Споделена история от Други

Спешно отговорете - юридически въпрос
Здравейте! Въпросът ми е към хората, които са запознати в сферата на правото със законите при досъдебно производство.
Накратко историята ми: Преди 2 месеца след като се скарах с гаджето ми много сериозно, той ми взе мобилния телефон (Самсунг С5, който не струва никак малко пари, но това е друга тема) от ръката и го хвърли буквално през терасата от 7-мия етаж. Можете да се досетите какво се случи с телефона след това.
И така родителите ми ме накараха да пусна жалба в 2ро-районно управление в Пловдив и така и направих. Когато отидох обясних какво се е случило и пуснах жалба срещу него.
След като разбра за това, приятелят ми ми изплати сумата за стойността на телефона в пълния и размер и ми се извини, но както става ясно аз вече бях пуснала жалбата.
Вчера разбрах, че жалбата ми е стигнала да се разглежда в съда. А утре ме викат да отида в Районното управление. И се притесних доста. Съвсем наскоро разбрах, че срещу него са пускани и други жалби преди време. Та така ВЪПРОСЪТ МИ Е: Възможно ли е да си оттегля жалбата (понеже съм сигурна, че искам да го направя, поради лични причини и други съображения) ако тя вече е стигнала в съда? И другият ми ВЪПРОС Е: Ще се вземат ли предвид, при разглеждането на делото другите му жалби, при налагането на мярката за наказание?
Моля Ви, отговорете ми колкото се може по-скоро!!!

Коментари

1.   Дa, можеш дa оттеглиш жaлбaтa! Ще зaявиш писмено, че щетите сa възстaновени и ще оттеглиш всякaкви други претенции ( aко е имaло тaкивa ) към него.
Въпрос приключен!

2.   Можеш да оттеглиш жалбата. дори и в съда да е стигнала преди първото заседание можеш да кажеш в съдебна зала че се отказваш от дело и то се прекратява.

3.   И на двата въпроса-ДА. Ако го съдят, миналите му провинения ще му утежнят положението. Съдебният иск може да се одтегли всеки момент, но ако вече се насрочи дело, може да Ви искат някакви такси. Сега е момента да го превъзпиташ този бабаит. Трябвало е да му искаш по нов модел телефон, за да запомни по добре какво е направил.