Споделена история от Други

Криво огледало
Здравейте, сигурно ще ви се стори глупава темата, но... На 15 съм и имаме 3 огледала у нас и трите ме изкривяват пормата на лицето ужасно много имам предвит правят ми закръглено малко с бузи и се депресирам, поглеждам се в камера на Скайп и ме изкарва корено различен смисъл нормален. Питам приятелите си дали наистина изглеждам така както в огледалото и те ми казват, че съм много по слаб а майка ми казва, че ме изкарва точно какъвто съм си... Преди много време бях дебел и сега огледалото ме изкарва както преди почти... Възможно ли е огледалото да ме изкривява наистина много, защото знам че някой огледала са криви и правят точно така ( не говоря за кривите огледала за забавление )

Коментари

1.   Огледай се в колкото може повече огледала, за да разбереш. Истината е някъде там. Аз имам любимо огледало вкъщи. Когато и да се огледам, ми вдига самочувствието. Другото, точно обратното. По някой път може да е самовнушение ако се гледаш много от близо.

2.   Мисля, че изобщо не си в час човек! Нямаш ли по-важни задачи? Да ти имам проблемите... ми вземи го счупи и си купи някое дето те прави мн кльощав, та после пиши пак тука

4.   И аз имам същия проблем. В къщи на всичките огледала се виждам дебела, същата каквато бях преди 7 години, преди да сваля излищните 10 кг. А погледна ли се в чуждо огледало, в накой магазин, или в дома на на някой от моите познати, се виждам слаба, такава каквато би трябвало да съм си (висока съм 176 и съм в момента 61 кг. ). Знам, че не съм дебела и стигам до извода, че проблема не е в огледалата, а по-скоро в моята глава. Луда работа! Наскоро четох една статия за анорескията и там пишеше, че хората страдащи от това заболяване имат точно същия проблем и именно това е причината при тях да отказват да се хранят. Анорексиците колкото и да отслабват, в образа на огледалото винаги се виждат дебели. Ами явно с теб имаме някаква склонност за развитие на анорексия. В случая аз лично бих те посъветвала да бъдеш по-уверен в себе си и относно телосложението си да вярваш повече на преценката на близките си хора, а не на огледалото. Знаеш, че не си дебел, а и хората около теб ти го казват. Намери си в нета таблицата за изчисляване на телесната маса (боди мас индекс) и там ще видиш спрямо килограмите и височината в коя група си. Спри с отслабването и гледай да подържаш сегашните си килограми. иначе... рискуваш да стигнеш до анорексия.
Ж39

5.   вземи и начертай на един лист вертикални и хоризонтални линии така че да се получат еднакви квадратчета сложи срещу огледалото и гледай дали линиите се изкривяват

6.   Ползвай огледало на Козирев.