Споделена история от Други

Избор на мотор
Здравейте, искам съвет от по-опитни колеги за покупка на първи мотор. Ще бъде 250 кубика и съм се спрял на Хонда ЦБР 250 и кавазаки нинджа 250. И двата са около 2011-2012 година за около 4500-5000лв. Първо тази цена нормална ли е или е ниска или висока за тях(в описанието казват че са едва ли не перфектни)Тъй като нямам опит не искам по-големи кубици, а и не смятам да ги настъпвам, че да искам сега мощен мотор-главно ми е за каране в София. Та мнения за тези мотори ако имате ги споделете като поддръжка, слаби места, разход на гориво. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Аз имам 2015 Aprilia RSV4. Доволен съм. Излиза около 20000 евро. Малко е скъпичък ама иначе си го бива.

2.   Един приятел имаше въпросната нинджа. Каза ми че е доста спъната, но аз не съм я карал и не мога да ти кажа от личен опит. Звука отстрани е като на скутер с по голямо гърне

3.   Виж в специализираните форуми - има много информация която ще ти е полезна.
Ако се надяваш тук да получиш аденватна техническа информация - по добре пускай тото, и то не защото тукашните потребители са глупави а защото въпроса ти е много специфичен.

4.   Здравей, този клас 250''пистови'' ако може така да се нарекат, не стават за нищо общо взето, няма смисъл от такъв. Ако си се насочил към този тип мотори, по-добре си вземи 600куб. касика за градско, ако имаш нужният разум и се пазиш в градско, няма да имаш проблем, ако го нямаш обаче, няма значение какъв мотор ще вземеш, все ще е опасно. Не си писал на каква възраст си и каква категория имаш, но ако на твое място ако исках нещо за развозване със капацитета на 250 куб. мотор, щях да предпочета скутер, или нещо от сорта на по височко моторче, тип супермото може би, за да няма грижи със окаяното състояние на българските пътища, но все пак изборът е твой. Успех!

5.   Е, №4, я първо автора да каже каква категория има и на колко години е.

Сори ама не мисля че 600сс пистарка е много подходяща за първи мотор и то за човек без опит! Мощността на тези мотори отива към 100 коня и отгоре, нервни са, резки са, и не прощават грешки!
Освен това за мен изобщо концепцията "пистов мотор за градски условия" е тотално сгрешена! Тежки са, имат малък ход на кормилото, което значи че маневрират трудно, дупките и "спящите плицаи" са проблем...

Моя избор за града е ендуро и да ти кажа - не бих го заменил с нищо друго! Изключително маневрен, лек и същевременно много пъргав! Максималната скорост не е голяма но и без това в града няма да ти се налага са караш със 120. Освен това има много по малко неща за чупене (пластмаси, споилери и тн), а паданията особено при начинаещите мотористи не са рядко явление.

6.   От автора:На 20 години съм имам категория В и сега ще карам курсове за А2, искам пистовпросто защото ги смятам за много по-красиви от другите, а за тази хонда коятоказах, новичките сега казват, че са много хубави за първи мотор и лесни за управление и с нисък разход

7.   От номер 4 към номер 5
Съгласен съм с теб на 100%, аз също съм твърдо за ендуро или нещо от сорта, макара да съм малко пристрастен защото карам горско :)

8.   и между другото 600 куб си остава опция, силен-не точно, приятен е и поврътлив пак казвам, ако няма усет да се пази в движението, със всякакъв мотор може да стане белята
Номер 4

9.   За А2 има ограничение в мощността - май към 30 или 35 киловата (не съм сигурен) ама повечето пистарки 600 го надхвърлят. Може да се разгледат туристи от типа на СБ 500 и др.
Авторе... Мотор се купува за каране, не за гледане :)