Споделена история от Други

Здравейте - харесва ми да бъда сам
Здравейте на всички тук. Искам да ви попитам дали има и други хора като мен тук в този сайт на които им харесва да бъдат самотни и намират щастие в аскетизма и не- общуването с хора? Аз съм на 27 години, млад човек съм и за много хора на моята възраст е немислимо да останат сами, по принцип човекът е социално животно приобщено към социални контакти, но в мен липсват каквито и да било интереси свързани с колективизма, междучовешкото общуване, допир към света. Не мислете, че имам психически проблеми или душевни проблеми, напротив чувствам се повече от добре когато съм самичък затворен в себе си откривам радостта от липсата на хора покрай мен. Обичам да се разхождам сам, да пътувам сам, да ходя на кино сам, дори в училище нямах приятели и бях сам, тази ми моя затвореност и отчужденост карат хората да ме избягват и да не ме приемат такъв какъвто съм, но аз самия не се притеснявам от факта, че съм сам. Та затова исках да се обърна към потребителите тук, дали има хора като мен които харесват да са сами и не обичат да общуват с хора.

Коментари

51-56 от 56

52.   От 49:
50, положението ти изглежда е... отвратително. Щастливка съм, че още не съм се занимавала с търсене на работа. А за гените - ясно, че не се изследват лесно, но на базата на твоите наблюдения, усещания, предположения, един разговор с лекар, който си разбира от работата, все трябва да изясни малко нещата. Не че това ще ти е от голяма полза, но ако му обясниш за слуха си, не би ли могъл да драсне някое и друго изречение, специфична ситуация, изискваща съответните специфични условия? А за работата от вкъщи - трудно, но не невъзможно. Надявам се да намериш изход.
51, съжалявам ако съм била прекалено отплесната. Никъде не съм опитвала да давам определение за понятието учен, казах, че и учените са хора и като всички останали просто си вършат работата. И колкото и да са добри, цялата несигурност в "сигурните" факти, за които ратуват, си остава. Факт. Който по гореспоменатата ми логика веднага мога да оборя. Обичам празното философстване и може понякога да говоря малко странно и объркано, не знам. Но определено съм съгласна за болните мозъци - винаги ги е имало и винаги ще ги има. По-добре да правим още повече хубави неща, че да не могат да развалят съвсем всичко, а?

53.   №51, добре, но това не е ли друга тема? Аз исках да кажа само това, че за децата-индиго има научни описания, има и езотерични такива, исках да кажа, че дори научните ми звучат странно и неразбираемо. Това, което съм писала за учените, е в отговор на 47.
от 48. / 50.

54.   От 50. до 52.: Благодаря ти за подкрепата и за разбирането. Не знам как точно ще се оправя, но ти благодаря за всичко, което си ми написала. В реалния живот никога не съм получавала такова разбиране.

55.   Търси и ще намериш ;)

56.   Споделих, да разберете, които са основните правила в науката. А именно, че няма нищо сигурно. Ако нямаше наука, нямаше да ни трябва интелект.

57.   А може би ако нямаше интелект, нямаше да ни трябва наука? На интелекта му е скучно и си търси занимание...Науката е възникнала след интелекта, мисля. И с милистотна от секундата да е било, пак е била втора. А това, че няма нищо сигурно, май не е новина, но изглежда много държиш да го натякваш все едно сме малки глупаченца без капка логика. Хайде, кажи ни и останалите основни правила. Но по-добре да отвориш нова тема (кажи като отвориш - ще се включа), защото едва ли всичко ще е кратко и сладко. Темата тук е за самотата, дали е нужно да възникне, ако няма хора край нас, и на най-най- първо място - дали има други като автора, които обичат да са сами. За учените се подразбира. За всеки, наистина отдаден на изискващо усамотяване занимание, се подразбира. Ти обичаш ли да си сам/а?

51-56 от 56