Споделена история от Други

Подсъдимост за писане в общ чат?
Здравейте. Искам да попитам, ако има адвокати, можете ли да ми кажете възможно ли е от писане в общ чат някой да осъди друг? По принцип става дума за общ чат, в който пишат и други потребители, като мен ме заплашиха, че щели да ме съдят за клевета. В този чат редовно хората се обиждат взаимно и т.н. и затова ви питам наистина ли може да се заведе дело за клевета, при положение, че въпросната е написана в чат? Трябва да вмъкна, че някои пишем с псевдоними, други с истинските си имена.

Коментари

1.   Не влизай във филми :D Няма такова нещо да те съдят само се бъзикат с теб ;]

2.   Теоритично е възможно , на практика не

3.   Бе какви са тия глупости, нищо такова няма. Кво им се връзваш на тия миндили.

4.   Абе човече, човече ти нормален ли си? в тая държава за убийство не могат да те осъдят, камо ли пък за клевета :D

5.   От автора- Благодаря ви! Поне се поуспокоих малко. Благодаря за мненията. :)

7.   разбира се, че не :-) някой те плаши :-) не знам какво си писал, но винаги може да се каже, че не си знаел на кого точно пишеш, че си се объркал в анонимния чат и т. н.

8.   Здравейте, мили хора! Тъй като въпроса ми е сходен реших да го задам тук.. та към него - пратих чужди снимки на момче, което много настояваше-просто бях притисната и нямах друг избор. Какво могат да ми направят? Благодаря предварително и моля Ви, не ме упреквайте, чувствам се ужасно.

9.   Ами не знам, нали имаше един случай, в който една съдеше един, щото и казал, че не била мома. ;д И после ходи да доказва, че е двествена, макар че двете неща нямат общо.. Но според мен са те заплашили просто. :)

10.   По принцип е възможно, но е въпрос на доказване, трябва да се идентифицират лицата зад псевдонимите, т.е. пълно съдействие на администраторите на сайта, на провайдерите, в едно наказателно производство по тъжба на пострадалите е възможна подобна развръзка, но доказването ще е доста трудно, ще се изискат експертизи, като цяло безсмислени работи:)
М, 36

11.   Гледай да не се оплачат в "Съдебен спор" :D
Не могат да те съдят, не се притеснявай!

12.   От автора- Номер 9, а това й го е казал по Интернет ли? И ако е било в Интернет, в общ чат или някакъв форум?

13.   12, аз не съм 9, но знам за какво става въпрос. За една 40 годишна девствена писателка. Не е по чат :)