Споделена история от Тинейджърски

Забравена лична карта
Здравейте. Момиче на 15. Случи се това, че днес си забравих портмонето на една пейка. Вътре нямаше пари, но личната ми карта беше там. Обадих се на едно момче да отиде и да провери, но вече го нямаше. Бихте ли ми казали процедурите за издаване на нова лична карта и колко ще струва глобата?

Коментари

1.   абе хора, има си Гугъл, има сайтове на МВР, има толкова много места, а вие напълнихте сайта с безмислените си въпроси...

2.   Няма да има глоба, ако кажеш, че са ти я откраднали в дискотеката. Портмонето -не на пейката, а в чантата, а тя е била на стола в дискотеката. И други път не бъди толкова разсеяна. А ако си влюбена, картата слагай в джоба, не в портмонета.

3.   20 лева е глобата. Преди това обиколете все пак, може да намерите протмонето в някои храсти.
Щом си на 15 няма от какво да се притесняваш тъй като така или иначе не си дееспособно лице. Иначе можеше да осъмнеш с 3 - 4 бързи кредита на твое име.

4.   Отиди и кажи в районното. Там ще ти обяснят. Може и да има глоба, може и да ти я опростят.

5.   Отиваш в полицията им им казваш, че си си загубила картата. Те подробно ще ти разяснят какво да правиш. Най-вероятно ще те накарат да напишеш цял роман с обяснения къде, как, защо и т. н. после може и да ти кажат да поизчакаш няколко дни, че може случайно някой да ти намери картата и да ти я върне и ако това не стане, вече се преминава към издаването на нова. Процедурата е като издаването на изтичаща карта, но може да има бонус-глоба. За размера не знам, защото на майка ми и открадната картата преди доста години и вече нямам идея какви са глобите сега, но едва ли е някаква огромна сума, по-скоро цялата работа е свързана с губене на време и висене по опашки. И друг път внимавай, че си е голяма разправия.

6.   Номер 2, хубаво даваш съвети, че я е изгубила в дискотеката... Хайде сега една глобичка, че непълнолетна е в дискотека.