Споделена история от Други

Страх ме е да ходя на WC
Здравейте. Искам да споделя един проблем. Страх ме е да ходя на WC по голяма нужда... Ходя но на една седмица,стискам през повечето време... Като отида след това много е боли, и кръв има..

Коментари

1.   Много ясно, че ще имa кръв и ще боли. Кaкво си го зaстикaл/a, зa къде си го пaзиш? ! Тровиш си кръвтa тaкa. Яж много фибри, нaблегни нa тях, докaто се изчистиш добре.
Много течности също. A зaщо те е стрaх?

4.   Не стискай, може да имаш големи проблеми за вбъдеще, просто отивай и толкова, всеки го прави...

5.   Сподели ли го с някой?
Ако не си го споделило Направиго!

7.   Защо те е страх? Осъзнай корена на страха си и ще се оправиш.

8.   Тцтц, момиче, ще си докараш серизони проблеми, недей! Не може всички тези токсини да ти се задържат в организма, и то една седмица! Вероятно имаш хемороиди, пий много вода, яж сушени сини сливи, сушени смокини и всякакъв вид сушени плодове. Също така хапвай кисело мляко с пшенични трици. Ще те отпусне и хемороидите ще се успокоят. Ако продължаваш да изчакваш така нелепо, е напълно възможно да се наложи оперативна интервенция!

9.   Ами... Незнам.... Отиди и се помъчи, но ако те много боли....

11.   Вземи си хапчета, яж каквото ти препоръчва номер 8 и много напъвай.

12.   От Авторката: Веднъж отидох и много ме болеше,от тогава се наплаших, и от тогава ме е страх ........ :// и така ....

13.   Ами, като стискаш по 7 дни как няма да има кръв и да боли! Я го прави всеки ден и д а видиш как нито ще боли, нищо ще има кръв, а и ще ти отнема точно 5 мин. Внимавай, защото проблемът със запека не е невинен. Все пак тия отрови остават в тялото ти дълго и хич не е добре. За това ако трябва пий слабителни, но гледай да ходиш до тоалетната всеки ден или макс на 2 дни.

14.   И аз, като всички, които са ти писали, направо ти се чудя как си още здрава! Така де, явно не си, щом имаш подобен проблем. Доколкото разбрах, страх те е, защото те боли. За да имаш добра перисталтика, ще ти препоръчам някои храни, които имат слабителен ефект /хапвай си от тях, вместо да се тровиш с хапчета/ - червени печени чушки, лук /било то суров в салата или печен/, овесени ядки /на бебетата, които имат запек им се варят овесени ядки и им се дава да изпият водичката/, пий зелен чай и топло прясно мляко, почти няма плод, който след като изядеш и после пиеш вода, да не те накара да отидеш до тоалетната /тук визирам сливи, най-вече сини, и череши/ и пий доста вода - за-дъл-жи-тел-но! Другото, което мога много силно да ти препоръчам - рициново масло. Разучи за него, прочети, ако се решиш - отиди в аптеката и си го купи - не е скъпо, три-четири лева е, ако не се лъжа.

Но ако нищо от това не помогне, отивай на лекар. Може да имаш някакъв по-сериозен проблем. Не бързай да се паникьосваш сега, изчакай и опитай с публикуваните съвети и ако чак тогава нищо не те облекчи... Отиди на преглед.

Късмет и ти пожелавам успешно оздравяване! =)

15.   Направи си клизма - това е най-бързият и безболезнен начин да се изходиш. За леко изхождане може да сложиш топла вода и малко мазнина във водата за клизмата. Това ще размекне изпражненията и те ще излязат леко.

И от мене един съвет - не си играй с тялото. Анусът е също толкова важен, колкото и устата. И както беззъб човек не може да се храни добре, така и увреден ректум не може... Като малък аз се стисках, но от срам - имах психологически проблем с ходенето по голяма нужда, когато наоколо има други хора. Резултата беше разтегнат ректум, повредени нервни окончания, отравяне на кръвта. От оттогава не получавам позив за ходене до тоалетна. С други думи, ректума е пълен с отпадъци, но мозъка не знае това и не подава сигнал да се изпразни дебелото черво (да чувстваш, че ти се ходи до тоалетна). Знаеш ли колко лошо е това - вече 40 години се мъча с това!
Не прави тази грешка! Тялото е безцнно, друго нямаш!

16.   Прочети тaзи стaтия, много е серизно товa
http://petel.bg/m/index.php?action=view&id=118064&opinion=