Споделена история от Други

Позитиви думички - храна за душата
Така както внимаваме с какво се храним, ако внимаваме де, така и е полезно да внимаваме какво четем, как се изразяваме. Знам, че е трудно, защото провокациите са навсякъде около нас и в повечето ситуации реагираме спонтанно, неосъзнато, за което после съжаляваме, но обидата произнесена към някой няма как да се заличи.
Важна стъпка е човек да се самонаблюдава, когато се сети за това как се изразява и с какъв речников запас разполага. Аз правя следното - заменям някой думи, които често употребявам с други, по възможност положителни. Так с времето, ако сме заменили повечето думи от речниковия си запас ще се превърнем в положителни личности, които по-молко вредят както на себе си така и на другите, защото знаете, че магията и заклинанията се крият в думите и намерението.

В тази тема може да поместим приятни, положителни думички. Ще ми е интересно да разбера кой какви думички употребява. Ето няколко, които много ми прилягат :

чудесно
вдъхновяващо
благодарност
фантазия
дъжд
добър
жизнен
цъфтеж
лято
море
възхищение
поука и т. н.

Коментари

1.   А къде оставяш-ЩАСТИЕ и ЗДРАВЕ? Без тях, живота е немислим.

2.   Това за позитивното мислене дори американците вече разбраха, че е тъпотия, макар че още се бълват книжки на тази тема. В живата има добро и лошо, някой път едното надделява, друг път другото. Не че човек не трябва да се бори с недостатъците си.
Но аз ще се опитам да бъда позитивен все пак и ще коментирам позитивно един факт. Онова чудесно същество от БНБ Кордовска, или както там се казваше, постъпи вдъхновяващо като си изтегли париците навреме, което ме изпълва с възхищение. Благодаря й с цялото си сърце и си вземам поука. Чувствам се възхитен от находчивостта й. И нека отиде на море със спестената сума, където да цъфне и да върже дори.

3.   обич
любов
щастие
роза
книга
благополучие
човечност
щедрост
родина
отечество
истина
искреност
нежност
доброта
благодаря
моля
радост
красота
вяра

4.   Красиво, чувствено, откровено, невероятно, любвеобвилно, нежно, страхотно, необикновено, споделено, мелодично, топло, съкровено, различно, романтично, завладяващо, залез, изгрев, слънце, луна, небрежно, диво.... магично :)))

5.   Духовност, Осъзнаване, Любов, Помощ, Вода, Слънце, Вятър, Изгрев, Истина и много Светлина. :)

SpiritMan

6.   към 2 - уж виждаш темата, не те ли провокира да се промениш към по добро, да напишеш малко хубави думички.. сам виждаш речника си....

7.   Т Ъ Р П Е Н И Е и С П О К О Й Т В И Е

Ако ги има, всичко останало е постижимо.

8.   прекрасност
благодарност
хубавичко
мекичко
сладинко
светлина
положително
плюс
бамболеооо
слънцееее
облачета
рекичка
горичка
зайче-байче
любов
щастие
радост
доброта
прошка
разбирателство
приятелство
пухкаво
гушкане
усмихнат
засмян
усмивка
бузки
целувка
обич
съдружие
позитивен

9.   №2 Думите сами по себе си не могат да бъдат положителни или отрицателни. С тях се изказват мисли, а вече какви са мислите е отделен въпрос. Сам виждам речника си и той е разнообразен като живота. И не вярвам, че лигавата романтика и опитите за промиване на мозъци, посредством глуповати заклинания водят към добро.
Към добро може да водят и думички като: гарван, грачи, грозно и зловещо. Лоши ли са тези думички, а? Може би трябва да се заменят с лебеди, гукат, красиво и прекрасно.

10.   ето още от автора

носталгия
подсъзнание
съзнателно
прашец
въвеждане
река
спорт
съзвучие
хармония
зелено
знание
обучение
развитие
извинение
пости
прошка
любезност
цел
състрадание
смирение
помощ
уважение
изкачване
разходка
усмивка
радост
празник
спокойствие
пълнота

11.   Забелязвате ли как когато пишете думите без много да се замисляте, че отразяват същността ви, не маската.
Така като чета по горе ми е много приятно как опознавам някой човек, истинската му душичка и усещането е много истинско.

автора

12.   брато, мисля че разбирам какво си чел. Не го пишеш като проблем - ок, но аз ще ти споделя че така не става. Повечето такива "информации" в нета и в книги са много чужди на словото ни. И аз яко съм забил в такива разсъвдения вече около 10 години. Това е нещо като бомба за нашето време - всякакви такива умни работи в комбинация с "интернет общуването" ... Уж комуникация общуване а всъщност е една трагедия. Аз лично съм човек който с никого на практика няма истински живот ако можеш да ме разбереш. И сега пиша тук просто поради това - нямам истинския живот който съм живял. И тук се опитвам нещо да кажа, но това нищо не е.

13.   12- нищо не ти разбрахме