Споделена история от Други

Проблем с инсталация на Windows 8.1 от флашка
Здравейте. Имам проблем с инсталирането на Windows 8. 1 на лаптопа чрез флашка. Сичко хубаво, изпълних указанията в Маймунда, но когато настроих БИОС-а да буутва от флашката и рестартирах лаптопа, ми се появи надпис "SYSLINUX 4. 06 EDD 4. 06-pre7 Copyright (C) 1994-2012 H. Peter Anvin et al" и мигащото тире. Натискам го и нищо. Дотук. Уиндоуса не ще да се инсталира. Много ще се радвам, ако ми помогнете. Благодарско предварително.

П. С. Флашката е 8 ГБ и, ако има значение, лаптопа е Asus X55V.

Коментари

1.   пиши ей тук kaldata.com
там се занимават с компютърни проблеми

2.   Запиши си на ново флашката с ТОВА: https://rufus.akeo.ie/ и виж дали не я слагаш на USB 3.0 - Трябва да е на 2.0 - (пробвай на друго USB или виж BIOS-a дали може да се направи USB-to на 2.0. От биоса забрани security и опитай да боот-ва на Legasy, а на на UEFI....

3.   Как си подготви флашката за буут? От съобщението изглежда, че има линукс на флашката. Може преди това да е имало линукс и програмата, която е трябвало да подготви флашката да не го е махнала (т. е. не е форматирала флашката преди това). Може флашката да е направена на партишъни - възможно е тулът, който подготвя инстала да не видял, че има не-NTFS или FAT32 партишън и да не го е премахнала.

Най-лесно е да пробваш с друга флашка, а ако нямаш трябва с някоя програма дето показва партишъните да отвориш флашката, да изтриеш всички партишъни и да създадеш наново цял един партишън, а след това да го форматираш. След това вече слагаш инсталацията на Уиндоуса с програмата, която са написали в инструкциите. Иначе, самият уиндоус има инструмент за създаване/премахване на партишъни (na Windows 7 e Start Menu -> Computer -> Desen click -> Manage и там Disk Management). Там трябва много да внимаваш да не объркаш устройствата, че може да си затриеш харда.

4.   Благодаря за мненията, вече се оправих ;-)

5.   https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Това е оригиналната програмка за правене на флашка.