Споделена история от Други

Спортно чудо
Започнах сериозно да тренирам от няколко месеца и тъй като рожденния ми ден наближава и нямам нищо в предвид мисля да използвам парите които ще получа за една хубава фитнес гривна. Един приятел има някаква професионална бая скъпа и ми казва че е направо чудо и че му помага безкрайно много. Но е някаква над 500 лева които не мога да си позволя. Или има и такива които са по скоро към smart watch. Предложете ми нещо хубаво. Разглеждах доста но някак не мога да избера. Най важните неща които искам да има са хронометър защото доста тичам и пулсометър чрез който се изчисляват и изгорените калории. Ако няма пулсометър знам че ги изчислява по някакви предварителни данни които не са индивидуални и има много големи различия с действителното. Това са най важните неща. Всичко друго е добре дошло. За пари бих дал около 150-200 лева, но ако предложите нещо наистина хубаво с повече функции които биха ми свършили работа предполагам че бих могъл и малко повече. Благодаря!

Коментари

3.   Здравей! За такива пари можеш да си вземеш UP24 на Jawbone. Имам такава от три седмици и съм доста доволна от нея. Бавно и сигурно те мотивира да придобиеш здравословни навици. Например аз имам много нередовен сън, лягам късно, ставам рано, чувствах се като парцал на другия ден. Програмата към гривната дава статистика на съня и чрез отправените предизвикателства ме накара да лягам горе-долу по едно и също време, сутринта гривната вибрира и така ставам по едно и също време.

4.   В момента не се сещам за по безмислен начин да си изхарчиш парите ама все пак са си твои...
Хронометър има абсолютно всеки телефон или електонен часовник който стува над 3 лева.
Пулсометър - супер ама какво като си знаеш моментния пулс. В смисъл това каква полезна информация ти дава по време на тренировка? Ако толкова държиш да знаеш - има безотказен начин да си го премериш напълнио безоплатно - с другата ръка.
Изгорените калорий са много специфично нещо и при различни условия разликите може да са много големи! Малко по тежки маратонки или малко по различни климатични условия може да ти изкривят горенето на калории с проценти, да не говорим за терена. Тъпите калкулатори смятат по предварително ададен алгоритъм който дава много приблизителни стойности.
Ако иская да ставаш нацепена батка по добре ги дай тия 200 лева за протеини.

5.   http://shop.bb-team.org/fitnes-grivni-i-chasownici

6.   Ох, спортни чудеса, зелено кафе, тинтири-минтири... Отслабването се прави със спорт, няма такава вълшебна гривна да ти повлия чааааак толкова много, сори...

7.   От автора:
Благодаря на първия коментар който беше полезен. Другите отговори само доказват очевидната българска простотия. Не съм очаквал да си сложа гривна и изведнъж да ми пъкнат мускули. Но знам че е много полезна защото ти дава представа за това какво си правил през деня и те мотивира да си активен. Явно българския народ не е дорасъл. Пиите си протеините и ракията и се чудете какво направихте грешно като ви открият цироза.