Споделена история от Други

Случват ми се странни неща
От близо почти две години ми се случва нещо странно, когато се опитам да заспя. Като си затворя очите и тъкмо се унасям в сън, и започвам да виждам някакви хора до мен, които никога не съм виждала през живота си. Примерно, преди няколко вечери, тъкмо да заспя и видях един мъж, който стоеше до мен на леглото. След като го видях, веднага отворих очи, защото се стреснах. Плаши ме факта, че тези образи ги виждам много ясно, дори по-ясно от физическото си зрение. Случвало се е да видя и починалите си баба и дядо, както и да видя мен самата в стаята ми... Абе супер странно е, не мога да го обясня. Интересно ми е, дали на някой му се случват същите неща?

Коментари

2.   Сигурно са някакви по-особен вид сънища или имаш трето око.

3.   Рядко, но ми се случва да сънувам будна и си помня, защото 'спящите' сънища не ги помня от няколко години. И точно така, съвсем ясно виждам починалия си съпруг. Нямам обяснение и не знам кого да питам, а не ми се занимава с врачки мошенички, както някои биха ми препоръчали. Дали има подготвени хора, на които може да се довери човек с такова видение - може и да има.

4.   Прочети тези книги и ще започнеш да разбираш какво се случва с теб! Не си мисли, че не си наред или, че това са глупости. Има много информация още, но засега толкова. Пиши по-нататък какво се случва с теб, защото е интересно и не се случва на всеки!

5.   Това са съинища... Всички ги виждаме ясно.

6.   Явно тези хора, най-вече баба ти и дядо ти искат да ти кажат нещо важно. На твое място нямаше да се страхувам, а щях да им дам шанс да предадат посланието си. В крайна сметка толкова много са ме обичали приживе, защо сега да се страхувам от духовете им, а и вярвам, че продължават да се грижат за мен и се явяват с причина. За това опитай се да надмогнеш над страха си и ги остави да ти обяснят защо са дошли. Сигурно е нещо важно. Колкото до другите хора, ми не знам, може да са роднини, които не познаваш. Обаче аз бих се доверила на духовете на баба и дядо на 100%, за другите-не знам.

7.   Изпадаш в състояние близко до това на осъзнатото сънуване. Може да опиташ да общуваш с хората, които виждаш. На мен ми се е случвало да се събудя от сън, да седна на леглото да си отворя очите и да виждам всичко... включително и спящото ми тяло до мен. При което се осъзнавам, че реално тялото ми не се е събудило, а само съзнанието ми се е пробудило и съм станал независимо от тялото си.

8.   Чела ли си литература за медиуми? Не казвам, че си медиум, просто питам интересувала ли си се от спиритизъм?
Възможно е ако си прекалено "навътре" в темата и да е от самовнушение. Възможно е и да не е. Говорят ли ти тези хора, търсят ли контакт?

9.   Според мен,това е в резултат на нещо много стресиращо,което ти се е случило отдавна,като смърт на роднина или нещо друго,отиди на психолог и той може да ти помогне.

10.   Някога тези хора били ли са високи и руси? Защото, ако найстина ти се случва това мога да ти помогна! Сериозен съм.

11.   Авторката:
Здравейте! Не очаквах да прочета толкова сериозни коментари. Всъщност, имам МНОГО такива 'видения' но ме беше срам да ги разкажа. Едно от първите ми ярки видения се случи през 2013 година. Една вечер, както се опитвах да заспя, бях затворила очи и тъкмо се унасям в сън, когато видях мноого ясно, пред мен един мъж, МНОГО висок (около 180-190) със снежно бели, официални дрехи, а лицето му не видях, защото излъчваше силна слънчева светлина от главата си... видях слънчеви лъчи. Беше ми подал дясната си ръка, която беше огромна. След като го огледах, толкова се уплаших, че веднага отворих очи. След това видение, доста повярвах в духовния живот. Преди това видение, видях себе си, как се намирам на някакво място и наблюдавам небето, което е пълно с бели гълъби.. чувала съм, че белия гълъб се свързва с Господ.

Номер 10: виждала съм руси хора, но не мога да преценя дали са високи. Преди няколко вечери видях един мъж до мен, който стоеше на леглото ми и ме гледаше как спя. Беше усмихнат до уши, имаше руса коса и сини очи.. беше много красив. След като го видях, естествено веднага отворих очи, защото тези видения ми секват съня някакси... плаша се. Преди няколко вечери пък видях едно малко момиченце до мен, което говореше с уста, но не го чувах. Показваше ми нещо с ръцете си. Много често виждам ръце между другото и знаци с пръсти.
Дори сънищата ми се промениха, откакто ги имам тези 'видения'. В сънищата ми мога да виждам през стените... а когато сънувам, че използвам компютър - се появява просто една картина пред мен, която няма материя... и изчезва, когато си свърша работата... Адски странно.

Другото, което ме притеснява е, че от две години насам, особено вечерно време между 1 и 5часа, ми става смразяващо студено. Чувствам много ясно как някой стои на леглото до краката ми и краката ми стават ледени, а нагоре съм топла. После този 'някой' се мести по-близо и другите ми части на тялото замръзват също и чувствам нещо като студен полъх, вятър. Питах родителите ми дали чувстват същото, но те отричат.. Дори ми казват, че си втълпявам, а аз знам, че не си втълпявам.

12.   Авторката:
Забравих да спомена,че често чувам почукване или потропване на шкаф или прозорец, и след това ми става адски студено от нищото..

13.   плашиш ме момиче с този разказ , може да виждаш духове на починали хора чела съм мн такива статии , защо не потърсиш добра ясновидка ? аз самата вярвам с паранормалното и съм имала подобни случки ...

14.   Номер 3
Ауу, скърцането и пукането на мебелите не ги броя, само тази нощ беше тихо. Странно, сега забелязах това.

15.   това е ужасно аз пък имам много сънища с починали толкова реални най -често ги сънувам около годишините им, а като малка съм виждала страшни работи дори и като не спя.. има нещо в което повечето хора не вярват но аз вярвам разрови се в интернет има мн интересни работи

16.   На този линк: http://chitanka.info/person/robert-a-monroe има две книги на Робърт Монро. Когато му се случва за пръв път и той започва да си мисли, че е нещо полудял. Тъй като той е журналист, на места книгите може да ти се сторят неразбираеми. Ако не ти се чете цялата книга, прочети само случаите, които е преживял. Те са отделени като например „ 9 октомври 1958 г. Следобед “. Това което е преживял е удивително. Някъде Монро казва, че това, което е в книгата, е само една малка част. Когато издателят прочел целия ръкопис, казал, че ако издадат всичко, никой няма да повярва, и за това са махнали доста неща от преживяванията му. Има и друг руски автор Михаил Радуга и той има книги. Макар да съм прочел купища литература по този въпрос, ако ми се случи на мен, ще бъда изплашен не по-малко от теб. Що се отнася за почукванията и тропанията изглежда е полтъргайст. Чел съм, че при наличие на духове има студ. На този линк: http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCAQFjAA&url=http://duhovno-razvitie.com/braun.doc&ei=25AfVfdugvY7_9uBkAE&usg=AFQjCNFchLymIUFGUjFbsim0Hrp6K7IgOg&sig2=9XRQ45RhMfO0Tn0GEgbQtA&bvm=bv.89947451,d.ZWU се намира книгата ,,Живот от другата страна’’ на Силвия Браун. Много интересна и лесна за четене и възприятие.

17.   Както по-нагоре писах - когато пак ти се случи това, опитай да общуваш с тези същества с мисъл. В астралното ниво се общува само с намерението за общуване, не с говор. Просто си помисли, че ги питаш нещо. Например попитай ги кои са те, поискай да ти дадат знак какво са, откъде идват, как се казват и тн.

Ако виждаш руси хора в бели дрехи, най-вероятно виждаш мисъл-формите на масите, вярващи в ангели. Става въпрос за това, че когато много хора вярват в нещо (група от много хора със сходни намерения се наричат Егрегор в мистицизма), то реално в света на мислите/астрала това нещо започва да приема конкретен вид и дори може да приеме свое собствено съзнание и да съществува индивидуално в света на мислите.

Това обяснява и защо, при преживявания близки до смъртта (near-death experience, NDE), хората от разлини религии виждат различни неща. Християните виждат Иисус, мюсюлманите - Мохамед, индуистите виждат Шива или някакво друго божество. Просто те виждат мисъл-формите на религията, към която принадлежат.

В мистичния будизъм мисъл-формите се наричат "тулпа", В хаос магията тези същества могат да бъдат призовавани и използвани за различни цели.

Най-важното, което трябва да знаеш е, че те нямат абсолютно никаква власт над теб. Съзнанието(доколкото може да се използва тази дума) на мисъл-формите е много по-хаотично, неконцентрирано и те винаги, абсолютно винаги се подчиняват на концентрираното и подредено човешко съзнание.

18.   Прекалено описателно, романтично и изтъркано описваш всичко. Искаш другите да ти повярват, че виждаш ангели. Хората с видения са по-объркани и не споделят.

19.   Номер 3
Ауу, скърцането и пукането на мебелите не ги броя, само тази нощ беше тихо. Странно, сега забелязах това.