Споделена история от Други

Фен клуб на Жан-Клод Ван Дам
Бих искал тука да си пишем и споделяме всички фенове на екшън звездата, защото без това не можах никъде да намеря друг български фен клуб, а предполагам не съм само аз, който го харесва. Както казва Боло Янг(Чонг Ли:)-"Преди имаше Брус Ли, после е Жан-Клод Ван Дам и после никой... ". Мен също може да ме питате, аз съм доста информиран за актьора и с удоволствие бих говорил за него с другите му фенове.
М17

Коментари

1.   Пак ли тема за тоя.. 100% един и същи човек ги пише тея теми..

2.   Коя зодия е Жан?

3.   Стивън Сегал го смята за лигльо, и фалшив майстор по бойните изкуства, който минава само на екрана. Искаше да го бие преди време, и Жан се беше притеснил доста.

4.   този е тотален смешник...

5.   Вандал е тапа метър и 60. Винаги го снимат отдолу за да изглежда нормално.

6.   И кои са тия теми за "тоя", защото аз два пъти само съм писал за него, като не те кефи не пиши в темата, тук е за фенове, не за хейтъри капиш?

7.   "В ада" - значи обожавам този филм, гледала съм го милион пъти и не ми омръзва. Толкова стойностен филм, толкова реалистичен екшън, толкова силна игра от страна на ЖКВД. Като цяло харесвам всичките мъ филми, но този ми е любим. Също така се интересувам от живота му, той има много красиви деца и жена, която между другото е бодибилдър. Жан-Клод Ван Дам е моят герой!

Момиче, 17 год., Стара Загора

8.   Млади приятелю, Ван Дам е просто един актьор, който е практикувал известно време бойни изкуства, за да се превърне в бутафорен боец в края на 20 век.. Ван Дам е снимал с големи бойци, като например: Боло Янг, Шо Косуги, Мишел Киси и Денис Алексио. Разликата между него и всички тях е, че той просто е популярна екшън фигура, не боец. Пиша такъв коментар, понеже малко ме предизвика с това за Брус Ли. Няма база за сравнение между Ван Дам и Брус Ли. Не трябва да го сравняваш със хора, които имат принос в бойните изкуства. Най-големите легенди в бойните изкуства са Брус Ли и Чък Норис. За да се сравни със специалист като Брус Ли, Ван Дам трябва да е от калибъра на Джет Ли, Джеки Чан или Дони Йен, защото тези са си много страшни и бързи пичове.. Ван Дам е близък по стил на Марк Дакаскос, но и тук мисля, че не е по-добър. Това не означава, че Ван Дам е смешен и няма бойни умения, напротив, има ги, ама срещу обикновени хора.

9.   Знам един виц за тоя пич

На вратата се чука и крещи
-Отвори бе, отваряй вратата
Отвътре попитали:
-Кой си ти, какво искаш?
От вън се чуло:
-Жан Клод Ван Дам, отваряй веднага!
Човекът от вътре му извикал:
-Съжелявам, но и четиримата не ви познавам.

10.   А няма ли фен клуб на Том Круз?

12.   Н2, Жан-Клод е зодия Везни). Н3, истината е, че Стивън Сегал е заплашил Ван Дам, че ще го пребие и че не става за нищо, това е станало на купон на който е бил и Силвестър Сталоун, и Жан-Клод му е казал, че е готов и да излязат навън да се разберат, при което Сегал се е качил в колата си е отпрашил към друго заведение, Ван Дам го е последвал и там и втори път му е предложил двубой, при което Сегал му се е извинил, това е факт. Н5, Ван Дам е висок 1, 77, което е нормален ръст за теглото му, така че не бих казал, че е тапа). Н7, да наистина "В АДА " е готин филм и е сниман в България, има още един филм за затвора, казва се "Смъртна присъда" и също е жесток, и Жан-Клод е моя герой също). Н8, не аз, а Боло Янг сравнява Жан-Клод с Брус Ли, така че ако не уважаваш неговото мнение, не съм виновен аз, но положително той разбира повече от теб)). А и Ван Дам е тренирал 5 вида бойни изкуства и ги съчетава страхотно във филмите си, а Джет Ли използва повече компютърни ефекти и общо взето не е нещо особено. Иначе вица на Н9 е готин хах и аз знам един-"Кой чука? Аз съм Жан-Клод Ван Дам!! Ок, последния да затвори вратата. "

13.   Щом е ВЕЗНИ, значи е пич. :-)

14.   От 8
Това е Джет Ли - https://www.youtube.com/watch?v=10FcPU3r6gg. Къде са компютърните ефекти? Джет има шаолински стил и малко изглежда скучен, ама си е стабилна машинка.

15.   Доколкото знам Джет Ли знае само кунг фу, където в тая област Джеки Чан е много по-добър от него, а и самия Джеки казва за Ван Дам, че е много добър боец и не би искал да има някога двубой с него, така че ЖКВД си остава the BEST)

17.   Къде го казва това? Пристрастен си и не ги разглеждаш реално фактите. И аз бях така като малък. Знаеш ли, има разлика между бойни спортове и бойни изкуства, както и между филми и действителност. Не ти се правя на професор, а ти казвам какво съм научил от учители и практикуващи. Днес каратето и таекуондото са се превърнали в спортни състезания по цял свят, това не са традиционни бойни изкуства. Всеки учител ще ти го каже. Чувал ли си за Виктор Азманов? Този човек има само една 1⁄4 от уменията на Джет Ли, но това не му пречи да свали ЖКВД с две бързи движения. Не гледай филмите и каскадите, това е абсолютно забавление и атракция. Чувал съм, че самият Тони Джаа се бил вдъхновил от Ван Дам, а той самият е по-добър от кумира си. Няма да сравнявам Джеки Чан, Дони Йен и Джет Ли, все едно да сравняваш един монах от Шаолин със друг. Много ме избиват на смях детските спорове, кой кого щял да набие. Пука им на споменатите горе китайски бойци за Атрактивните актьорчета. Ван Дам ще набие и 15 пияници на едно място, ама като срещне някой като Фьодор Емеляненко? Ще му прави шпагати и ще му реве след всеки ритник, както правеше в оная сцена със Боло Янг? харесвай си го, филмите са му интересни и развлекателни, ама не го реди при големите. Не го вкарвай в А група без бутонки, смешно е. Той няма и много впечатляващи бойни сцени. Гледай филми с Дони Йен и Уесли Снайпс, че имат добра кинематография поне. И Ван Дам знае, че не би се осмелил да предизвика някой като Джет Ли.

18.   Ок 17,давам ти два примерни линка да чуеш сам и Боло и Джеки Чан,които са страхотни приятели с Ван Дам и знаят много по добре от теб уменията му,и за тях ли ще кажеш,че не разсъждават реално?Аз самия тренирам кикбокс и знам разликата за която питаш,но определено кикбокс,муай тай ,карате шотокан са си отвякъде силови бойни изкуства,а Жан-Клод умее и да ги смесва като стилове,а това,че е атрактивно е още един плюс.Относно шпагата хайде кажи кой би го направил на огледата на камионите Волво освен него а?ЖКВД определено е А група,даже много по "А" от безличния Джет Ли ,който никога няма да има неговата популярност,нито толкова фенове по цял свят.А да кажеш,че точно Ван Дам няма яки бойни сцени просто мога само да се изсмея зверски,всичките му филми от-до са пълни със страхотни бойни сцени,най-добрите в жанра!
https://www.youtube.com/watch?v=GxPDbBv5PGA
https://www.youtube.com/watch?v=DlGHWSDuBAM

19.   Аз тренирам бокс в зала, треньорът ми преподава бокс, кикбокс, бразилско джу джицу и уличен бой, може да се каже, че е тренирал доста здрави мъжаги! Той смята, че огромен процент от техниките на ЖКВД са неприложими на улицата. Ти да си чуваш в ММА да има Шотокан? Скок-подскок, ама на улицата има и здрави хулигани, не е така. Малък си и някой те заблуждава много. Иначе съм съгласен, кикбоксът е стабилен боен спорт, ама много жалко, че ЖКВД никога не се е занимавал с такъв сериозно, само е учил някакви движения за филмите. Той е тренирал сериозно само Шотокан. Научи хубаво английски и го питай какво е тренирал, ако има начин да се свържеш. Стивън Сегал пък е уникален и признат боец, той даваше съвети на Андерсон Силва. Защо никой не включи карате, таекуондо и други атрактивни безумия в UFC? Понякога всички тези стилове изглеждат много сигурни, само ако някой адекватен човек ги е научил и след това по адекватен начин ги е преподавал, а по света това е рядкост. Аз ти казах, ЖКВД е опасен само за неадекватни хора, хора които нямат представа как и по какъв начин да атакуват, да не говорим и за онзи Долф Лундгрен, дето е висок 196 см. тежи над 110 кг. и тръгнал да се занимава с карате. Няма ли кой да му каже, че с неговата физика става за кечист или боксьор в тежка категория, пълни безумия. Иначе пак ще се повторя, Джет Ли и Дони Йен никой от UFC не би ги подценил, защото са бързи убийци, вярно не са атрактивни, но са бойци! Ти можеш да си харесваш Ван Дам и да се кефиш на филмите му, ама да ми лафиш глупости.. недей. ;) Боло Янг се подиграва с Брус, такива изказвания сигурно го карат да се върти в гроба. Точно Брус научи тази безмозъчна канара да се бие, а за благодарност тя го сравнява с пияници, женкари и клоуни. Никой не го бръсне за слива този палячо Ван Дам, подигравчия и смешник. Подиграва се с цял Холивуд. Цирковете са негова запазена марка. Денис Алексио, който играе осакатен брат на Ван Дам в един филм, ако го хване.. някак ми е жал да си представям картинката.
Може да ме наречеш злобен хейтър, но самият ти ще пораснеш и ще се осъзнаеш след време. Аз мога да стана боксьор и след половин година, а ти ако тръгнеш да се занимаваш с бойните стилове на ЖКВД ще си тренираш 15 години, за те погледне някой сериозно.
Всичко хубаво.

21.   19, самия ЖКВД е казвал много пъти, че на улицата много ясно, че няма да се бие като във филм, във филмите естествено, че се набляга на атракцията, и той казва, че например никога не би ударил със замах а директно, ти сериозно ли мислиш, че това което прави във филмите ще го направи при реален бой? Учителя му Клод Гьоц е обучавал командоси на ръкопашен бой, така, че не мисля, че методите му са неефективни. Това, че Жан-Клод се подигравал с някого също не е вярно, той е имитирал и Сталоун и Арнолд и Сегал, но също така и себе си, това че някои нямат чувство за хумор и се вземат много на сериозно не е негова вина. И ако не вярваш на Боло Янг, който е бил голям приятел на Брус Ли, за да го подиграва, то тогава виж какво казва Сталоун относно Жан-Клод и Сегал, мисля, че можеш да си го преведеш, интересно ми е какво ще коментираш или ще кажеш, че и Слай е безмозъчен!?
This is an actual quote from Sylvester Stallone

"But I remember once, at my home in Miami, I believe it was in ’96 or’97, Van Damme was there with Seagal, Willis, Schwarzenegger, Shaquille O’Neal, Don Johnson and Madonna… it was a heck of a party. Van Damme was tired of Seagal saying he could kick his ass and went right up to him and offered him the chance to step outside so he could wipe the floor with him, or should I say wipe the backyard with him. Seagal made some excuse and left. His destination was some Ocean Drive nightclub in Miami. Van Damme, who was completely berserk, tracked him down and again offered him a fight, and again Seagal pulled a Houdini. Who would win? I have to say I believe Van Damme was just too strong and Seagal wanted no part of it. That’s just my opinion. "

22.   Излезе новия Kickboxer-Vengeance, честно казано очаквах повече, а и класика като оригинала не може да бъде надмината, харесаха ми само сцените с Ван Дам, останалото беше зле както и предполагах, какви са вашите впечатления от филма?

23.   И Жан Клод Ван Дам и Жан Мишел Жар са звезди които одъртяха и вече никой не ги гледа и слуша. Та това е славата. Иначе Вандамът и оня дето прилича на Тойота Ланд Крузер-Боло Янг са си стари приятели и взаимно си правят комплименти. Това, че Болото е казал така не значи, че непременно е така. Като е толкова добър Жан да го бяха вкарали в Матрицата. Там като умения щеше да е някакъв треторазряден герой. Демек някакъв подчинен на Морфей, и персонажи като Безкрилия, Нео и Смитовците щяха да го разбиват като кооперативна щайга. Иначе и на мен ми беше любим преди 18 години, ама от тогава доста му падна нивото. Особено като се снима във филма в затвора в България дето затворниците Андрей и компания го вземаха за мезе където го срещнат, а циганина-пазач го окачи на едни вериги на двора щото Жан отказваше да се бие. Четох, че в реалният живот в София ходил да пиянства с някакви наши бабаити и да чупи чинии. Зарежете филмите, ами му мислете в реалният живот. Че ЕС заприлича на гъз, а героят Жан Юнкер и компания нищо не прави.

25.   Да сравняваш "В Ада" с "Матрицата" е меко казано смешно Матрицата е фентъзи с компютърни ефекти. А да сравняваш Жан Клод с Нео, т. е. с Киану Рийвс който няма идея за бойни изкуства, докато Жан Клод има черни колани по карате и кикбокс и владее 5 бойни изкуства включително и муай тай е направо върха на майтапа! Жан Клод е в отлична форма за годините си и утре има рожден ден, поздравявам го и винаги ще си остане върха!