Споделена история от Други

Изгубен телефон - спешно!!! :(
Изгубих си телефона, както става ясно от заглавието. Не знам къде, бях на гости и вероятно на излизане, защото съм сигурна, че телефонът ми беше в ръцете ми, когато влизах в таксито. Мислех, че съм си го пъхнала в чантата, ама се е изхлузил в таксито явно (беше към 23:30 като тръгнах от къщата на приятелите си, беше доста тъмно, нищо не се виждаше).
Въпросът ми е - какво да правя? Това е към 200 лева телефон с много лична информация - съобщения, номера на банкови сметки, телефонни номера на близки, снимки... Не ми е толкова за телефона, колкото за тези другите неща, защото въпросния таксиджия или пък следващият човек, който се качи, може да го намери и да си го вземе, а не се иска много-много труд, за да разбереш достатъчно неща за мен, за да можеш да звъннеш на някой от номерата в картата ми (примерно на майка ми), да кажеш, че съм била блъсната от кола и сега им трябват сто хиляди за операцията, да ги прехвърлят на банковата ми сметка (която е записана като бележка в телефона ми и то не просто като номерче, а така - "код банкова сметка - *****)...
Плюс това, че ако някой ми звънне по мобилния (с родителите ми и приятелите ми си говорим само по телефона, а не в социалните мрежи, а още на никого не съм казала), може някой луд да вдигне и да ги наплаши.
Абе, общо взето - гадна работа. Има ли начин да си го върна този телефон? Молба в Полицията? Нещо? Молбата в Полицията ще е като да чакам от мъртъв писмо, струва ми се. С GPS става ли, някой знае ли как, пробвал ли е?

Коментари

1.   Първо и най-важно е да набереш сама номера си. Аз много отдавна така си намерих телефон - защо мислиш, че всички хора са с лоши намерения. Ако обаче не се получи (батерията например е изтощена) ТРЯБВА веднага да се обърнеш към телефонната си компания да блокират съответната карта. Телефонът го забрави, а при загубен телефон няма престъпление да се обаждаш в полицията. Заслужава си обаче да се обадиш в таксиджийската компания, ако си спомняш. Ако имаш касова бележка, почти е сигурно, че ще го намерят.
... но най-важно е да блокират карата. Така и номерата в нея няма да съществуват. Не ти знам какъв е този телефон, но при iPhone има варианти да го блокираш съвсем. Питай пак специалисти тук, но не губи време за картата, защото могат да ти навъртят сметка. Номерът можеш да си запазиш - просто самата карта се блокира и ти издават друга със същия номер.

2.   Тези, които не биха ти го върнали, не им пука особено за личната ти информация.
А колкото до полицията, трябваше да им дам 200 лева за да ми издирят телефона и още сто за да набият наркомана, който го беше взел, но за тези цена ана телефона не си струва.

3.   На никой не му пука за снимките ти.

4.   Може да опиташ с администратор на устройства в Google play
ако е андроид телефона има и мобилно приложение

5.   ако е андроид можеш да погледнеш в гугъл управление на устройства като си влезеш в профила, но не показва с точност къде се намира устройството, показва града показва и кога за последно е свързано с интернет, така можеш да видиш дали някой го ползва, от там можеш да блокираш и акаунта си в устройството, тоест така ще си спасиш гугъл акаунта но за бележките и снимките и другите работи не знам