Споделена история от Други

Посещение в затвор
Здравейте!
Писала съм теми тук, но не съм и очаквала, че точно такава тема ще напиша.... Мой бротовчед е задържан в затвора на Г. М. Димитров (не знам как се казва точно) и искам до го посетя. Пълнолетна съм и си нямам никаква представа какво се прави там...
Имам няколко въпроса:
1. Какви са Ви мненията за тази затвор?
2. Какво мога да му занеса като вид храна?
3. За нас посетителите има ли някакви особености към нещатата в дамската чанта... какво е позволено и забранено? 4. Мога ли да му занеса пари?

Каквото се сетите ми кажете, нямам никаква представа за нищоо...
БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   За начало се пробвай да му занесеш цигари (дори да не пуши, като разменно средство), някаква хубава храна, санитарна козметика - шампоани, паста за зъби, четка за зъби, ножчета за бръснене,кърпа може би, сапун, такива неща.
Не носи алкохол, не носи остри предмети и неща във флакон (дезедоранти). Пари не мисля, че можеш да му оставиш. Отиди и вземи повече неща, а ако не са подходящи, ще ти ги задържат на входа.

2.   Пари на ръка не може.
Каква ти дамска чанта, на входа ще ти я задържат и нея и телефона ти (особено). Ти като отидеш ще видиш събрани хора там, като на погребение, които чакат да им проверят пратките. Минават всички и ако носиш нещо се попълва един списък какво носиш и всичко минава проверка, включително и личната ти карта (даже я задържат). Като минат всички, багажа го вземат и вас ви проверяват на входа, преди да ви пуснат в залата.
Цигарите само с бандерол. Домашно приготвена храна не може. Може и да ти я вземат, но може и да ти я пуснат. Зависи от кефа на служителя. И това на номер 1 за ножчето за бръснене го забрави, няма да го вземат. Мисля, че позволяваха самобръсначка, ама не и ножче.
Занеси му салами, луканки и други такива с дълъг срок на годност.

3.   Виж първо на какъв режим е! Общ, лек, затворническо общежитие от открит тип и тн...
При различните режими правиулата за достъп са различни.
По принцип тези неща са регламентирани в наредба - има онлайн така че за най сигурно я провери.

4.   Номер 1 ме накара да се замисля. Ножчетата за бръснене не са ли забранени? Би трябвало някой друг да бръсне затворниците, някой знае ли дали е така? Че то ножчето за бръснене си е оръжие.

5.   Помисли дали не трябва да приема някакви лекарства. Ако има такива - занеси му от тях. Здравословното състояние е на първо място.
Носи и пари, но попитай дали можеш да му оставиш.
Иначе някакъв дезинфектант, антисептични пластири, шампоан против пърхут, витамини, сапун, хавлии, соли за вана, тоалетна хартия, веро и малка гъбичка за съдове, за да си мие чиниите...
Храната, която му носиш, не трябва да буди подозрения, че вътре може да е скрит нож или пила. Ако например му занесеш франзела, може да я нарежат, за да проверят. Важно условие е храните да не изискват хладилник. Но това не означава, че трябва да избереш продукти, натъпкани с консерванти.

6.   Казва се Национална следствена служба. Условията са гадни. По 4 човека са в стая и на ден ги пускат само за по 10 минути да се разходят на покрива на сградата.

7.   Е, Авторке, ти какво мислиш - хората имат бръснар, фризьор вътре... разбира се, че можеш да носиш самобръсначки за еднократна употреба - не ножчета точно, но тези пластмасовите с по 10 броя в пакетчето, а ако не ти дадат - ще ги оставиш.
Важно също - книга, списания, вестници, ей такива неща. Не знам дали имат телевизор...

8.   До номер 5
Соли за вана? Ти сериозно ли?