Споделена история от Други

Скорошно раждане на котка
Скорошно раждане?

Здравейте! От доста време наблюдавам котката си и мисля, че е бременна и дори че скоро ще ражда. :) Ето какви симптоми наблюдавам: Надебеля доста, а аз си помислих, че е защото яде повече :D По-късно корема и стана огромен като кръг все едно (не се изразих добре, дано ме разбрахте). Вече се пъха в много по-тесни и тъмни места и лежи там с часове, ходи по-бавно и винаги е след нас (тя обикновено е доста самостоятелна-поспи малко, яде, поиграе си). Доста се укроти напоследък, когато я повикам да си играе не иска, само лежи и яде. Това ме наведе на мисълта, че е бременна, а пък някакви котараци се навъртаха около нас и тя изчезна за ден-два преди около 2 месеца може би, но не знам точната дата. Затова помислих, че тогава е станала работата. :D Преди 5 дни пак изчезна от сутринта до вечерта, дори си помислих, че е родила, но не беше. Върна се и така и не разбрах какво е правила. :) И от тогава е пъхането в тесни пространства и по-бавното ходене. Вече е толкова дебела, че приятели мислят, че котетата ще изскочат от корема и :D. Приготвила съм и кошче. :D Така че се интересувам, дали раждането ще е скоро и какво точно трябва да приготвя, да правя когато дойте момента (ако дойде). :D Нямам много опит и всеки съвет ми е от полза :D

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Котката ти сама си знае какво да прави. Просто гледай да не я притесняваш и не се чуди ако не иска да роди в кошчето, а си избере друго място. В 99% от случаите всичко минава без човешка намеса, само в 15 нещо може да се обърка и да викаш ветеринар, но да се надявам, че няма да има нужда. Стои до нея и просто гледай. Няма по-вълнуващ момент! И скоро да се похвалиш, че си имаш котенца!

2.   За да се увериш, че е бременна (най-вероятно е) наблюдавай коремчето й докато лежи. Ако има котета, то ще се види как мърдат вътре. Много е симпатично :D Иначе точно това, което описваш, са симптомите за бременност :)

3.   Какво стана? Имаш ли вече котенца? :)) Ако, да, много ти завиждам! Такива са сладички и пухкави!

4.   Все още не, но чакам и се надявам да е скоро! :) Благодаря за отговорите!

5.   Да, скоро ще роди, но я остави на миеа и нека сама да си избере мястото. Честито, но бързай с намирането на стопани докато са сладки и хубавички. След 3-4 месец иначе де дават на новите хора котенцата. КАСТРИРАЙ КОТКАТА СИ

6.   Аз моята я кастрирах и нямам подобни грижи.... Иначе природата се е погрижила да развие инстикт как да ги роди-ти за това не бери грижа. Едва ли е необходима човешка намеса...