Споделена история от Други

11 Септември.
Най-вероятно четете това,защото сте видели заглавието "11 септември". След няма и седмица стават 9 години от атентатите в Ню Йорк , Пентагона и 4-тия самолет не съм сигурен къде се разби мисля ,че е в някъкво поле. Но дали истината е такава каквато изглежда? Замислете ... защо им е на арабите да правят атентатие ,защо им е да убиват близо 3000 хиляди души?! Защо да отвличат самолетите погубвайки и себе си? Може би е омраза към американците,може би е на религиозни мотиви,може да е нещо друго ,а може би АМЕРИКАНЦИТЕ СИ ПРИЧИНИХА ТОВА ? Веднага ще кажете "ама защо американците да се избиват един друг" Тези атентати не бяха случайни.След 11 септември се въведе и нов закон нали ? Закон който дори и при на малки съмнения за тероризъм се задържат хора било те виновни или не в някъкав вид ТЕРОРИЗЪМ!! 11 септември даде шанс на САЩ да нахлуе в Афганистан и Ирак ей така. Колко хора избиха американците ,а ? КОЛКО? Прекалено много са... не си заслужава . всичко е заради петрола ... черното злато. Толкова ли са алчни тези американци.. Може би още не ми вярвате. Замислете се. Атентатите на Световният търговски център през 1993 - неуспешен,1995-неуспешен 2001-УСПЕШЕН! Може би не американците са жертвата в случая.Може ми те сами са блъснали самолетите в Кулуте ,за да могат да нахлуят в Афганистан и Ирак? Има толкова много съмнителни неща в този ден че не знам от къдде да почна.
И се запитайте заслужаваше ли си всичко което американците направиха от алчност ? За петрол,за власт, за пари .. лично аз мразя америка. Всеки ден някой откачил взел заложници в училище и е убил невинни деца. Някой си не знам къде си в америка се взривил щото не му се живеело и избил всичко наоколо. Заслужава ли си ? Кражбите,убийствата,насилието,страданието ? Американците обвиняват Ал кайда и Бил Ладен.. Дали наистина за всикчо са виновни арабите.. лично аз не мисля.. америка само пребира ли пребира нефт .. внася а не изнася.. Дали американците не са си виновни за всичко. С тези техни заводи замърсяват и всичко. Заради тях има глобално затопляне не е заради друг. Те изхвърлят МИЛИОНИ вредни емисии всяка година.. умират по на 50 заради инфаркт , инсулт и какво ли още не.Та те нямат природа те имат заводи на мястото на някогашни гори,строят където им падне... Замислете се над всичко това дали америка е виновна за страданието по света.

Коментари

1.   Моята мечта ако отида някъде по света никога не е била америка. Мразя тази държава по ради много причини. Мразя и в историята щото се месят в първата световна война във вреда на България. Тези никога нищо не са ни дали, а обратното.

2.   Съгласна съм! Аз живея в Америка, бих казала по принуда на родителите си. И много мразя Америка и американците. Всички се мислят за толкова велики понеже са голяма страна. Но все пак Америка е още млада по история, ще видим до къде ще стигне! Аз лично само се надявам скоро да се махна от тук:)

3.   Добро утро! Откри топлата вода. Теорията, че американците сами са си направили атентатите, е много разпространена. Губил си си времето да мислиш нещо, което други отдавна са измислили.

А колкото до това, че мразиш Америка - тъпо е. Кажи, че не одобряваш американската политика, правителството, но да мразиш американците!?! Че те са хора като нас - работят, мечтаят, отглеждат децата си, живеят си живота и нищо не са ти направили, за да ги мразиш.

Много повърхностно разсъждаваш.

4.   Ех ама какви съдници станахме! 'америка' та 'американците'... изобщо разлика между понятията "външна политика" и "население" правите ли? да, Американците искат да са световна сила (и с право), намесват се навсякъде и заграбват, но това си е хубавото да си голям. ако щатите не се бяха включили в световните войни сега щяхме да сме (вероятно) немска колония. може би, може би не... или можехме да сме под крилото на комунистическа Русия(?) факт е че те са далеч от примерна демокрация, след 9/11/01 и малкото което остана се срина с приемането на "Патриотичния Акт" (новия закон който автора спомена). и все пак, не забравяйте че ако ги нямаше реалността ни нямаше да е такава... огромна част от пробивите в науката и медицината идват от там; движения за закрила на децата/жените, хората като цяло. какво са направили за нас пита някой? едно е че, те за нищо не са ни длъжни та да ни помагат, и другото е че всъщност Америка спонсорира много проекти в България. аз лично в момента се занимавам странично с един проект койтоспести на данъкоплатеца и държавата няколко стотин милион лева (за магистрала Тракия става дума). ако някой го интересуват факти нека посети сайта на Фондация Америка за България и да погледне какво правят те за нас.
и аз съм живял там и си ми беше хубаво. въпрос на избор и лична култура си е дали ще ги приемеш или не; те са грандомани, но това е последствие на дълбокия капитализъм обзел държавата. ето ние - България+Българчетата не правим проблеми за петрол, не нападаме никой и горе долу сме стабилни в международните отношения но, въпреки това, сме западнала държава...
лесно е като си мишка да се сърдиш на слона че стъпква всичко по пътя си~

авторе, 11 Септември е болезнена и дълга тема, кой прав кой крив и кой за какво виновен. факта е че стотици хора загинаха; дали заради някой в пещера или дръг в офис... и да научим някой ден, тези хора няма да се върнат. за страданието на света сме си виновни ние - хората. не Америка. всеки си прави избора в живота и си го прави както си знае. соченето на съседа и постоянните обвинения и пренасяне на вината си е типично човешко поведение. ако не искаш да си като тях (твойте 'Американци') направи нещо по въпроса!

М.

5.   Ще ви кажа само едно. На 11 септември в кулите, които ги унищожиха над 11 000 еврей не са били на работа...

6.   На половина сте прав, но има и грешки. Ще посоча само грешките до колкото мога. Не трябва да мразите американците. Те също са били излъгани, са излъгани и ще продължават да бъдат лъгани (както целия сват). Има хора управляващи нашия свят от тях зависи всичко. Но ние лъганите и заблуждаваните не трябва да им позволяваме да ни разединяват и противопоставят. Била съм в САЩ и мога да кажа за хората, че са много сърдечни и мили. Такова отношение в България не съм получавала. Не мразете обичайте! В противен случай Вие също ще останете маниполиран по някакъв начин!

7.   Номер 3 съгласен съм с теб. Само дето американските политици и всички други публични лица са марионетки продали душите си. От тях нищо не зависи. Те изпълняват заповеди. Света се управлява от Америка - факт. Но дали тези които го управляват са американското правителство или американците?

8.   Илюминати...

9.   Сърдете се на шибания Билдерберг

10.   Номер 4 мислиш ли, че щеше да ни е зле ако Германия беше спечелила войната?

11.   10. Германия никога нямаше да спечели войната защото това беше спор на интереси и вярвания, не на териториално управление. дали през 45 или 55 или когато и да е - империята щеше да рухне. Ти какво мислиш че щеше да стане ако Америка да кажем беше останала извън свадата? Щяхме да сме една немска провинция. Нямаше да имаме проблема с циганите, но пък нямаше да имаме и кой знае каква свобода. И аз малко се двоумя дали това не е по добрия вариант - да сме във армейски ред срещу това да висим по Моловете и чалгатрополисите... така или иначе. Станалото е станало. На 11 септември починаха много невинни хора и не мисля че е нужно да се осквернява тяхната памет.

М.

12.   Че кой ти говори за оскверняване на памет на загинали по една или друга причина хора.Питах те мислиш ли, че щеше да ни е зле ако Германия беше спечелила войната.За къв армейски ред ми говориш незнам.Според теб германците сигурно имат вечерен час а?Армейски ред - глупости говориш.Тук е имало немски фирми.(то и сега има ама след 65години)Произвеждали сме самолети и турбини за ВЕЦ-ове.Като дошли другарите на власт и тези заводи били преустроени да правят велосипеди и радосеялки.Ако Германия беше спечелила войната щяхме да сме развита държава, сега Турците нямаше да се опитват да залеят родината и целия евросъюз като нашествие на скакалци....и т.н.
Колкото до загиналите при атентатите - не ми пука.Имам семейство, приятелка и приятели, които да обичам и да мисля за тях.Ми съжалявам, но немога да се тюхкам за хора на хиляди километри от тук.

13.   Не знам, може би съм глупав и не мога да се меря с твойте задълбочени размисли, но просто не разбирам как Германия изобщо можеше да спечели... и какво да спечели точно? не знам на колко години си; не изглеждаш на много, но май изпускаш доста от световната история. ВСЕКИ от великите завоеватели се е провалил, от по модерно време - Хитлер, Наполеон, Александър, Отоманската империя, Византииската, Римската, Англииската Империя и тн и тн. дали ще е преди хиляди години или преди само няколко стотин резултата е същия - много хора мрат, а след някоко години всичко се разпада. Германия бе победена заради физическото изтощение на войските, нестабилността на фронтовете и завладяните територии и не на последно място 'различия на интереси' във вътрешните редове. Както и да го гледаш... победа бе невъзможна. Все едно да застанеш между два тира (Щатите и Русия тогава) и да се опитваш да ги буташ с ръце едновременно. В България няма тежко производство не защото Германия загуби, а защото лидерството ни не струва. Последния (според мен) приемлив лидер на Блгария си беше бай ни Тошо при който имахме заводи и макар малка държава, България бе призната по света с машиностроенето си, агрономията и до някъде електрониката. Сега сме познати с еърбегите на чалгаджииките, мафията, циганите и генералната ниска култура на населението. Ако на теб толкова ти е драго да спориш по темата - това не е мястото. Аз си казах своето, от мен чао:)

М.

14.   Номер 3 - хора като нас? Кога ние сме имали самочувствие като тяхното? Кога сме избивали хора, просто защото сме станали със з**ника нагоре? Кога сме обявявали война на някого, защото искаме да му отнемем нещо, което му принадлежи по право? Ние не сме като тях и слава Богу, защото ако станем като тях, значи и ние ще трябва да освободим територията си за някой по-разумен.Както и те е трябвало да направят отдавна.