Споделена история от Други

Страх
Здравейте! Искам да споделя проблем който имам от половин година. Изспаднала съм в състояние което не мога да се измъкна. Аз съм на 20г. Попринцим съм много усмихнат и положителен човек на това се промени. И ако може да ми помогнете ако сте били така или знаете нещо по вапроса и може ли да се оправя. Моето положение се състои от няколко състояния. Първоначално не виждах смисал от живота и исках да се самоубивам (защо живея след като ще умра и нищо няма да помня и знам), това премина. След това изпаднах в такъв ужасен страх от смъртта чак до паника. Постоянно мисля за смъртта, ходих на психиатар изписа ми хапче но не го пих. От времеме на време забравям за това, но след няколко дена пак всичко на ново. А сега двете састояния са комплект хем ме е страх от смърта супер много и не спирам да мисля за нея, хем не виждам смисал от живота. Доста противоречиви неща но повярвайте ми възможно е. Не мога да се зарадвам на нищо, искам отново да има усмиавка на моето лице и сърцето ми да е пълно с щастие. Ако може някой да ми помоне ще помоля да сподели. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Постави си цел в живота и я следвай. Може да започнеш
с по-дребнички неща, като цели. Помисли, кое е най-важното нещо за тебе в живота? Любовта, семейството,
разбирателството, хармонията, богатство и материално благополучие, кое? И като си определиш, започни да се движиш към това, да си поставяш мънички цели в тази посока, които да осъществяваш. Любов ти липсва, затова те сполетяват тези мисли и неща. На всички ни липсва...

Затова, не търси някой да те обича, а гледай ти да обичаш. Наблюдавай ума си и го контролирай. Като видиш, че мислиш за смъртта и как живота няма смисъл,
отмести си вниманието към нещо хубаво и започни съзнателно да мислиш хубаво. Това са деструктивни разрушителни мисли, които не трябва да задържаш в ума си. Хапчетата няма да помогнат... трябва съзнателно да промениш начина си на мислене.

Друго: физическа активност и ходене сред природата.

Освен това живота не свършва със смъртта на тялото.
Ние сме безсмъртна същност, душа, която не умира, а не тяло. Ти не си това тяло, ти си съзнание, което е вечно - не се ражда и не умира.

2.   "защо живея след като ще умра и нищо няма да помня и знам".. защо да не умреш по-бързо а!? Филма, който си си набил в главата е безсмислен... живееш, за да живееш! Оцени това, че имаш всички предимства на физически живото тяло да усеща и да се радва и се наслаждавай на сладката страна на нещата :) Някой ден ще умреш, но сега си жив и преди може би си бил жив и, след като умреш пак ще бъдеш! Но като че ли мъкнем покварата от минали животи с нас, като че ли понякога дори сме неразбираемо мъдри. Ако се самоубиеш, ще се преродиш пак психически обременен и вероятно с по-лош живот, за да разбереш смисъла на живота, защото той определено има смисъл :) Бъди благодарен, че имаш зрение.. слух.. вкус и нюх, че можеш да изпитваш любов.. да даваш любов.. да получаваш любов! Радвай се на сетивата си и се възползвай от тях на макс.. промяната в твоя живот тръгва от теб!

3.   Момче, без психиатър, наистина ще се самоубиеш от страх.
Изписал ти е лекарства, но не си ги пил. Защо тогава си ходил на специалист - за да му кажеш, че си болен и той с магическа пръчка да ти премахне болката.
Това си е болестно състояние и няма да мине от писане по сайтове.
Иди на специалист и му кажи, че не си взел предписаните лекарства. Той ще прецени с какво да те лекува.
Успех!

4.   Благодаря за отговорите, но вие от каде сте сигурни че няма смърт? От авторката!