Споделена история от Други

На море с майка ми
Здравейте на всички. Аз съм момиче на 18 години и както се подразбира от заглавието, ще ходя на море с майка си и с кръстницата. Двете са на 51 години. Тръгваме след няколко дни. Въпросът ми към вас е какво мислите за това? Малко ми е кофти, че няма да съм с приятели(с млади хора), защото нямам такива. Мислите ли, че отстрани изглежда странно? Знам, че най-важното е да се забавлявам. Но все пак искам да чуя и вашите мнения по въпроса. Мислите ли, че е странно/смешно?
Моля модераторите за одобрят историята ми, за мен е важно. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Е-е? Защо да е странно? Ти си само на 18 г., ученичка и сте в женска компания - какво му е странното. Ако се разбирате, то няма странно. Двете жени са също все още млади, живее им се, може би ще познаеш майка си в друга светлина. Приятно прекарване и не забравяй плажното масло - друго какво да има „странно“. Супер нормално си е, но дано се разбирате де. Днешните 50 годишни не са като едно време - бабки да ходят на градината и да правят по цял ден зимнина. Аз с моите родители съм ходила на открита дискотека, забавлявали сме се чудесно на плаж, заведения и така нататък.

2.   От авторката: благодаря ти много за коментара и за съветите.
С майка ми и с кръстницата се разбираме чудесно, а и майка ми е най-добрата ми приятелка. :)

3.   Хех, аз като бях на 17, а бащицата към 42, адски младолик, и като ходехме на море заедно ни мислеха за братя :о)
Канят ме някъде на купон или на дискотека и ми викат: "Вземи и брат си! ". Много се кефехме заедно :)
Та всичко е въпрос на дух и на взаимоотношения. Ако майка ти и кръстницата са некви дъртеещи, спечени скочибри ти предлагам направо да ги взривиш! Ако обаче са някакви разтропани каки, по-луди и от тебе - нямаш никакви грижи с тях!

4.   Мила, тази година бях на екскурзия в Рим... с баба си и нейна приятелка! Аз съм на 30, баба ми е на 80, а приятелката и на 75 или нещо такова! И не, не беше чак толкова ненормално. Просто баба ми обича да пътува, но на тази възраст не е хубаво да е сама и аз вече от няколко години ходя с нея по екскурзии. И не, нямам нищо против, защото за "услугата" тя ми плаща част от парите за екскурзията, освен това имам най-готината баба на света и си прекарваме страхотно. Така, че какво толкова странно има? Това, че някой е на определена възраст съвсем не означава, че е втора категория човек и няма право на почивка и забавления. А и освен това, нямаш представа колко бързо лети времето и докато се усетиш ще станеш на годините на майка си. Е, тогава дали ще ти е добре, ако дъщеря ти я е срам да излиза с теб? Така, че дай шанс на майка си и ще откриеш, че по дух сигурно е на много по-малко години и ще си прекарате идеално. Пък и там където отивате със сигурност ще има и други хора и няма да ти липсва и компания на твоята възраст. А и в крайна сметка времето не прощава на никого. Да не мислиш, че майка ти не иска да е пак на 20? Иска, ама няма как да стане. А ти вместо да се мръщиш се радвай, че имаш толкова добри отношения с майка си, защото след няколко години ще го оцениш и ще разбереш, че приятелите идват и си отиват, с гаджетата се събираш и разделяш, обаче семейството е това, което е винаги до теб.

5.   Буквално отиваш със семейството си на почивка. Това го правят всички нормални хора, които могат да си го позволят, през целия си живот.

6.   Ако ще те успокои аз съм на 20 и ще ходя с родителите ми, защото с моите приятелки ни се разминават плановете, както и да е. Не се чувствай странно, няма нищо странно и срамно в това. Апък и ако ти самата не си направиш кефа-няма кой. Приятно прекарване и се забавлявай!

7.   А, и още Авторке (номер 1 съм), мисля че ще си прекарате много добре, защото тази генерация са практически Градителите на нашата страна - цял живот са блъскали в мното трудни условия, за да си стъпим на краката и да постелят на нас-младите, но самите те често са нямали много добро детство, младостта им е изпълнена с много лишения и тегоби, но пък затова днес знаят просто как да си го направят готинко, докато ние не оценяме много неща. Родителите ми са малко по-възрастни от теб, но не изпускат възможност да преживят нещо. Например откриха ново и модерно кино в града ни - веднага с майка и вуйна над 55 г. отидохме, а преди това бях канила хора на моята възраст - не можели, било тъпо и малко, еди къде си имало по-хубаво кино. След киното отидохме тричките на коктейли, супер си прекарахме и се прибрахме в 3 часа вечерта - аз карах, вътре музика до дупка, а КАТаджийте ни спряха, имах 0 % алкохол и много ги разочаровах - да, женките знаем как да си го направим годинко и без алК, така че ето и още едно предимство на женската компания.
Баща ми е иначе същият - ако му кажа утре вдигай се еди къде си, ще дойде.
Ние имаме къща на морето, където моите родители най-редовно правят почивка, а миналата година е имало някакви естрадни концерти - на всичките бяха ходили и си бяха прекарали чудесно- видят ли нещо да се случва, няма спиране. Моите върстници ще си намерят хиляди причини да не отидат някъде и все се оправдават с пари и глупости, а повечето неща дори не струват пари.
Ей това също ти е предимството - няма да киснете по цял ден по телефоните да клюкарите хората, а имате реален шанс да преживеете супер работи. Освен това те се радват и на малкото като малки деца - например на някаква промоция купи 1 коктейл и получаваш два или нещо такова, докато ние това не го оценяваме и все ходим като намусени борсуци.
Изобщо няма от какво да се срамуваш - почивка по женски. Ще намерите дори мъжка компания така, пази майка си и леля си :), че има много настоятелни гларуси на тяхната възраст и отгоре