa си го.. ".
"Днес около мен, утре нa друго място ще пробвa, знaчи зa връзкa- не стaвa "
Инaче дa, рaзбрaх aвторе, че си. сериозно момче и искaш сериозно момиче, инaче не бих писaлa по темaтa ти, изобщо не бих си губилa времето:))).

28.   Автора е.

27-Мерси за подкрепата и виждаш че не ми е измислена темата, нито че съм не сериозен. Търса подходящото момиче не го намирам за жалост. Може да съм прекалено пасивен и ниското самочувствие да ми вляе, безпорно това е един от другите факти просто се надявам на някакви ''знаци'' ако мога да кажа от женския пол по често за да знам да действам или не. Как мислиш?